שתף קטע נבחר

ליברמן נגד עובדיו: "מונעים מתינוקות לשוב"

עם כניסת שביתת עובדי משרד החוץ ליומה השלישי, תקף השר את ראשי הוועד וציין כי הוא שוקל הוצאת צווי ריתוק: "הם פגעו במסכנים שאיבדו דרכונים ולא יכולים לחזור". יו"ר הוועד: "7 חודשים לא זז כלום. היינו עדינים מדי"

"נחצו קווים אדומים, גורמים נזק לעובדי משרד החוץ", כך אמר הבוקר (יום ג') שר החוץ אביגדור ליברמן בתגובה לשביתת ועד עובדי משרד החוץ שנכנסה ליומה השלישי. במסיבת עיתונאים שערך בכנסת אמר השר ליברמן כי "אני תמיד בעד העובדים, ויש הצדקה לשיפור במצבם. המאבק הוסת לכיוון לא נכון ולא בריא ויש אובדן לגיטימציה ואובדן תמיכה ציבורית". במקביל, נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לשביתת עובדי משרד החוץ ואמר: "השביתה גורמת דאגה גדולה למדינה, לתושביה, ליחסי החוץ ולעובדי המשרד כאחד, העושים מלאכה חיונית".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

 

ליברמן הציג בדבריו נתוני שכר, ציין כי הוא שוקל לבקש להוציא צווי ריתוק לעובדים ואמר כי "זכותם של העובדים לשבות ולדרוש שיפור בתנאי העסקה, אני לא אוהב שעוברים לפגיעה בחסרי ישע. מה שקורה היום הוא שפוגעים במסכנים שאיבדו דרכונים ולא יכולים לחזור ובתינוקות שצריכים לחזור למדינת ישראל, ואנחנו לא מחזירים גופות של אנשים שנפטרו בחו"ל או אנשים סיעודיים שהמטפלים שלהם יצאו לחו"ל והם צריכים לחזור".

 

שר החוץ אמר עוד כי "הפעילות פוגעת בשמנו הטוב ובאמינות שלנו ובשמם הטוב של הדיפלומטים. אי אפשר שננהל מאבק על חשבון הורים שעברו תהליך פונדקאות וכרגע לא חוזרים. יש קווים אדומים שאסור לחצות אותם, זו פגיעה בצרכים הומאניים בסיסיים. נתתי להנהלה הוראה לנתק כל קשר עם הוועד, כל עוד העובדים לא יכולים לחזור למשרדים".

 

עוד לפני הגעת השר למסיבת העיתונאים, נמנע מיו"ר ועד העובדים יאיר פרומר להיכנס לאולם. הוא עוכב בחוץ עד שיועצי התקשורת של השר ליברמן הגיעו למקום ואפשרו את כניסתו. אחרי שליברמן אמר כי "ועד העובדים מונע מסגן שר להגיע לארגנטינה לטקס לזכר נופלים, זה בלתי נסבל", קרא לעברו יו"ר הוועד: "מי אותם אנשים שנהרגו?"

 

ליברמן המשיך בדבריו וציין כי "יש אנשים בדרג מנהלי שחייבים לשפר את מצבם, אבל כשאני מסתכל על הדרישות, חלקן אבסורדיות וחלקן מיועדות רק לחזקים. הדרישות חייבות להיות סבירות, כרגע מה שמסתמן זה שוועד העובדים הולך ומסתבך, אין לו אסטרטגיה, כולם טיפסו על עצים ולא יודעים איך לרדת, אני מזהיר את העובדים: אל תעברו על החוק".

 

יו"ר הוועד: "אמרו שאנחנו עדינים מדי"

יו"ר ועד העובדים פרומר אמר בתגובה לדבריו של ליברמן כי "אני שמח שיש עכשיו מעורבות של השר וקורא לו לפעול איתנו. שבעה חודשים שום דבר לא זז בגישור בגלל משרד האוצר.

פקידי האוצר עושים כל שביכולתם כדי לחבל בתהליך. הגישור נועד למען עובדי משרד החוץ שמבצעים מלאכת קודש ונמצאים בסכנות בעולם. השליחים הדיפלומטיים נחושים להצליח".

 

על הטענה שלפיה הוועד דואג לעובדים המוגדרים חזקים אמר פרומר כי "העובדים מלוכדים. בתלושי השכר של העמיתים שלי יש בסוף החודש 9,000 שקל כשהם מפרנסים יחידים מכיוון שבני ובנות הזוג שלהם נאלצו לוותר על קריירה. אני מקווה שהשר בא לפתור את המשבר. עובדי משרד החוץ נהגו באחריות ואיפוק ואפשרו לגישור להתקיים. הביקורת היחידה שקיבלנו אי פעם היא שאנחנו עדינים מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים