שתף קטע נבחר

כוס תה עלתה ל"קראון פלאזה" 44 אלף שקל

במהלך אירוע שהתקיים במלון בים המלח התנגש מלצר באורחת, שנכוותה מתה רותח שהחזיקה. שופטת קבעה שמדובר ברשלנות של בית המלון

אורחת במלון "קראון פלאזה" בים המלח נכוותה מכוס תה רותח. למרות טענת המלון שלפיה היה מדובר בתאונה מקרית, תפוצה האורחת ב-44 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

במרס 2010 הגיעו שתי חברות לאירועי יום האישה שהתקיימו במלון, ואחת מהן ניגשה לעמדת השתייה והכיבוד כדי להכין לעצמה כוס תה. היא פנתה ללכת לעבר אולם ההרצאות כשמאחוריה הגיע אחד המלצרים, נתקל בה והתה הרותח ניתז עליה. כתוצאה מכך היא נכוותה בידה השמאלית.

 

בעקבות התאונה עברה האישה תהליך ריפוי שבמסגרתו נזקקה לחבישות במשך חודשים, נקבעו לה נכויות זמניות והיא נותרה עם צלקת לא אסתטית סמוך לשורש כף ידה. בשל כך היא פנתה לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עו"ד בועז ארד ותבעה את מפעילת המלון והמבטחת שלה, חברת מגדל.

 

התובעת טענה שחוסר הזהירות של המלצר מהווה רשלנות, ושהמלון אחראי לה כמעסיקו. באמצעות עו"ד שרה גורן השיבו הנתבעות שמדובר היה בהיתקלות מקרית שיכלה להתרחש לכל עובד או אורח, בפרט בזמן שיש התקהלות של אנשים.

 

מלצר: שים לב לתנאי המקום!

השופטת שושנה ליבוביץ' קבעה כי על מלצר סביר לנקוט משנה זהירות כאשר הוא מבקש לחצות חדר המיועד לאירוח הכולל שתייה חמה. היא הוסיפה שעל הנתבעות היה להדריך את המלצר ולהטמיע בו את הצורך להתנהל בזהירות, בפרט במקומות שיש בהם ריכוז של אורחים וכיבוד.

 

לפי השופטת ליבוביץ', לא הוכח שהנתבעות נקטו אמצעים סבירים למניעת הסיכון, ולכן יש להטיל עליהן אחריות שילוחית למעשיו הרשלניים של המלצר. היא חייבה את בפיצוי של 44 אלף שקל ובשכר טרחת עו"ד בשיעור של 23.6% מהסכום הכולל.

 

חובת הזהירות המחייבת בית מלון להדריך ולהטמיע במלצר את הצורך להלך בזהירות היא כללית ובנאלית, ואף מלאכותית במעט, ואינה ניצבת דיה מול טענת המלון שמדובר בהיתקלות מקרית. גם לו הכרנו באופן זה או אחר בהפרה של חובת זהירות במקרה זה, לא ברור מדוע קבע בית המשפט כי אין כל אשם תורם לאדם המוזג לעצמו תה רותח כשמסביבו התקהלות.

 

נראה, אם כך, כי הנזק הלא ממוני שנקבע בסך 44 אלף שקל בנסיבות שתוארו הוא מוגזם, אינו מידתי וסולל את הדרך להגשת תביעות קנטרניות ולא הגונות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים