שתף קטע נבחר

סבא תבע: אני לא משתתף במשחקי פנטזיה

החשבון הסלולרי שני זוג קשישים חויב על ידי חברת "יוניסל" באלפי שקלים בגלל רכישת חרבות, שיקויים וקסמים עבור משחק מבוסס רשת. בית המשפט הורה לחברה להחזיר את הסכום ונזף בה על התנהלותה

2,970 שקל נגבו מחשבון הסלולר של זוג קשישים בעבור משחק פנטזיה שכלל רכישת חרבות, שיקויים וקסמים. החיוב בחשבונית הצביע על חברת "יוניסל", ואף שהחשד לשימוש במשחק נפל על הנכד בן ה-10, נזף בית המשפט בחברה והורה לה להחזיר להם את מלוא הסכום.

 

פסקי דין מענייניים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

חברת יוניסל מספקת שירותי סליקה לספקי תוכן סלולריים שונים. החיוב התפרש על פני חמישה חודשים, וכשביקשו לברר את פשרו הובהר לסבא ולסבתא שהוא בוצע עבור משחק פנטזיה מבוסס רשת ששיחקו בו. בעקבות זאת פנו בני הזוג לבית המשפט לתביעות קטנות בקריות.

 

חברת יוניסל טענה בבית המשפט שהסבתא עשתה שימוש בשני שמות משתמש המתייחסים לשתי דמויות שונות במשחק. בכל פעם שהדמויות רצו לרכוש שריון, חרבות או שיקויים, נמסר להן קוד מסוים שאותו היה על המשתמש לשלוח במסרון לשם קבלת ה"מוצרים" וחיוב חשבון הסלולר שלו.

אילוסטרציה. למה לא נדרשו פרטי כרטיס אשראי? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. למה לא נדרשו פרטי כרטיס אשראי?(צילום: shutterstock)

הנתבעת הוסיפה שאין זה מתקבל על הדעת כי המסרונים נשלחו בטעות ובהיסח הדעת, והיא צירפה לכתב ההגנה פירוט של המסרונים, שעות המשלוח שלהם, תוכנם והתשובה שנתקבלה בגינם. לדבריה, ספקית התוכן של המשחק היא חברת "מיקרופיי בע"מ", ועל כן על בני הזוג לתבוע את מיקרופיי ולא אותה.

 

הסבא והסבתא הגיעו לבית המשפט כשהם מצוידים במכשיר הסלולרי הפשוט והמיושן שלהם וכן בנכדם, שהכחיש ששיחק במשחק.

 

סבא וסבתא אנשים פשוטים

השופטת עפרה אטיאס קבעה שעדות התובעים מהימנה עליה לחלוטין. "התובעים הינם אנשים פשוטים, שלא התרשמתי שהעולם הווירטואלי בכלל ומשחקי רשת בפרט (לא כל שכן משחקי פנטזיה) הם חלק משגרת יומם",

כתבה.

 

היא ציינה שגם הנתבעת מסכימה שלא התובעים הם אלו ששלחו את המסרונים. גם אם הנכד הוא זה ששלח אותם, קבעה השופטת אטיאס, הרי שהדבר נעשה ללא ידיעת הסבא והסבתא, ללא הסכמתם וללא אישורם. יתרה מכך: לא נמצאה כל הוכחה שהמשתמש מיודע על כך שמשלוח המסרונים כרוך בחיוב חשבון הסלולר, וגם אם הנכד שלח אותם, הרי שעל פי חוק זוהי פעולה משפטית בטלה, שכן הוא קטין ואינו רשאי לרכוש שירותים המחויבים בחשבון סלולר.

 

בנקודה זו נזפה השופטת ביוניסל: לחברה ידוע שקטינים עלולים לשלוח את המסרונים, ויש לתמוה על כך שהחיוב אינו מתבצע באמצעות מסירת פרטי כרטיס אשראי או אמצעי תשלום אחר הנגיש פחות לקטינים. חיוב חשבון הסלולרי מניח מכשול בפני הורי הקטינים ויוצר תקלה חמורה, שהתביעה הזאת היא דוגמה לה.

 

בשל כך התקבלה התביעה ויוניסל חויבה להחזיר לתובעים את מלוא הסכום שגבתה בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק והוצאות בסך של 700 שקל.

 


פורסם לראשונה 24/02/2014 18:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים