שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אזהרת מסע: לא לנסוע לתאילנד לפונדקאות

  על פי החוק החדש בבנגקוק, תשלום לאישה תמורת פונדקאות הוא עבירה של "סחר בבני אדם". נוסף על כך הודיעו השלטונות: "הומוסקסואלים אינם כשירים להיות הורים", מדווח "ידיעות אחרונות". משרד החוץ הודיע כי לא יסייע להורים לילדים שייוולדו בתאילנד בהליך כזה

  לאחר ששימשה במשך שנים יעד מועדף לישראלים שביקשו לעבור הליך פונדקאות בחו"ל, החליטה ממשלת תאילנד באחרונה לאסור באופן מוחלט על מתן שירותי פונדקאות בתשלום. תגובת ישראל לא איחרה לבוא: אתמול (ג') פרסם משרד החוץ אזהרה למי שמבקשים לעבור הליך פונדקאות.

   

  "משרד החוץ מבקש להודיע לישראלים וכן למי שמסייע להם ומארגן הליכים בעבורם כי מדינת ישראל לא תיתן את ידה ולא תשתף פעולה עם הליכים אשר לעמדת הרשויות התאילנדיות הם מנוגדים לחוק המקומי שם‭,"‬ כך נכתב באזהרת המסע. "על כן לא תוכל ישראל להמשיך לסייע להורים לילדים שייוולדו בתאילנד בהליכי פונדקאות‭."‬ במילים אחרות: משרד החוץ קורא לישראלים שלא לבצע הליכי פונדקאות בתאילנד או באמצעות אמהות פונדקאיות תאילנדיות.

   

   

  פונדקאות בחו"ל - תמונת מצב:

 1. מהפכה: הומואים יהפכו הורים באמצעות פונדקאית - בישראל
 2. מחקר בדק: כמה עולה פונדקאות בישראל ובחו"ל

   

  אזהרת המסע היא תוצאה של שתי התפתחויות בתאילנד: תחילה הודיעו הרשויות בתאילנד כי מעתה ואילך מתן כל שירותי פונדקאות תמורת תשלום לאם פונדקאית הוא עבירה של סחר בבני אדם. המשמעות: תינוק שייוולד בהליך כזה יקבל את הגנת החוק התאילנדי, ומי שמימן את ההליך עשוי לעבור עבירה פלילית.

   

  וזה לא הכל: השלטונות בתאילנד מצאו לנכון גם לשלוח מסר מגונה לעבר זוגות חד-מיניים ולהודיע כי "האב הביולוגי ובן זוגו מאותו מין אינם כשירים להיות הורים לילד".

  ‬ 

  שתי ההתפתחויות האלה סותמות את הגולל על כל סוגיית הפונדקאות הישראלית בתאילנד - הן של זוגות הטרוסקסואלים והן של זוגות חד-מיניים. בשנה האחרונה החלו כמאה זוגות ישראלים, רובם המוחלט חד-מיניים, בהליך פונדקאות בתאילנד. מתוך אותם הזוגות, 20 ילדו, ‭20-ו‬ נוספים אמורים ללדת בקרוב.

   

  "כל ישראלי צריך להסיק שפונדקאות בכסף אסורה ומנוגדת לחוק‭,"‬ אמר שגריר ישראל בתאילנד, שמעון רודד. "אם אני אדם מבוגר שצריך לקבל החלטה אחראית - לא הייתי הולך לתאילנד‭.

   

  "קביעת הרשויות בבנגקוק שלפיה זוגות חד-מיניים אינם כשירים להיות הורים עוררה תרעומת בקרב זוגות ישראלים שכבר ילדו תינוקות בתאילנד.

   

  "עצוב שהתאילנדים משנים מדיניות, אבל האמת היא שאין לי טענות כלפיהם‭,"‬ אמר רובי ישראלי, שיחד עם בן זוגו דותן הלברייך הביאו לעולם שני תינוקות בהליך פונדקאות. "הטענה שלי היא כלפי ממשלת ישראל שמאלצת אותי לנסוע למדינות עולם שלישי להביא ילד בפונדקאות במקום שנעשה את זה בצורה מסודרת בארץ".

 3.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מסר מגונה לעבר זוגות חד-מיניים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים