שתף קטע נבחר

לנדאו: דברי נתניהו על חד-צדדיות מיותרים

הצהרת ראש הממשלה באשר ל"רעיון לנסיגה חד-צדדית שצובר תאוצה" עוררה ביקורת פנימית. "הם יזמינו לחץ", אמר שר התיירות מהליכוד-ביתנו

התבטאויות ראש הממשלה בנימין נתניהו באשר להיתכנות צעדים מדיניים חד-צדדיים ביוזמת ישראל עוררה הבוקר (יום א') ביקורת בתוך ממשלתו. "הדיבורים האלו מיותרים", אמר שר התיירות עוזי לנדאו. "הם יזמינו לחץ מצד ידידינו בארצות הברית ובאירופה ויזמינו התקפות מצד הפלסטינים. דיבורים על צעדים חד-צדדיים ייתפסו כנכונות ישראלית לוויתורים חד-צדדיים".

 

נתניהו התראיין בסוף השבוע לכתב ג'פרי גולדברג מרשת בלומברג, דחה את הפרסומים על פעולות ריגול ישראליות בתוככי הממשל האמריקני, ואמר גם כי "הרעיון של נסיגה חד-צדדית צובר תאוצה בישראל". לדבריו, "הרבה ישראלים שואלים את עצמם אם רעיון כזה הגיוני, אבל עלינו להבין שצריך לטפל בצעד כזה בזהירות ולא להגיע למצב כמו שקרה בעזה, שם נוצרה מדינת חמאסטן".

 

במהלך ישיבת הממשלה, הוסיף השר יובל שטייניץ כי "אסור להיות נמהרים מדי. העובדה שאבו מאזן החליט לפוצץ את המשא ומתן לא אומרת שאנחנו צריכים להיכנס לתזזית".

 

דברי נתניהו זכו גם לתגובה אמריקנית מיידית, במסגרתה דחה הממשל יוזמות מעין זו. "היינו רוצים לחדש את שיחות השלום ואנחנו חושבים ששני הצדדים צריכים לנקוט צעדים שיגרמו לזה לקרות. אסור שאף צד ינקוט צעדים שיפגעו באמון, כולל צעדים חד-צדדיים", אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית מארי הארף.

 

ישיבת הממשלה התקיימה בצל הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל, שם נהרגו בני הזוג עמנואל ומרים ריוה מתל אביב, ומתנדבת במוזיאון. "הרצח בבריסל הוא תוצאה של הסתה בלתי פוסקת נגד מדינת ישראל על ידי גורמים שונים במזרח התיכון ובאירופה עצמה", אמר נתניהו בפתח הישיבה השבועית. "יש גורמים באירופה שממהרים לגנות כל בנייה של דירה בירושלים אבל אינם ממהרים לגנות או מגנים בגינויים רפים רצח של יהודים פה או באירופה עצמה. אפילו גרוע מזה, הם מברכים על איחודים עם גורם טרור כמו חמאס, שקורא להשמדתה של מדינת ישראל. אנחנו יוצאים נגד הצביעות הזאת. נמשיך לומר את האמת ללא הרף, נמשיך להילחם בטרור ולבצר ולבנות את מדינתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים