שתף קטע נבחר

שר התקשורת לעובדי הדואר: "אני אתכם"

עובדי הדואר הפגינו מחוץ לביתו של גלעד ארדן בדרישה שיתערב במשבר בחברה וימנע את הפיטורים המתוכננים במסגרת תוכנית ההבראה. השר הבטיח לקדם פיתרון בהקדם

עשרות מעובדי דואר ישראל ערכו היום (א') משמרת מחאה מחוץ לביתו של שר התקשורת גלעד ארדן, בבקשה שיתערב במשבר בחברה. ארדן יצא אל המפגינים והבטיח לערוך בשבוע הבא ישיבות מסודרות בהשתתפות נציגיהם, על מנת לגבש פתרון למשבר. "אני אתכם", אמר השר. 

 

עוד על המשבר בדואר ישראל  - בערוץ קריירה :

 

העובדים מוחים על תוכנית החירום שגיבשה הנהלת החברה, הכוללת פיטורי עובדים. שמעון פרג'ון, יו"ר וועד עובדי הדואר, אמר לשר כי "אמנם נמצאים כאן כמות קטנה של עובדים אבל הם מייצגים 7,000 משפחות. העובדים יודעים שתלווה את החברה עד שתגיע לאיתנות פיננסית תוך שמירה על העובדים. בתהליך הקשה הזה כולנו נשנס מותניים".

 

 

חברת הדואר הממשלתית החלה לפני כחודש ביישום תוכנית הבראה, שנועדה לקצץ 113 מיליון שקל בהוצאות החברה. התוכנית, שגובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, נכנסה לתוקף בתחילת חודש מרס, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בשל מו"מ שהתקיים עליה מול העובדים.

 

בשלב זה התוכנית כוללת פיטורי 130 עובדים, אולם בוועד מתריעים כי בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים. בנוסף היא כוללת גם את ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיוסם של עובדים חדשים.

 

העובדים, המתנגדים לפיטורים, השביתו בחודש שעבר את פעילות הדואר ליום אחד והפגינו פעמים רבות מחוץ לביתו של מנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו. כמו כן בשבוע שעבר ערכו העובדים משמרות מחאה מול ביתו של שר האוצר, יאיר לפיד. במשמרת האחרונה, שנערכה ביום שישי, יצא השר למפגינים, הבטיח ללמוד את הנושא ולעמוד בקשר ישיר עם נציגי העובדים כדי לפתור את המשבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ועד עובדי הדואר
ארדן ועובדי הדואר
צילום: באדיבות ועד עובדי הדואר
מומלצים