שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מאתר פינגים וצוללת בעקבות קופסה שחורה

המפתח לתעלומת המטוס המלזי יורד למצולות האוקיינוס ההודי: מאתר האותות הגיע לאוסטרליה, צוללת לא מאוישת תישלח בהמשך. מרוץ נגד הזמן, מתחת למים

אחרי כמעט שלושה שבועות של חיפושים מעל האוקיינוס, המפתח לתעלומת המטוס המלזי יורד למצולות. "מאתר הפינגים" האמריקני הגיע לפרת', במטרה למצוא את הקופסה השחורה, ובמסצ'וסטס מתכוננים לשליחת צוללת לא מאוישת למסע באוקיינוס ההודי. צפו בצוללת.

 

 

ממשלת מלזיה כבר הודיעה כי בהתבסס על נתוני לוויינים מהחברה הבריטית אימרסאט, טיסת MH370 התרסקה באוקיינוס ההודי, ואיש מ-239 הנוסעים ואנשי הצוות לא שרד. היום דווח כי לוויין צרפתי גילה לא פחות מ-122 עצמים, שחשודים כי הם שברי המטוס שנעלם במהלך טיסה מקואלה לומפור לבייג'ינג - אבל שבר שיוכיח מעל לכל ספק כי המטוס אכן ירד למצולות עדיין לא התגלה.

 

גם אם שבר מהמטוס יתגלה, לפתרון התעלומה עדיין יש צורך בקופסה השחורה. כדי למצוא אותה, הובא "מאתר הפינגים" לעיר במערב אוסטרליה, הסמוכה ביותר לאזור הכל-כך נידח בלב האוקיינוס ההודי. הוא יועלה על ספינה אוסטרלית שתעגון בפרת' ביום שישי. קופסה שחורה אמורה לשדר אותות למשך 30 ימים מרגע ההתרסקות, ו-18 ימים כבר עברו מאז היעלמות מטוס הבואינג 777. פירוש הדבר שאם המטוס לא יימצא בתוך שבוע וחצי, יהיה קשה מאוד להגיע לאותו מידע חיוני על סיבת ההתרסקות.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

מאתר הפינגים. מטרתו - לגלות היכן הקופסה השחורה ()
מאתר הפינגים. מטרתו - לגלות היכן הקופסה השחורה

הצוללת הלא מאוישת. תחפש מתחת למים ()
הצוללת הלא מאוישת. תחפש מתחת למים

בינתיים, במרכז "וודס הול" לאוקיינוגרפיה בקייפ קוד, מסצ'וסטס, מתכוננים המומחים לשליחת הצוללת הבלתי מאוישת שלהם REMUS לאוקיינוס ההודי. "אנחנו לא רוצים להשאיר אף אזור לא מכוסה, ושום דבר לא מנצח רכב תת-ימי לא מאויש בחיפושים בים", אמר לעיתון הבריטי "טלגרף" דייב גאלו מהמכון לאוקיינוגרפיה.

 

בתוך כך, נחשף במסיבת העיתונאים היומית במלזיה כי המטוס שלח אות לא מוסבר, שמונה דקות לאחר ה"פינג" האחרון שהעביר, כנראה כתוצאה מכניסתו ל"מצב קטסטרופלי", צלילה למימי האוקיינוס. "השדר הזה לא ברור, החקירה בנושא נמשכת", אמר שר התחבורה המלזי הישאמודין חוסיין.

 

תומאס וושינגטון, מומח לענייני הגנה אלטרונית, אמר ל"טלגרף": "זה נראה כאילו המטוס החל להעביר מסר ומסיבה כלשהי זה נקטע. האם איש צוות ניסה לשלוח את המסר? האם המטוס ניסה לשלוח מסר? האם הייתה בעיה? על השאלות האלה אפשר יהיה לענות רק אם הקופסה השחורה תתגלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים