שתף קטע נבחר

אב הבית של נתניהו: ניצלו אותי, כמו כלא

מנהל מעון רה"מ נתניהו במשך שנתיים בעבר תובע את בית רה"מ. "הועסק בתנאי ניצול קשים, לא אנושיים ולא הגונים", נכתב בטיוטת כתב התביעה

אב הבית לשעבר במעונו של ראש הממשלה נתניהו מגיש תביעה נגד בית ראש הממשלה: בטיוטת כתב התביעה, שתוגש בקרוב לבית הדין לענייני עבודה, נטען כי בית ראש הממשלה העסיק את אב הבית בניגוד לחוק שעות עבודה ומנוחה וזלזל בו כעובד חרף מסירותו הרבה. טיוטת התביעה פורסמה הערב (יום א') בערוץ 2.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

"התובע הועסק בתנאי ניצול קשים, לא אנושיים ולא הגונים", נכתב בטיוטת התביעה שעליה חתום עו"ד עמית סבג, פרקליטו של מי ששימש כאב בית אצל בנימין ושרה נתניהו במשך כשנתיים, עד הקדנציה האחרונה. "התובע ביצע משמרות העולות בהיקפן על יממה שלמה עם הפסקות של שעות בודדות. התובע נדרש לביצוע משימות ונחיצות זמינותו של התובע בכל שעות היממה".

  

הטענה המרכזית בטיוטת התביעה היא כי עזרא סיידוף, האחראי על תפעול בית ראש הממשלה, הבטיח לאב הבית כי יקבל תקן קבוע ובפועל החתים אותו על חוזה העסקה של עובד ארעי. מנהל בית ראש הממשלה כותב באמצעות עורך דינו בטיוטת התביעה: "סיידוף ציין מספר פעמים בפני התובע שלא ידאג כי הוא מתכנן להוציא מכרז פנימי ולפסול את כל המועמדים. לאחר מכן יתבצע מכרז חיצוני אשר ייתפר בלעדית לתובע".

 

לתביעה מצורפת הקלטת שיחה בין אב הבית במעון ראש הממשלה לבין סיידוף. בשיחה נשמע אומר אב הבית לסיידוף: "הסיבה שאני עוזב - כי אמרו 'אוקיי, מאבטח לא יכול לדבר'. כנראה שהוא לא יכול לדבר, כנראה שזה מה שמאיים עליכם". סיידוף ענה לו: "עברתי הרבה דברים, לכן אני אומר לך - לא, לא מעניין אותי, אומרים לי - הוא נפגע ממך באופן אישי. אם נפגעת ממני באופן אישי, אני כבר אומר לך שאני מתנצל".

 

אב הבית חוזר ופונה לסיידוף: "יש לך עובד במשרד שהוא יכול להגיד לך שהוא יותר טוב ממני היום? שזרק את המשפחה שלו שנה ועשרה חודשים, זה כמו להיות בכלא שנה ועשרה חודשים". בהמשך מגיב סיידוף: "תסתכל לי בעיניים כשאתה מדבר איתי. אני בנאדם מאוד ישר, אני מצפצף לפעמים על הנהלים של נציבות שירות המדינה. עשיתי לך הכול".

 

עו"ד סבג כבר לא מייצג את מגיש התביעה. לאחרונה נפגש אב הבית לשעבר עם מבקר המדינה, העביר לו חומרים ובקרוב הוא מתכוון להגיש תביעה נגד משרד ראש הממשלה על סכום של כמה מאות אלפי שקלים.

 

גורמים במשרד רה"מ מסרו בתגובה לערוץ 2: "אנו דוחים את הטענות. אם לעובד היה כל כך רע, מדוע ביקש שוב ושוב, במשך שנתיים, להישאר בעבודה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום - קובי גדעון, לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום - קובי גדעון, לע"מ
מומלצים