שתף קטע נבחר

כץ: אם הרשות תתפרק, אבו מאזן יהיה אויב

השר מהליכוד קורא לנתניהו "לעמוד בלחצים", ובתגובה לכוונות אבו מאזן להעביר את האחריות על מיליוני הפלסטינים לישראל - לבטל את המעבר הבטוח מעזה לגדה ולהסיר חסינות ראשי אש"ף: "דין רג'וב כדין ברגותי"

על סף פיצוץ המשא ומתן, נמשכת מלחמת המילים בין ישראל לפלסטינים. הבוקר (יום ג') תוקף בחריפות השר ישראל כץ מהליכוד את אבו מאזן, ברקע הדיווחים על אפשרות לפירוק הרשות הפלסטינית - ולוחץ על ראש הממשלה נתניהו מימין "לעמוד יחד מול הלחצים הצפויים".

 

עוד עדכונים - בפייסבוק שלנו

 

"עכשיו, ברגע האמת, שוב התברר שאבו מאזן מבלף", מסר השר כץ. "לא מוכן לוויתורים, פונה לאו״ם ורץ להתחבק עם החמאס. המשא ומתן למעשה הסתיים בלא כלום וזה הזמן להתלכד ולעמוד יחד מול הלחצים הצפויים".

 

בעקבות דבריו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בסוף השבוע, שאיים בצעד שמשמעותו העברת האחריות על 2.5 מיליון הפלסטינים לידי ממשלת ישראל אם המשא ומתן המדיני לא יתקדם, ארצות הברית הגיבה אמש בתקיפות - ואיימה אמש על ההנהגה הפלסטינית שהדבר יפגע ביחסים עם ארצות הברית ובסיוע שהיא מעבירה לפלסטינים. תוכניתו של אבו מאזן לפרק את הרשות נחשפה ב"ידיעות אחרונות".

 

במענה להפרת הסכמים אפשרית, טוען כץ, על ישראל לנקוט "צעדי תגובה משמעותיים", בראשם "החלטה על ביטול הסעיף המדבר על הזכות ל'מעבר בטוח' בין עזה ליו"ש. מדובר בשטח ריבוני ישראלי - ואנחנו לא חייבים להם כלום".

 

כמו כן, אומר כץ, "יש להבהיר כי אם הרשות תודיע על פירוקה,

 תבוטל מאליה החסינות שהוענקה לצמרת אש"ף בהסכמי אוסלו. דין רג'וב יהיה כדין ברגותי וכל מגע של ח"כ אחמד טיבי עם אבו מאזן ייחשב כמגע עם האויב".

 

במהלך חגיגות המימונה אתמול באור עקיבא, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיום של אבו מאזן, וגם לפגישת הפיוס הפלסטיני הצפויה בעזה: "הרשות הפלסטינית דיברה אתמול על פירוק, ומדברת היום על איחוד עם חמאס. אז שיחליטו - הם רוצים פירוק או רוצים איחוד? כשהם ירצו בשלום - שיודיעו לנו. כי אנחנו רוצים שלום אמת. גם ביום הזה, יום חגנו, ירו אויבינו טילים ליישובינו, והמדיניות שלנו היא ברורה - להגיב מיד ובעוצמה. אנחנו פוגעים בכל מי שבא לפגוע בנו, כך עשינו וכך נעשה".

 

בתוך כך, השיחות בין השרה ציפי לבני לסאיב עריקאת אמורות להתחדש על מנת למצוא מתווה שיביא להארכת המשא ומתן הרשמי. הצדדים נפגשו לפני  החג ללא נוכחות המתווך האמריקני, מרטין אינדיק, ששהה בארה"ב. לפני החג העריך שר בכיר כי בשיחות שיתקיימו לאחר פסח יצליחו הצדדים להגיע להבנות שיכללו שחרור אסירים ישראלים ערבים וכן את שחרורו של ג'ונתן פולארד מהכלא האמריקני. "לשני הצדדים יש אינטרס להמשיך את השיחות", אומרים בישראל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
השר ישראל כץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים