שתף קטע נבחר

דורנר: לא ארוץ בכנסת אחר חתימות לנשיאות

השופטת בדימוס הודתה כי היא מתקשה להשיג 10 חתימות שיאפשרו לה להתמודד לנשיאות. "הטיקט שלי לנשיאות ידוע – אהבה וזכויות אדם"

"אני לא הולכת לרוץ בכנסת. זה לא נוח לי". כך אמרה היום (ו') שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר שסיפרה על מאמציה לגייס את עשר החתימות הדרושות כדי להתמודד על תפקיד נשיאת המדינה.

 

הקרב על הכבוד: כך מתנהל המרוץ לנשיאות

  

דורנר דיברה במסגרת פאנל שעסק ביחסים בין הרשות המחוקקת והרשות השופטת שהתקיים במרכז האקדמי פרס ברחובות. בפאנל השתתפו גם נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט אהרון ברק, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נשיא המרכז פרופסור רון שפירא ודיקן בית הספר למשפטים, פרופסור אשר מעוז.

 

"אני מציעה לכנסת נשיא מסוג אחר", אמרה דורנר. "נשיא שהוא נשיא של כל העם שיקדם את ערכי השוויון וערך האדם באשר הוא אדם. לתפקיד הנשיא יש ערך מוראלי ניכר והשפעה על העם״.

ח"כ אדלשטיין והפרופ' אהרן ברק (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
ח"כ אדלשטיין והפרופ' אהרן ברק(צילום: סיון פרג')

פרופסור שפירא (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
פרופסור שפירא(צילום: סיון פרג')
 

כמו המועמד דן שכטמן, גם דורנר מנסה לשכנע את חברי הכנסת ביתרונות שמביא איתו מועמד חיצוני. "לגבי מקצוע הפוליטיקה, והפוליטיקאים בכלל, אני אומרת: הטובים לפוליטיקה", אמר דורנר. "חשוב שהטובים ביותר, שהמצוינים ביותר, ילכו למקצוע החשוב הזה. האנשים שמנהלים בסופו של דבר את חיינו חשוב שיהיו הטובים ביותר".

 

דורנר הדגישה כי "הטיקט שלי לנשיאות ידוע לכל חברי הכנסת – אהבה וזכויות אדם. הבעיה היא אחרת, התנאי להתמודדות הוא עשר חתימות גלויות, זאת למרות שהבחירות הן חשאיות".

 

השופטת בדימוס נשאלה על כך שבעבר אמרה ששופט צריך להרחיק עצמו מפוליטיקה עד שהוא מת ואיך זה מתיישב עם המועמדות לנשיאות. "נשיא זה לא תפקיד פוליטי", אמרה. "אני מוכנה להפשיל שרוולים ולהתמודד. היו אליי פניות משתי ועדות שישבתי בהן - סיוע לניצולי שואה וועדה לסיוע לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אני מסתובבת ברחוב ומקבלת תגובות שלא חלמתי עליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
דליה דורנר, היום
צילום: סיון פרג'
מומלצים