שתף קטע נבחר

צילום: AFP

לפני ההמראה: הטייס דיבר עם אשה מסתורית

השיחה מהאשה, שקנתה את הטלפון בזהות בדויה, הייתה אחת מהשיחות האחרונות שקיבל הטייס המלזי, שהטיס את המטוס שנעלם לפני 16 ימים. במקביל, נחקרה לראשונה אשת הטייס

מי היא האישה המסתורית שהתקשרה לקפטן המלזי כמה דקות לפני ההמראה? משטרת מלזיה מחפשת אחר אישה ששוחחה עם זהארי שאה, טייס המטוס המלזי שנעלם לפני יותר משבועיים, זמן קצר לפני המראתו. השיחה עצמה נמשכה כשתי דקות. כך דיווח הבוקר (יום א') ה"דיילי מייל" הבריטי. על פי הדיווח, האישה רכשה את הטלפון באמצעות זהות בדויה, דבר שעורר את חשד המשטרה. 

 

עוד ידיעות ב-ynet על המטוס שנעלם:

האוסטרלים: לא שברי מטוס, מצאנו גושי אצות

 

השיחה מהאישה המסתורית הייתה אחת מהשיחות האחרונות שקיבל הטייס שהטיס את המטוס שנעלם לפני 16 ימים. המשטרה במלזיה איתרה את החנות שבה נמכר הטלפון בקואלה לומפור. הם מצאו כי האישה רכשה את כרטיס ה-SIM זמן קצר לפני היעלמות המטוס. בחקירה התברר כי האישה השתמשה בזהות בדויה. הגילוי מעלה אפשרות על קשר בין הטייס בן ה-53 לבין ארגון טרור, שחבריו משתמשים בכרטיסי SIM שלא ניתן לאתר אותם. 

 

לחוקרי המשטרה המלזית נודע על המתקשרת המסתורית מרישום שיחות הטלפון של הטייס וטייס המשנה. החוקרים הוציאו את פלט השיחות כדי לאתר את המתקשרים ולגבות מהם עדות. בינתיים, כך על-פי הדיווח בעיתון הבריטי, חקרה המשטרה את כל מי ששוחח עם הטייס זמן קצר לפני ההמראה, פרט לאותה אישה מסתורית. החוקרים ציינו כי העובדה שכרטיס ה-SIM של המתקשרת המסתורית נרשם בזהות בדויה לא מגדיל את האפשרות שמדובר באירוע טרור. אנשי אופוזיציה במדינה לפעמים נוקטים בשיטה זו כדי שהשלטון לא יצותת לשיחות הטלפון שלהם.

 

במקביל, העיתון דיווח עוד כי בכוונת החוקרים לתשאל את אשתו של הטייס. על פי הדיווח, אנשי ה-FBI לחצו על החוקרים המקומיים לתשאל את אשתו למרות שהם פרודים. לשניים שלושה ילדים והם התגוררו בבית אחד. מקור במלזיה אמר לעיתון הבריטי: "אשתו של הטייס שוחחה עם חוקרים, אבל היא לא עברה תחקור מעמיק בשל המצב הרגיש. בהמשך היא צפויה להיחקר שוב כדי לנסות לקבל רושם בנוגע להתנהגות בעלה והלך הרוח שלו בימים שלפני הטיסה".

 

תצלום הלוויין שפרסמו אתמול הסינים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תצלום הלוויין שפרסמו אתמול הסינים(צילום: רויטרס)

שני הטייסים של המטוס המלזי ()
שני הטייסים של המטוס המלזי

מנגד, חוקרי FBI המשתתפים גם הם בחקירת המטוס מתנגדים לשיטת החקירה של המלזים. האמריקנים אמרו כי ייתכן שאשתו של הטייס מחזיקה "ברמזים חיוניים ובמידע על מצבו של בעלה". מקור המקורב ל-FBI אמר ל"דיילי מייל": "כל העולם מחפש אחר המטוס שנעלם, אבל האדם שלמעשה יודע הכי הרבה על הקפטן של המטוס לא נחקר".

 

בינתיים נמשכים החיפושים כ-2,500 ק"מ מערבית לאוסטרליה, שם התגלו בימים האחרונים

עצמים, היכולים להיות חלקים מהמטוס המלזי. ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, הצהיר הלילה כי "יש לנו כמה כיוונים מהימנים וגוברת התקווה שאנחנו קרובים לגלות מה קרה לכלי הטיס. עוד מוקדם מכדי לומר דבר בוודאות, אך אין ספק שיש לנו ראיות מבוססות".

 

בחיפוש אחר המטוס המלזי משתתפים כעת 29 מטוסים, 21 אוניות ושישה מסוקים, ששלחו יותר מ-20 מדינות. עם זאת, מוקדם יותר הם נחלו אכזבה נוספת, לאחר שהאוסטרלים מסרו כי מטוס אזרחי שהשתתף בסריקות מצא כמות עצמים קטנה, כולל משטח עץ, ברדיוס של כחמישה קילומטרים - אולם מטוס שהוזעק למקום דיווח שראה "רק גושי אצות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים