שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תסמכו על הוויקינגים: סוף העולם יגיע היום
  התאכזבתם כשסוף העולם לא הגיע ב-2012 כפי שחזו בני המאיה? היום יש לנו הזדמנות נוספת להיכחד! לפי הוויקינגים, היום יתרחש ה"רגנרוק", הקרב שבסופו כדור הארץ ייפול אל השמש
  אחרי שבני המאיה לא עמדו בהבטחתם להרחיב את העולם, מגיע תורם של הוויקינגים. לפי המיתולוגיה הנורדית, היום (שבת) אמור להתרחש קרב אפי בין האלים הצפוניים ת'ור, לוקי, אודין, פרניר ורבים אחרים - או במילים אחרות, "רגנרוק". מה אמור להישאר מכדור הארץ אחרי שהכול יסתיים? לא הרבה.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  מאבק השליטה הזה, כך מתברר, הוא קרב מכור. האלים הנורדיים אמורים להתאחד כדי להילחם בצאצאיו של לוקי, הנחש יוֹ‏‏רְמו‏ּ‏נְגַ‏נְד, הזאב פנריר והאלה הֵל, אולם לא בהצלחה רבה. אבי האלים אודין ימות מידיו של פנריר, ושאר הדמויות המיתולוגיות יצליחו להכניע את המפלצות רק במחיר הקרבת חייהן שלהן.

   

  גם גורלה של האנושות די ידוע מראש - במסגרת סוף העולם שחזו הוויקינגים ייפול כדור הארץ לתוך השמש והחיים כפי שאנחנו מכירים אותם יפסיקו להתקיים. אולם לא כל החדשות רעות, שכן כדור הארץ אמור להיוולד מחדש, פורה מתמיד, ושני בני אדם שישרדו את האפוקליפסה שתתרחש היום יהיו אמונים על אכלוסו מחדש ויצירת גן עדן על אדמות.

   

  הוויקינגים האמינו כי ה"רגנרוק" יתרחש לאחר שלושה חורפים מקפיאים, מבלי שעונת קיצית תחצוץ ביניהם. חרף תופעת ההתחממות
  הגלובלית - והחורף היבש שפקד את ישראל - מומחים מהמרכז הוויקינגי יורביק הגיעו למסקנה כי תאריך היעד לקרב המיתולוגי הוא 22 בפברואר.

   

  בעיתון "אינדיפנדנט" ציינו כי המועד המשוער מצטלב עם נעילת פסטיבל יורביק שמתקיים זה שבוע בעיר יורק שבצפון בריטניה. מארגני הפסטיבל נערכו לכך מראש והבטיחו לצייד את אלפי המבקרים בציוד מתאים וללמדם כישורים שיאפשרו להם לשרוד את האפוקליפסה, כמו כיצד להילחם כמו ויקינגים ולצוד אחר מזון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  המאיה טעו, הוויקינגים צדקו? היום נדע
  צילום: רויטרס
  מומלצים