שתף קטע נבחר

עוד פשע שנאה: "סוגרים מסגדים ולא ישיבות"

אחרי שורת מקרים דומים בצפון, גם בפורדיס רוססו כתובות גזעניות על קיר מסגד ונוקבו צמיגים של עשרות כלי רכב. שלושה חשודים עם קפוצ'ונים תועדו ליד המסגד. ראש המועצה: "אין מי שיעצור אותם". מחר - שביתה כללית ביישוב

עוד פעולת שנאה בשרשרת ההתנכלויות לערבים בצפון: על קיר מסגד בפורדיס צויר מגן דוד ונכתבה כתובת "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". לפנות בוקר (יום ג') גילו עוד תושבים במקום כי צמיגי עשרות כלי רכב נוקבו. במשטרה אומרים שמנו 20 מכוניות, אך תושבים דיברו על מספרים גדולים הרבה יותר. בהמשך החליטו בפורדיס על השבתה כללית מחר במחאה.

 

עוד עדכונים בפייסבוק שלנו

 

בתיעוד ממצלמת אבטחה סמוכה נראים שלושה גברים עטויי כובעי "קפוצ'ון" מתהלכים ליד המסגד וכלי הרכב, וביישוב מעריכים שהם האחראים לפעולה:

 

 


מתפללים שהגיעו למסגד גילו את הכתובת שריססו אלמונים, לפי ההערכות רמז להשתלטות מג"ב על הישיבה בהתנחלות יצהר לפני כשלושה שבועות. התושבים מכל פורדיס התבקשו בקריאות במסגדים להגיע ולהתפלל במסגד שנפגע, ומאות בני אדם התאספו במקום.

 

בשעה 5:45 נמסרה תלונה ראשונה במשטרת זכרון יעקב. מפקד התחנה, סגן ניצב שמעון בן שבו, אמר ל-ynet כי זמן קצר לאחר מכן התגלה כי צמיגי מכוניות רבות ביישוב נוקבו. "בספירה האחרונה גילינו שיש נזקים ל-12 כלי רכב, וכנראה שיש עוד אזור ביישוב שבו ריכוז של כלי רכב שצמיגיהם נוקבו", אמר.


 (צילום: אלחאג ואסים) (צילום: אלחאג ואסים)
(צילום: אלחאג ואסים)

 (צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים) (צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים)
(צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים)

ראש מועצת פורדיס יונס מרעי כינה את האירועים "חמורים ביותר" והביע צער על כך ש"אין מי שיעצור את החשודים. במגזר הערבי לא חשבנו לרדת לרמה הזו ולא חשבנו לפגוע במקומות קדושים במגזר היהודי. אנחנו מבקשים מהמשטרה באופן דחוף להגיע לאנשים שמבצעים פעילות 'תג מחיר' לפני שימשיכו לפגוע במסגדים וברכוש".

 

אחד מתושבי המקום הוסיף ברוח דומה: "לצערי המדינה רואה את הפגיעה במסגדים וברכבים ולא עושה כלום.

 אם זה היה קורה במגזר היהודי היינו רואים מעצרים תוך זמן קצר. אם הממשלה לא תתעורר בזמן זה יכול לגמר באסון קשה מאוד".

 

משטרת זכרון יעקב פתחה בחקירה ובמשטרה אומרים כי ייתכן שהיחידה המרכזית במחוז חוף תקבל עליה את התיק. מפקד המחוז, ניצב חגי דותן, גינה את המעשה ואמר כי המשטרה תעשה כל מאמץ לאתר את מבצעיו.

 

כרמל סלע, ראש המועצה השכנה חוף הכרמל, גינה את המעשה. במכתב לראש מועצת פורדיס הוא כינה את ריסוס הכתובת והשחתת הרכבים "מעשה מחריד". לדבריו, "המועצה האזורית חוף הכרמל מגנה בכל תוקף פעילות זו, שפוגעת ברחשי לבם של תושבי הכפר ומקווה כי מקרים מעין אלו לא יישנו. לא ניתן למעשה קיצוני של בודדים להשליך על מערכת היחסים ההדוקה שבין תושבי חוף הכרמל לתושבי פורדיס".

 

מעט מאוחר יותר, התלונן כומר מכנסיית טבחה בטבריה כי אלמונים גרמו נזק לצלב ולספסלים בחצר הכנסייה. משטרת טבריה פתחה בחקירה.

 

האירועים מצטרפים לשורת מקרים דומים בשבועות האחרונים שמסמנים את חדירת הפעולות המכונות על-ידי אנשי ימין קיצוני "תג מחיר" לתוך שטחי הקו הירוק. לפני כשבועיים ניזוק מסגד באום אל פחם, גם כן בתחום מחוז חוף, ומבצעי המעשה טרם נעצרו, אף שצולמו.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף מאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלחאג ואסים
כנראה רמז למקרה ביצהר
צילום: אלחאג ואסים
מומלצים