שתף קטע נבחר

היום: שביתה כללית בסניפי דואר ישראל

הוועד ישבית את פעילות כל הסניפים במחאה על תוכנית החירום של ההנהלה, הכוללת לטענתם פיטורי 2,000 עובדים. במקביל, אלפי עובדים צפויים להפגין מחוץ למשרדי ההנהלה בת"א. מטרת התוכנית: קיצוץ 113 מיליון שקל

ועד עובדי דואר ישראל מתכנן להשבית היום (ב') את פעילותם של כל הסניפים ברחבי הארץ, זאת במחאה על תוכנית החירום של ההנהלה , הכוללת פיטורי עובדים. התוכנית נועדה לקצץ 113 מיליון שקל בהוצאות חברת הדואר הממשלתית, בעקבות המשבר הפיננסי העמוק שבו היא מצויה.

 

 

תוכנית הקיצוצים כוללת בשלב זה פיטורי 130 עובדים, אולם לדברי שמעון פרג'ון, יו"ר ועד העובדים, בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים, מבין 7,000 העובדים המועסקים בו. התוכנית כוללת גם את ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיוסם של עובדים חדשים. 

 

בנוסף לשביתה הכללית המתוכננת - עובדי החברה גם צפויים להפגין מחר בשעה 11:00 מול משרדי ההנהלה בתל אביב. פרג'ון ציין כי הם מוחים על צעדים חד צדדיים של ההנהלה - בעיצומו של המו"מ על הרפורמה עם העובדים, וקרא להתערבות מידית של שרי האוצר והתקשורת.

 

"אנחנו מתנגדים לפיטורים", אמר פרג'ון ל-ynet. "חברת הדואר על סף קריסה בשל ניהול כושל. אנחנו פונים למדינה ולשרים כדי שיתערבו ויצילו את העובדים ואת 7,000 המשפחות". פרג'ון הוסיף כיהעובדים מוכנים לתוכנית הבראה, "אולם לא באופן החד-צדדי וההיסטרי שבו נוקטת ההנהלה".

 

ההנהלה: העובדים מעמיקים את המשבר

תכנית ההבראה נכנסה לתוקף בשבוע שעבר, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בחודש הקודם, בטענה שהנהלת החברה התחייבה להמנע מצעדי קיצוץ עד ה-18 בפברואר, בשל המשא ומתן המתנהל מול העובדים על תכנית הבראה לחברה.

 

התכנית הוכרזה בעקבות המשבר הפיננסי העמוק שבו מצויה החברה. משבר זה נגרם, בין היתר, בשל הירידה בשימוש בדואר בשנים האחרונות והמעבר לשימוש בדואר אלקטרוני, כמו גם הפסדים בגין פעילות לא רווחית שההכנסות ממנה מוכתבות לחברה על ידי הממשלה.

 

באחרונה גיבשה הנהלת החברה, בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, תכנית הבראה כוללת. התוכנית מבוססת על צמצום מצבת העובדים, שינוי שעות הקבלה כדי להתאימן לצורכי הלקוחות וגיוון השירותים שמעניקה החברה.

 

בימים אלה מתנהל משא ומתן בין הנהלת החברה לבין ועד העובדים על יישומה של תכנית ההבראה - אך משא ומתן זה צפוי להימשך עוד חודשים רבים בעוד שמצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר לה להמשיך להתקיים ללא צמצום מיידי של הוצאותיה. בשל כך, הוחלט לקדם מיידית צעדים שההנהלה סבורה שניתן לבצעם ללא משא ומתן עם העובדים.

 

מהנהלת דואר ישראל נמסר: "הנהלת החברה פועלת באופן אינטנסיבי במטרה להציל את פרנסתם של אלפי משפחות. בין היתר החלה החברה בצעדי חירום במסגרת סמכויותיה, כדי להפסיק את התדרדרות החברה, וכן פועלת ליישום תוכנית הבראה מקיפה. מפתיע שבתקופה כל כך מורכבת של החברה, מחליט ועד העובדים במקום להתגייס, להעמיק את המשבר".


פורסם לראשונה 09/03/2014 15:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סניף דואר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים