שתף קטע נבחר

השחיתות בנמל: עוכבו לחקירה בעלי "שמן"

הבורסה הודיעה על הפסקת המסחר במניה שבבעלות ג'קי בן זקן ושותפו המיליארדר אברהם נניקשווילי. שלוש שעות לאחר מכן הודיעה החברה: "חלק מבעלי השליטה עוכבו לחקירה"

הפעם הבורסה בתל אביב מגיבה במהירות: בשעה 11:24 הוציאה הבורסה הודיעה לפיה הוחלט על הפסקת מסחר במניית חברת שמן משאבי נפט וגז בע"מ. בעלי החברה הם בין היתר איש העסקים ג'קי בן זקן, המשמש גם כבעלים של קבוצת הכדורגל של מ.ס. אשדוד, והמיליארדר אברהם נניקשווילי.

 

בהודעת הבורסה נאמר תחילה: "מחברת שמן נמסר כי בכוונתה לפרסם דיווח בתגובה לפרסומים בקשר עם החברה. בעקבות זאת הופסק המסחר במניות החברה".

 

כשלוש שעות לאחר מכן פרסמה החברה הודעה וחשפה את הקשר בין הפסקת המסחר לפרשת השחיתות בנמל אשדוד: "למיטב ידיעת החברה, חלק מבעלי השליטה בחברה עוכבו לחקירה על ידי המשטרה במסגרת חקירה שהיא מנהלת לגבי התקשרויות בנמל אשדוד".

נניקשווילי ובן זקן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נניקשווילי ובן זקן(צילום: אורן אהרוני)

חברת שמן הודיעה כי "למיטב ידיעת החברה, בין היתר נבדקת התקשרות של החברה לקבלת שירותים מצד ג' לשכירת שטח אחסון ורציף ושירותים נלווים לצורך ביצוע קידוח 'ים 3'. למיטב ידיעת החברה, החברה או מי מנושאי המשרה בה לא נחקרו באזהרה במסגרת חקירה זו".

 

בן זקן ונניקשווילי מחזיקים יחדיו ב-23% ממניות חברת שמן, 7% נוספים מוחזקים על ידי חברת מנופים. החברה הייתה בעבר בבעלותו של בן זקן ונמצאת כעת בבעלות חלקית של נניקשווילי. הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי עמד בראש דירקטוריון חברת שמן עד התפטרותו באוקטובר האחרון.

 

הרשות לניירות ערך ספגה בשבוע שעבר ביקורת על תגובתה האיטית לפרשת שחיתות שכרכה את העבריין יצחק אברג'יל ואת חברת הנדל"ן ב.יאיר. רק יממה לאחר המעצרים הראשונים בפרשה - ובצל גל שמועות על קשריה - הודיעה החברה על הפסקת המסחר במנייתה עקב "אי בהירות בענייניה". ההודעה התפרסמה לאחר צניחה של עשרות אחוזים בערך המניה.


פורסם לראשונה 27/05/2014 11:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
ג'קי בן זקן
צילום: אבי רוקח
מומלצים