שתף קטע נבחר

עוד לא תלו אותך?

לך תסביר לאישה למה אתה ישן עם אקדח ליד המיטה, לך תעבוד מעולה בשביל 5,000 שקל בחודש ותסביר לאשתך שאין כסף לעוד ילד

בכל ביקור בארץ החברה דואגים לירות לכיווני את אותן שלוש שאלות נצחיות (ומעצבנות) מחדש: "אתה עוד איתנו? הטורקים עוד לא תלו אותך? מה יש לך לחפש שם בכלל?". ואתה, לך תסביר.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

אתה לא מחליט עליי? דווקא כן / אסתר הרצוג

ומה עם אהוד ברק? / ענת מאור

 

לך תסביר מה גרם לך להתנדב לצאת לאחד המקומות הכי מסוכנים לדיפלומט ישראלי בעולם. לך תסביר איך אתה מרגיש לגבי נסיעה ברכב עם תינוקת בת שנה כשבחלוף כל קטנוע רצים לך בראש תרחישי פיגוע איראני ומטעני עלוקה.

לך תסביר מה אתה עושה פה. אוהד אבידן קינר   ()
לך תסביר מה אתה עושה פה. אוהד אבידן קינר
 

לך תסביר איך זה להיות סגור שבוע בבית לרגל "ימי הולדת" של מחבלי חיזבאללה או לחנך את הבת שלך לדבר בלחש או בקוד ואף פעם לא להגיד שלום מחוץ לבית, כדי שלא ידעו.

 

לך תסביר את החשיבות של העבודה פה, המשמעות שלה למכלול הביטחוני של ישראל, דברים שקשורים לסנקציות ואיראן, דברים שקשורים למניעת כל מיני... כל מיני דברים שהשתיקה הרבה יותר יפה להם.

 

לך תסביר לאישה למה פתאום ביום הזה דווקא, בשונה מאתמול, אתה ישן עם האקדח ליד המיטה (היא כבר לא שואלת).

 

לך תסביר למה היית צריך את כל זה בכלל.

 

לך תסביר למדינאי טורקי למה המדינה שלך צודקת כשהיא מקיימת סגר על עזה ולמה חשוב שבכל זאת לא יתנגדו לבקשות שלה מנאט"ו.

 

לך תסביר לעיתונאי טורקי מדוע הוא צריך לשנות נוסח מ"קודס" ל"ירושלים" ומה המשמעות ההיסטורית של זה והמשמעות העתידית לתהליך השלום.

 

לך תסביר איך מדינה שמפתחת כל כך הרבה דברים מדהימים לאנושות, מוקעת בוקר, ערב וצהריים על הפרת זכויות אדם ולך תסביר למה זו זכותך כמדינה, להגן על עצמך ממחבלים כשהצד השני חושב שהם לוחמי חופש.

 

לך תלמד חמש שפות כדי להסביר את כל זה ולך תירגע מאה פעם ביום כי לא מבינים אותך - ואז לך תסביר שוב.

 

לך תסביר את המשמעות של אירועים כמו מהומות גזי והפגנות באיסתיכלאל (השדרה המרכזית שבה מתקיימות הפגנות) כשבארץ חושבים שמדובר ב"אירועים פוליטיים" ואתה בכלל רצית להסביר איך לא הצלחת לשמור על הבת שלך, שחטפה גז מדמיע ובכתה ובכתה ובכתה.

 

לך תסביר איך אתה מצליח לשמור על חיוך דיפלומטי כשאתה רואה איך משרד האוצר קורע לגזרים את המשרד שלך.

 

לך תסביר למה המשרד שלך מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמור על החיים של כולנו, גם של החיילים ואפילו של נערי האוצר, כי באמת לך תסביר למה דיפלומטיה תמיד עדיפה על מלחמה למי שעסוקים בתפירת אקזיט לשוק הפרטי.

 

לך תסביר מה השתנה בעולם הזה בעשור האחרון ואיך אפילו ארה"ב הגדולה עברה ממבצעים צבאיים למבצעים מדיניים.

 

לך תסביר את כל זה כשהקציבו לך חמש מאות מילה ואתה רוצה לכתוב מאה עמודים.

 

לך תסביר שזו העבודה שלך ולך תעשה אותה מעולה בשביל 5,000 שקלים בחודש, אבל אחרי זה נראה אותך גיבור גדול, מסביר לאשתך למה אין כסף לעוד ילד.

 

לך תסביר איך יכול להיות שלמרות שאתה קורע את התחת 12 שעות ביום, אנשים חושבים שאתה שותה שמפניה בקוקטיילים ואוכל פררו רושה וקוויאר (איכס).

 

תסביר את כל זה ותזכור שהתקבלת כאחוז אחד ממי שניסה להתקבל לקורס הזה (אתה אמור להיות אינטליגנט, לא?) ואז תסביר לי איך אתה עדיין מסוגל לחייך ולא מתפוצץ מעצבים כששואלים אותך: "נו, לא תלו אותך עדיין?".

 

אוהד אבידן קינר, סגן הקונסול הכללי באיסטנבול, טורקיה

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים