שתף קטע נבחר

'נדרשתי לשוב לבית רה"מ כדי לומר לילה טוב'

כך טוען עובד לשעבר נוסף במעון רה"מ, שהגיש תביעה נגד משרד רה"מ ועזרא סיידוף: "שרה נתניהו האשימה כי הוא גורם לה להשמין, יותר מפעם אחת הוא נדרש לשוב באישון ליל רק כדי לחמם צלחת מרק". מקורבים לזוג: "הכפשה מרושעת של רעיית ראש הממשלה כדי לפגוע פוליטית ברה"מ"

גיא אליהו, 27, ששימש עובד אחזקה במעון ראש הממשלה בשנים 2012-2011, תובע חצי מיליון שקל ממשרד ראש הממשלה ומחברת הקבלן שהעסיקה אותו בגין הפרת חוק שעות עבודה ומנוחה, התנכלות תעסוקתית והעסקה בניגוד להוראות חוק קבלני כוח אדם. בתביעה, שפורסמה אמש (יום ג') לראשונה על ידי גיא פלג בערוץ 2, מספר אליהו על "התפרצויות זעם" של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

אליהו טוען כי הגברת נתניהו "טרטרה" את העובדים במטלות מיותרות והשתלחה בו: "למשל כאשר הביא לגברת נתניהו אוכל שביקשה ומשהתחרטה, האשימה את התובע שהוא גורם לה להשמין".

 

עוד נכתב בתביעה כי "התובע נדרש אחרי יום עבודה ארוך ומפרך, להמתין ללא מעש במעון ראש הממשלה עד שבני הזוג נתניהו יעלו על יצועם, רק כדי לברך את השניים ברכת 'לילה טוב'. יותר מפעם אחת התובע קיבל שיחות לביתו אחרי חצות ונדרש לשוב בחזרה באישון ליל למעון ראש הממשלה רק כדי לומר לילה טוב, או לחמם צלחת מרק". עוד נטעו כי "בני הזוג נתניהו לא הוטרדו מכך שעובד בביתם נאלץ לעבוד לעיתים גם 19 שעות ביממה.

מאוחדים מול התביעות (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
מאוחדים מול התביעות(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
 

גיא אליהו ()
גיא אליהו
 

"מעבר למסגרת בלתי סבירה של שעות עבודה, סביבת העבודה במעון ראש הממשלה יצרה תנאי העסקה פוגעניים שאין הדעת סובלת. מדובר, בין היתר, במסדרי ניקיון המלווים צעקות, חרפות ועלבונות היו במעון ראש הממשלה עניין שבשגרה, והטילו מורא על כל העובדים".

 

"שרה נתניהו חיקתה אותי"

עוד נכתב בתביעה, שהוגשה על ידי עורכי הדין נעמי לנדאו, גיא מדמוני לנדאו ונאוה פינצ'וק-אלכסנדר, כי "לא פעם הפכו תקריות פעוטות להתפרצויות זעם קשות שיכלו אף להסתיים באופן קשה, כמו באירוע שבו הושלכו כלים שלא הונחו במקומם לרצפה, לנגד עיניהם המשתאות של העובדים".

 

עוד נטען כי "הנתבעים אחראים ליצירת סביבת עבודה פוגענית במעון ראש הממשלה, שבה נאלץ התובע לעבוד בתנאים מקפחים, סביב השעון, ללא אפשרות לממש את זכותו למנוחה או חופשה מינימלית, תוך שהוא מקבל יחס מחפיר מצד אשת ראש הממשלה, העולבת בו ובעובדים אחרים ללא ריסון וללא מעצורים".

 

אליהו טוען עוד כי "אף שכאיש אחזקה לכאורה לא היה צריך להידרש לכך, התובע שבע מרורים גם בשל העובדה שכישורי ההגשה והמלצרות שלו לא נשאו חן בעיני גברת נתניהו. בפיה של אשת ראש הממשלה מר אליהו לא היה מספיק 'אלגנטי' ולימים אף נודע לו כי נהגה לחקות אותו (באופן משפיל) בפני עובדים אחרים".

 

מקורבים לבני הזוג נתניהו מסרו בתגובה כי "מדובר בהמשך קמפיין מתוזמר ומאורגן שבו מגוייסים עובדים ממורמרים לשעבר בבית ראש הממשלה, מבטיחים להם את 15 דקות התהילה במטרה לסחוט תנאים ממשרד ראש הממשלה, זאת תוך הכפשה מרושעת של רעיית ראש הממשלה, כדי לפגוע פוליטית בראש הממשלה".


פורסם לראשונה 08/04/2014 21:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
בני הזוג נתניהו, ארכיון
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: סטודיו גילי ומירית
עו"ד נעמי לנדאו
צילום: סטודיו גילי ומירית
מומלצים