שתף קטע נבחר

באישור רבנים: חוברת לדתי למניעת הדבקה ב-HIV

החוברת הנקראת "ונשמרתם" שאושרה על ידי רבנים, תדריך הומואים דתיים כיצד להימנע מהידבקות נגיף ה-HIV. הוועד למלחמה באיידס: "גברים ונשים המגיעים מרקע דתי אינם חסינים מפני הדבקה"

מספר הנדבקים החדשים נגיף ה-HIV בעלייה בשנים האחרונות, וביניהם גם גברים מהמגזר הדתי. חוברת חדשה וראשונה מסוגה הפונה להומוסקסואלים מהמגזר הדתי, הנקראת "ונשמרתם" - תדריך אותם כיצד להימנע מההדבקה בנגיף. ההקדמה לחוברת נכתבה על ידי רב ואושרה על ידי רבנים נוספים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בישראל נדבקו בשנת 2012 כ-500 בני אדם ב-HIV, והמספרים בעלייה בכל שנה. כ-150 מהנדבקים הם גברים הומוסקסואלים, כאשר חלקם דתיים שלא לומדים במערכת החינוך הדתית על יחסי מין, על אמצעי מניעה ועל הסיכונים הכרוכים במין לא בטוח.

 

עוד על HIV ואיידס

לשתות מאותה כוס של נשא HIV זה מידבק?

פרסום ראשון: עלייה של 12% בנשאי HIV בישראל

10 מיתוסים על איידס שהגיע הזמן לנפץ

 

"לשתיקה יש מחיר"

בוועד למלחמה באיידס החליטו לנסות להסביר לאוכלוסיה הדתית על הסיכונים, ובשיתוף ארגון "חברותא" שמיועד להומואים דתיים, הוציאו לאור חוברת הסברה ומניעה.

 

"עלינו להבין בצורה הברורה ביותר: לשתיקה יש מחיר. כאשר לא מדברים על נושא מסוים – הוא למעשה כאילו לא קיים בתודעה שלנו, וכשזה קורה – הדרך להתנהגות סיכונית קצרה מאד", נכתב בפתיח החוברת, שעוסקת במהו HIV ואיידס, מי בסיכון להידבק, מהן דרכי ההדבקה, איך נזהרים, איך משתמשים בקונדום בצורה נכונה, איפה ניתן להיבדק.

 

"המיגע מועבר בחוברת בצורה המותאמת לציבור הדתי, כלומר, בלי תמונות חושפניות ועם שפה מעודנת באופן יחסי, אבל היא מציגה גברים שהולכים יד ביד.

 

"היעדר שיח לא מונע הידבקות. במקום שלא מדברים על מין גם לא מדברים על מין בטוח, וגברים ונשים המגיעים מרקע דתי אינם חסינים מפני הדבקה. אנו מקווים שהצעד הזה יוביל מסגרות נוספות בציבור הדתי לשבור את מעגל השתיקה", אומר אדיר ינקו מהוועד למלחמה באיידס.

 

"הגיע הזמן שהציבור הדתי, מנהיגיו ורבניו, יסתכלו למציאות בעיניים ויתחילו לדבר גם על יחסי מין בין גברים ועל הדרך להימנע ממחלות", הוסיף עלי קפלן-וילדמן, יו"ר "חברותא".

 

החוברת תושק במסיבה של הליין הגאה "גברא" ותחולק במרכזים דתיים שיאפשרו זאת ואצל רבנים, שיוכלו לתת מידע לצעירים דתיים הזקוקים לסיוע.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Getty mages imagebank
החוברת תדריך כיצד להימנע מהדבקה בנגיף
צילום: Getty mages imagebank
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים