שתף קטע נבחר

בעל הפך צמח - אחרי 7 שנים ניתן לאישה גט

בית הדין הרבני קיבל החלטה מיוחדת ואיפשר להתיר את האישה מעגינותה. בהיעדר הלכה מדויקת בנושא החליטו הרבנים להסתמך על דיני "בעל שוטה"

בהחלטה ראשונה מסוגה החליט בית הדין הרבני האזורי בצפת לאפשר לאישה להתגרש מבעלה, אשר הפך לצמח לפני כשבע שנים.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

ב-2007 עבר הגבר תאונת דרכים קשה. עד היום הוא שוכב בבית החולים ואינו מסוגל לנשום בכוחות עצמו. הוא ניזון באופן מלאכותי ואי אפשר לתקשר איתו, אף שהוא נמצא בהכרה. חוות הדעת הרפואיות אינן אופטימיות, והרופאים סבורים שאין סיכוי לשיפור במצבו.

 

בחלוף שבע שנים אמרה האישה נואש וביקשה מבית הדין הרבני שייתן לה גט וישחרר אותה מעגינותה, שכן בעלה, במצבו, אינו יכול לעשות זאת.

 

הרבנים ציינו כי מדובר במקרה ראשון מסוגו וביקשו להביא לקץ ייסוריה של האישה, אשר חיה עם בעלה חמש שנים עד התאונה, ומאז, במשך שבע שנים, נותרה למעשה עגונה, מבלי שתהיה לה אפילו את התקווה כי בעלה יחזור לחיים וישחרר אותה מעגינותה.

 

בהיעדר הלכה מדויקת בנושא החליטו הרבנים להקיש מדיני בעל "שוטה". זאת בהסתמך על הבדיקות הרפואיות שנערכו לבעל ובהן נמצא כי הוא נעדר פקחות מינימלית. הגדרת הבעל כ"שוטה" אפשרה להם לפעול לשחרור האישה העגונה מנישואיה.

 

הרבנים התייחסו לגירושין כאל זכותו של הבעל להשתחרר מנישואים לאישה שמאסה בו ואינה מחויבת עוד לטפל בו, שכן בית החולים הוא זה שמטפל בבעל ומחויב לשמור על חייו. הרבנים הוסיפו וקבעו כי מעמד האישה הוא בגדר "ספק אשת איש", כלומר - נישואיה מוטלים בספק לנוכח מצבו של בעלה, שאף אינו יכול לקיים עמה יחסי אישות.

 

לאור כל אלה, ובשל העובדה שהאישה ויתרה על כתובתה, זיכו הרבנים את הגט עבור הבעל ומסרו אותו לאישה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים