שתף קטע נבחר

10 שנות מאסר ואלף מלקות למעליב האיסלאם

בית משפט בסעודיה הטיל עונשים כבדים על בלוגר ופעיל זכויות אדם שהורשע בהעלבת האיסלאם. תומכיו: "הוא אסיר מצפון, הפסיקה איננה צודקת"

בית משפט בעיר ג'דה שבסעודיה גזר אתמול (יום ד') עשר שנות מאסר ואלף מלקות על הבלוגר ופעיל זכויות האדם ראיף בדאווי שהורשע ב"העלבת האיסלאם". בדאווי נמצא מאחורי סורג ובריח מאז יוני 2012 ובית המשפט גם קנס אותו בסכום של מיליון ריאל (כ-266 אלף דולר).

 

עוד חדשות בעולם :

פיצוץ עז בחלב: נחרב מלון ששימש חיילי אסד

רצחו הבן ואנסו את אמו. זוועות בדרום סודן

בצל השחיתות: המפלגה של מנדלה מובילה

7 מיליון דולר לראשו. הארכי-טרוריסט מניגריה

 

פעילת זכויות האדם הסעודית סועד אל-שאמארי אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "בדאווי הוא אסיר מצפון" וציינה כי לא הוגש נגדו כל אישום בגין עבירה פלילית. "הפסיקה איננה צודקת", אמרה אל-שאמארי.

 

ביולי 2013 נידון הבלוגר הסעודי ליותר משבע שנות מאסר בכלא בנוסף ל-600 מלקות שנגזרו עליו בגין העלבת האיסלאם. למעשה, בדאווי, מייסד "הרשת הליברלית הסעודית", מתח ביקורת על משטרת הדת בממלכה, אולם בית משפט לערעורים הפך את פסיקת הערכאה הנמוכה וקבע שבדאווי יעמוד למשפט חדש.

 

קודם למעצרו הכריז ארגון זכויות האדם של בדאווי על "יום של ליברליזם" וקרא לשים סוף להשפעת הדת על החיים הציבוריים בסעודיה. שאמארי, חברה בארגונו של בדאווי, אמרה שהארגון "מתח ביקורת על כמה אנשי דת, על משטרת הדת ועל פתוות (פסקי הלכה מוסלמיים) שהוגדרו מזיקות לאיסלאם".

 

שאמארי אמרה שממשלת סעודיה לא עומדת מאחורי הרדיפה אחר בדאווי ושאנשי דת שמרניים הם אלה שהגישו תביעה משפטית נגדו. "לפעמים הממשלה מנסה לפייס את אנשי הדת על חשבוננו. 'הרשת הליברלית הסעודית' הייתה פעילה רק ברשת. הפעילויות שלנו נותרו וירטואליות", אמרה פעילת זכויות האדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים