שתף קטע נבחר

טבח יקבל 2.2 מיליון שקל בגלל תאונת דרכים

לצעיר שנפגע בתאונת אופנוע נקבעו 47% נכות. אף שחזר לעבוד כרגיל קבע בית משפט שייתכן שלא יוכל להתמיד בעיסוקו. הוא יפוצה עד הפנסיה

טבח צעיר שנפצע בתאונת אופנוע זכה לפיצוי עד גיל הפנסיה חרף העובדה שהחלים, חזר לעבודתו ואף התקדם בה. בית משפט השלום בפתח תקווה קבע שיש לקחת בחשבון אפשרות שבעתיד יסבול הטבח מהשלכות הפציעה ויתקשה לתפקד באופן מלא. בשל כך, נקבע, יפוצה הצעיר על ידי חברת הפול והביטוח הלאומי בכ-2.2 מיליון שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התובע, כיום בן 32, נפצע בתאונת אופנוע ב-2009. הוא נפגע באורח קשה ברגל ימין ונגרם לו שבר פתוח בשוק וריסוק ניכר של העצם. הוא אושפז ועבר כמה ניתוחים שכללו קיבוע של ברגים והשתלת עור. נכותו הצמיתה, הן הרפואית והן התפקודית, נקבעו על 47%.

 

לקריאת פסק הדין המלא - לחצו כאן

 

פחות משנה לאחר התאונה עשה הצעיר ניסיונות שונים לחזור לעבודה, והחל מיוני 2011 מצא את מקומו במקום העבודה הנוכחי. הוא החל כטבח מן השורה והתקדם לתפקיד טבח ראשי במשרה מלאה, וזאת אף שעבודתו כרוכה בעמידה ממושכת ובמאמץ רב שגרמו לו לכאבים ברגל.

 

הצעיר יוצג על ידי עו"ד אריאל פרויליך ממשרד "פרויליך-פרחי", העוסק בתביעות נזיקין וביטוח. הוא טען שיש לקחת בחשבון את הסיכון שבעתיד לא יוכל להתמיד בעבודה הכרוכה בעמידה ממושכת, וייאלץ לשנות עיסוקו או להפחית שעות עבודתו. מנגד טען נציג הפול (המאגר הישראלי לביטוחי רכב) שחזרתו למעגל העבודה, בנוסף לשדרוג מעמדו ושכרו, מצדיקים הקטנה משמעותית של הפיצוי העתידי בגין הפסדי שכר.

 

השופטת אשרית רוטקופף קיבלה את עמדת התובע ופסקה לו פיצוי הפסדי השתכרות לעתיד עד גיל 67 על פי שכר חודשי ממוצע של 12 אלף (לפי 47% נכות), ובסך הכול 1.46 מיליון שקל.

 

לסכום זה נוספו הפסדי שכר לעבר, כאב וסבל, עזרת הזולת והשתכרות לתקופת הפנסיה, ובסך הכל כ-2.2 מיליון שקל. מסכום זה שולמו וישולמו על ידי הביטוח הלאומי כ-850 אלף שקל, ועל כן ישלם הפול ישלם לתובע סכום סופי של כ-1.3 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד אריאל פרויליך
מומלצים