שתף קטע נבחר

הדואר מקצץ: פיטורים וצמצום פעולות הדוורים

חברת דואר ישראל תחל היום במהלך שצפוי לחסוך לה מיליונים לאור המשבר הפיננסי העמוק בו היא מצויה. הצעדים כוללים פיטורים של 130 מועסקים, ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר והפחתה של כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי

תכנית החירום לקיצוץ של 113 מיליון שקל בהוצאותיה של חברת דואר ישראל נכנסת לתוקף. החל מהיום (ד') ירוקנו תיבות הדואר האדומות רק פעם ביום, בשעות אחר הצהריים ו-130 עובדים יזומנו לשימוע לפני פיטורים. כמו כן, תקצץ החברה במחצית את שעות העבודה הנוספות, תקצץ את הוצאותיה על השקעות ותקפיא לחלוטין את גיוסם של עובדים חדשים.

 

 

התכנית, שעליה הוכרז בחודש שעבר, תיכנס היום לתוקף לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בחודש שעבר בטענה שהנהלת החברה התחייבה שלא לנקוט בצעדי קיצוץ עד ה-18 בפברואר בשל המשא ומתן המתנהל בין ההנהלה לעובדים על תכנית הבראה לחברת הדואר, המצויה בגירעון מתמשך.

  

תיבת דואר. תקבל ביקור מהדוור רק פעם ביום (צילום: תומי הרפז) (צילום: תומי הרפז)
תיבת דואר. תקבל ביקור מהדוור רק פעם ביום(צילום: תומי הרפז)

 

תכנית הקיצוצים הוכרזה בעקבות המשבר הפיננסי העמוק שבו מצויה חברת הדואר הממשלתית בשנים האחרונות. המשבר נגרם, בין היתר, בשל הירידה בשימוש בדואר בשנים האחרונות והמעבר לשימוש בדואר אלקטרוני וגם בשל הפסדים של החברה בגין פעילות לא רווחית שההכנסות ממנה מוכתבות לחברה על ידי הממשלה.

 

באחרונה, גיבשה הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר תכנית הבראה כוללת, המבוססת על צמצום מצבת העובדים של החברה, שינוי שעות הקבלה כדי להתאימן לצורכי הלקוחות וגיוון השירותים שמעניקה החברה.

 

בימים אלה מתנהל משא ומתן בין הנהלת החברה לבין ועד העובדים על יישומה של תכנית ההבראה. אך משא ומתן זה צפוי להימשך עוד חודשים רבים בעוד שמצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר לה להמשיך להתקיים ללא צמצום מיידי של הוצאותיה.

 

בשל כך, הוחלט לקדם מיידית צעדים שההנהלה סבורה שניתן לבצעם ללא משא ומתן עם העובדים. 130 העובדים שיפוטרו הינם עובדים ארעיים שאינם מוגנים על ידי ועד העובדים. עם זאת, יש לציין כי לא מדובר בעובדי קבלן. מנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו, נפגש אתמול עם יו"ר ועד העובדים, שמעון פרג'ון, ועדכן אותו בנוגע להפעלת צעדי החירום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סניף הדואר ברחוב קינג ג'ורג' בת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים