שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שמע את רופאיו מתכננים להוציא איבריו להשתלה

  תושב שבדיה שלקה בדימום מוחי שמע את הרופאים מודיעים למשפחתו כי לקה במוות מוחי, ומפצירים בהם לתרום את איבריו להשתלה. למזלו הרב - משפחתו התמהמה עם התשובה ורופאה נוספת שבדקה אותו קבעה שניתן להצילו. עכשיו הוא תובע את בית החולים

  לאחר שלקה בשבץ מוחי ובעודו שוכב משותק בבית החולים מבלי יכולות להזיז אבר אחד בגופו, וכמובן לא לדבר, שמע מטופל את השיחה שנחשבת לחלום בלהות של כל אחד: רופאיו מבשרים למשפחתו שהוא לא ישרוד ודנים בתרומת איבריו להשתלה.

   

  ג'ימי פריצה שמע כל מילה, אך לא יכול היה לפצות פה. חבריו שבורי הלב הגיעו לבית החולים כדי להיפרד ממנו, לאחר שהרופאים אמרו כי הוא סובל ממוות מוחי שהראה כי אין כל תקווה להצילו.

   

  ג'ימי פריצה בזמן אשפוזו כשהיה מחוסר הכרה ולטענת הרופאים - במוות מוחי, ועכשיו, כשהוא חי וקיים ותובע את בית החולים שהכריז מוקדם מדי על מותו

   

  בשעה שהתאספו יקיריו לצד מיטתו, הרופאים ביקשו ממשפחתו לשקול את האפשרות לתרום את איבריו, אולם לא העלו בדעתם שפריצה שומע היטב את השיחה. בסופו של דבר משפחתו סירבה לתרום את איבריו, התעקשה להמשיך לאשפזו, ביקשה ייעוץ רפואי נוסף שאמר כי יש לו סיכויי להתאושש. ואכן כך קרה: פריצה החלים, וכעת הוא מגיש תלונה רשמית נגד הרופאים, שאיבחנו כי הוא נמצא במוות מוחי, אף שלא היה כך.

   

  הרופאים הודיעו: הוא מת מוות מוחי

  ג'ימי פריצה בן ה-43 סבל מדימום מוחי לפני כשנתיים כשבילה עם משפחתו בחופשה. לפתע פניו האדימו. "הספקתי להסב את תשומת לב החברה שלי לכך" הוא משחזר בראיון ל'דיילי מייל', "והיא פתחה לי את נתיב האוויר".

   

  מסוק אמבולנס הוזעק לאי בו שהו, אולם חלפו שעתיים עד שהגיע לבית החולים הקרוב. "רק העיניים והאוזניים שלי עבדו. הרופאים אמרו לחברה שלי שאין כל תקווה". כאמור, בעודו שוכב, שמע פריצה את הרופאים דנים עם משפחתו בכך שלקה במוות מוחי, וביקשו מהם לשקול לתרום את איבריו להשתלה. המזל הגדו היה שמשפחתו התמהמהה עם התשובה.

   

  שלושה ימים אחר כך, רופאה נוספת שחזרה מחופשה, נתנה תחזית מעודדת יותר: "היא הביטה בסריקות המוחיות ואמרה שזה לא נראה כל-כך רע" הוא משחזר, "היא אמרה לצוות הרופאים להתחיל טיפול בקורטיזון כדי להפחית את הנפיחות התוך מוחית". שלושה שבועות אחר כך, כבר הצליח פריצה לתקשר עם משפחתו, ועכשיו, שנתיים אחרי, כשהתאושש לגמרי, החליט לתבוע את בית החולים בשוודיה.

   

  "אם הרופאה לא היתה חוזרת מחופשה, האם הייתי ממשיך לשכב באישפוז עד מותי? שאל פריצה בתלונתו. בית החולים סאלגרנסקה, מסר בתגובה: "אנחנו לוקחים את התלונה ברצינות רבה, כפי שאנו עושים עם כל תלונה".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'ימי פריצה. כבר היה בטוח שאיבריו ייתרמו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים