שתף קטע נבחר

אב הבית של נתניהו תובע: "יחס מזלזל, השתלחויות חסרות רסן"

ערוץ 2 חשף הערב את כתב התביעה שהגיש מני נפתלי, אב הבית לשעבר של ראש הממשלה ורעייתו. על פי כתב התביעה, בבית שררה אווירה עכורה שמקורה בהתנהגותה של שרה נתניהו. באחת הפעמים, טוען נפתלי, הטיחה בו שרה נתניהו: "אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים". תגובת נתניהו: "זו רכילות מרושעת ומגמתית"

לבית הדין האיזורי לעבודה בירושלים הוגשה הערב (ד') תביעה חריפה על ידי מני נפתלי, לשעבר אב הבית בבית ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. כתב התביעה נחשף הערב בחדשות ערוץ 2. נפתלי, שהיה מאבטח משפחת נתניהו ולאחר מכן נבחר לשמש כאב הבית, טוען בתביעה כי "משפחת נתניהו התנהגה כלפיי באופן מתנשא ומזלזל, ששיאו השתלחויות חסרות רסן מצד אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, רובן ככולן בדעת ראש הממשלה ולעתים על פי דרישתו להיענות לה".

 

 

באמצעות עורכי הדין נעמי וגיא לנדאו, מומחים בתביעות יחסי עבודה, ועו"ד נאוה פינצ'וק, תובע נפתלי מיליון שקלים ממשרד ראש הממשלה ומראש הממשלה בעצמו. גיא פלג דיווח הערב בחדשות ערוץ 2 כי נפתלי טען שהועסק באופן פוגעני, שבית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע ושלא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים.

 

בני הזוג נתניהו (צילום - קובי גדעון, לע"מ) (צילום - קובי גדעון, לע
בני הזוג נתניהו(צילום - קובי גדעון, לע"מ)

עוד בחדשות:

 

על פי הפרסום, עיקרה של התביעה הוא תיאורים על שהתרחש לדבריו בבית נתניהו. "במהלך 20 החודשים שבהם הועסק מר נפתלי בבית ראש הממשלה סיימו 29 עובדים את העסקתם ולא בטוב", נכתב בכתב התביעה. "התברר כי מקור עיקרי ומשמעותי לאווירה העכורה במעון ראש הממשלה הוא התנהגותה שלוחת הרסן של הגברת נתניהו הדורשת מעובדי ראש הממשלה שירותים אישיים יומם וליל, ומעלה דרישות בלתי סבירות המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לרשותה", נכתב בתביעה.

 

נפתלי מביא בכתב התביעה מספר דוגמאות. "במקרה אחד העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בביתו לאחר יום עבודה מפרך בשעה 3 לפנות בוקר ובצעקות רמות, נזפה בו על כך שרכש חלב בשקית, ולא בקרטון - כפי דרישתה. כשהתובע מחה על השעה והטון שבו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שהגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'. למותר לציין כי בקשה מסוג זה המושמעת מראש ממשלת ישראל בשעות הקטנות של הלילה, מקבלת משנה תוקף ואיום", נכתב בכתב התביעה.

 

על פי הפרסום בערוץ 2, נפתלי מביא דוגמה נוספת: "במקרה אחר הגברת נתניהו נכנסה לחדר וכשראתה שיש פרחים 'לא טריים' באגרטל, השליכה אותם בחרון אף לרצפה תוך שהיא צועקת על מר נפתלי שהוא מנהל לא טוב, וכי דבר שכזה לא יכול לקרות בארמון האליזה".

 

נפתלי מביא דוגמה נוספת: "לתובע זכור היטב אירוע שבו הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון דן קיסריה על פי הוראתם, וספג קיתונות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מדי, לטעמה של הגברת נתניהו. הגברת נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים... אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל אנחנו נראים שמנים".

 

משרד ראש הממשלה מסר בתגובה: "מדובר ברכילות מרושעת ומגמתית, תוך הפרת הפרטיות של ראש הממשלה ורעייתו, במטרה להכפיש אותם בכוונה ולהוציא כספים שלא כדין ממשרד ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
ראש הממשלה ורעייתו
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים