שתף קטע נבחר

"במקום להזדקן יחד, איבדתי ברגע את אהבת חיי. מי יאהב את הילדים עד בלי די?"

כמעט 30 שנות שירות ביטחוני בתפקידים רגישים נגדעו בדרך לארוחת החג. נצ"מ ברוך מזרחי נרצח בירי לעבר משפחתו והיום הובא למנוחות בהר הרצל. בנו הקטן קרא קדיש, האלמנה הדס נפרדה "בגוף ולא בנפש" ואת ארונו העטוף בדגל ליוו קציני משטרה בכירים

"ברוך אהוב שלי. במקום להזדקן יחד כפי שתכננו, ולגדל את ילדינו שרון, עינב, איתי, נדב ויובל, במקום להזדקן יחד וליהנות מחילופי עונות ומהחיים השלווים, בשריקת כדור איבדתי אותך, את אהבת חיי. הילדים בוכים ולא מאמינים. מי ילווה אותי בגידולם? מי ילמד אותם יושר? מי יאהב אותם עד בלי די ויתן דוגמה שנתת אתה, גם ברגעיך האחרונים? עשרים שנים של אהבה וביחד נגמרו. אהוב שלי, ילדינו יגדלו על ברכי אהבת המדינה ואהבת האדם ואתה תלווה אותנו. אני נפרדת ממך בגוף ולא בנפש".

 

כך ספדה בצהריים (יום ד') הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב משנה ברוך מזרחי, שנרצח ערב החג בפיגוע הירי באזור חברון כשנסע עם משפחתו לארוחת ליל הסדר. מזרחי הובא למנוחות בחלקה המשטרתית בהר הרצל בירושלים. הוא הועלה בדרגה לאחר הירצחו.

 

הדס מזרחי במהלך ההלוויה (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
הדס מזרחי במהלך ההלוויה(צילום: עפר מאיר)

הבן איתי מזרחי (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
הבן איתי מזרחי(צילום: עפר מאיר)

איתי, בנו הקטן (8) של מזרחי - שהותיר חמישה יתומים - קרא קדיש בתחילת מסע הלוויה. לא נישאו הספדים בשל החג. את ארונו העטוף בדגל של מזרחי ליוו שישה קציני משטרה בכירים, ולצד מאות המלווים בבית העלמין הגיעו גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו. 

 

המפכ"ל ספד לברוך מזרחי: "ברוך, החזרת את נשמתך לבורא בערב חג החירות, ברגע אחד נהפכה השמחה ליגון והאחדות לפרידה כואבת. במסגרת תפקידך הטבעת חותם ותרמת למשטרה ולאזרחי המדינה. את ברוך לא נוכל להשיב, אך תרומתו תישאר עוד שנים רבות ולכן מצאנו לנכון להעניק לו דרגת ניצב משנה לה היה ראוי. אנו מתחייבים לעשות מאמץ ולשים יד על המרצחים, פיגועי הטרור לא ישיגו את מטרתם".

המפכ"ל מעל קברו של ברוך מזרחי (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי
המפכ"ל מעל קברו של ברוך מזרחי(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות")

 (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי
(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות")
 

"מי יאהב אותם בלי די?" (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
"מי יאהב אותם בלי די?"(צילום: נועם (דבול) דביר)

המפכ"ל התייחס לעבודתו של ניצב משנה מזרחי. "ברוך בלט והוערך כקצין מקצועי, חרוץ ובעל מוטיבציה גבוהה, שהצליח להוביל ולרתום את פקודיו להצלחה בעמידה ביעדי המשטרה, וזאת בצניעות האופיינית לו, בגישה שירותית, בתבונה וברוחב לב. ממש בימים האחרונים ברוך היה ממובילי השינוי והרפורמה שמשטרת ישראל עושה בתחום הטכנולוגיות הסיגינטיות והפיכתה לחטיבה מקצועית ומודרנית, ששמה את המשטרה בקו אחד עם המובילים בתחום זה בארץ ובעולם".

 

לאלמנה הדס אמר המפכ"ל דנינו: "הכרתי אותך בנסיבות טראגיות אלו כאישה גיבורה ואמיצה. בשיחותיי איתך לאחר האירוע הנורא נפעמתי מעוז הרוח ומהדרך שבה גוננת על ילדיכם היקרים". 

ארונו של מזרחי (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
ארונו של מזרחי(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

מזרחי ז"ל (47) מילא לאורך השנים שורה של תפקידים בכוחות הביטחון, ובשלוש השנים האחרונות עמד בראש מדור טכנולוגיות ביחידת סיגינט - חטיבת המודיעין באגף החקירות של המשטרה.

 

מזרחי, יליד תל אביב, שירת בעבר בצה"ל במשך 25 שנה. הן כחייל סדיר והן כאיש צבא קבע הוא ביצע תפקידים מבצעיים וטכנולוגיים, שהאחרון שבהם כסגן אלוף ביחידת המודיעין 8200. ביוני 2011 הוא גויס מצה"ל למשטרת ישראל כסגן ניצב.

 

ברוך מזרחי, רעייתו הדס וילדיהם שרון, עינב, איתי נדב ויובל  ()
ברוך מזרחי, רעייתו הדס וילדיהם שרון, עינב, איתי נדב ויובל

הדס האצלנה נפצעה בפיגוע. ילדיו שהו במושב האחורי של הרכב וראו את אביהם ברגעיו האחרונים. יממה אחרי, אתמול אחר הצהריים שוחררה האלמנה מבית החולים כדי להגיע לקריית ארבע ולספר לחמשת ילדיהם כי האב מת מפצעיו.

 

"עברנו את מחסום תרקומיא, המשכנו בכיכר ואז ברוך ראה מחבל ואמר לי 'יורים, יורים, יורים. הנה מחבל'", היא שחזרה אמש בשיחה עם ynet ו"ידיעות אחרונות". "ברוך אמר 'איי' ונתן גז. הרגשתי כאב בגב. אמרתי לילדים 'תפרמו את חגורות הבטיחות ותשכבו על הרצפה'.

 לקחתי את ההגה, הורדתי מהירות עם ההילוך ועם ההנד-ברקס. כיסיתי את הדם שלי עם סמרטוט. ראיתי שברוך מת. כשהגיעו חיילים אמרתי להם 'תחבשו אותי ותוציאו את הילדים לרכב ממוגן, כדי שלא יראו את אבא שלהם שוכב מת'".

 

רפ"ק מאיר חיון, ששירת לצד מזרחי בשנים האחרונות, מספר שלא פעם היו ביניהם ויכוחים על רקע מקצועי, אבל מזרחי תמיד ידע איך לשמור על אווירה טובה, למרות הלחץ בעבודה. "הוא היה עומד על דעתו ואם היה מאמין בטכנולוגיה מסוימת אז יכולנו להתווכח שעות ולעלות לטונים גבוהים, אבל בסוף תמיד היינו מתחבקים. הוא תמיד היה אומר לי: 'מאיר, בסוף הכי חשוב שנהייה חברים, זה הכי חשוב'. זה מצרך נדיר כשמתעסקים בטכנולוגיה, אבל הוא היה איש של אנשים".


פורסם לראשונה 16/04/2014 13:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים