שתף קטע נבחר

מנקה וסאטיריקן השתלטו על הפרלמנט

על מפלגות האירו-סקפטיות והימין הקיצוני שניצחו בענק בבחירות לפרלמנט האירופי כבר דובר רבות. אך במוסד החשוב של האיחוד האירופי ניתן יהיה למצוא גם מחוקקים הנעים על הציר שבין ההזוי לאמיץ במיוחד

לפרלמנט האירופי ייכנסו השנה מחוקקים רבים, המטילים ספק בחיוניותו של המוסד, האירו-סקפטים, ומבקשים לפרקו, אך הם לא יהיו המרכיב הכי מוזר בפרלמנט של האיחוד האירופי בחמש השנים הקרובות. מחוקק דני שגר בפארק שעשועים, צוענייה שתומכת באיסור טיסות קצרות טווח, ופולני שמעוניין להפוך את הפרלמנט לבורדל - אלה רק חלק מחברי הפרלמנט החדשים שייכנסו למוסד בן 751 החברים.

 

עוד חדשות בעולם :

הילרי לפני מישל: הנשים החזקות בעולם

משטר אלכוהול בסידני: בלי שוטים אחרי חצות

האויב הכי גדול של א-סיסי בבחירות: השרב

  

מפלגת הפארודיה

היא קרויה "Die Partei" (המפלגה) ובמצעה היא דורשת להיפטר משעון הקיץ כדי "לקבל עוד שעת שינה". מטרה נוספת של המפלגה היא בניית חומה סביב שווייץ "כי הם הרוויחו את זה" ודרישה אחרת היא שידור סרטי פורנו-ילדים בטלוויזיה בהגשת כוכב גרמני ידוע "משום שכך אף אחד לא יצפה בהם יותר". "אני לא חושב שאנחנו המשוגעים ביותר בפרלמנט האירופי", סבור מנהיג המפלגה מרטין סונבורן.

 

"המפלגה", ראשי תיבות של "מפלגת העבודה, שלטון החוק, הגנה על בעלי חיים, קידום האליטות והיוזמה העממית לדמוקרטיה", הוקמה על ידי עורכי המגזין הסאטירי טיטאניק וזכתה במושב אחד בבחירות שנערכו בגרמניה לפרלמנט עם 0.6 אחוזים מהקולות.

פורנו-ילדים בטלוויזיה. מרטין סונבורן (צילום: AP) (צילום: AP)
פורנו-ילדים בטלוויזיה. מרטין סונבורן(צילום: AP)
סונבורן אמר כי המפלגה מתכננת שכל 60 נציגיה ישמשו כחברי פרלמנט ברוטציה על המושב היחיד שקיבלו כדי שיקבלו משכורת חודשית ו"מענק מעבר" כשיעזבו. באיחוד האירופי כבר הודיעו כי מהלך זה לא יתאפשר בהתאם לחוקים. "נחלוב את האיחוד האירופי כמו מדינה דרום-אירופית קטנה", אמר סונבורן. "אני הולך לנצל את ארבעת השבועות הקרובים כדי להכין לפרטים את התפטרותי", הוסיף.

 

הבורדל של בריסל?

מועמדים רבים ניצחו בבחירות האירופיות באמצעות מצע אנטי-האיחוד אולם רק למעטים היה מצע כמו של המחוקק הפולני יאנוש קורבין-מיקה. הוא מעוניין להפוך את בניין הפרלמנט לבורדל כסמל לבוז שהוא רוכש לו.

 

מפלגתו של קורבין-מיקה, "הצד הימני החדש", זכתה בשבעה אחוזים מהקולות בפולין והבטיחה לעצמה ארבעה מושבים בפרלמנט. המטרה העליונה של המפלגה היא להרוס את האיחוד האירופי על ידי השמדת הרגולוציות שהטיל.

 

במהלך הקמפיין לבחירות, קורבין-מיקה כינה את הפוליטיקאים בבריסל "גנבים" והבטיח ל"השמיד" כל סממן של האיחוד האירופי, שלו הוא קורא "ריקבון". קורבין-מיקה הוא גם אמן ברידג' שכתב ספר פופולרי על המשחק. "נילחם כדי שאירופה תהיה נורמלית".

 

הקרוסלה האירופית

כשחבר הפרלמנט האירופי, מורטן מסרשמידט, מ"מפלגת העם הדני" אינו שוהה בבריסל, הוא גר בפארק שעשועים בקופנהגן. 

מסרשמידט  וחברתו (צילום: AP) (צילום: AP)
מסרשמידט וחברתו(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
חברתו, דוט וסמן, עובדת בפארק כזמרת קברט ובבעלות משפחתה כמה דוכנים. הזוג, המתגורר בבקתת עץ, עוזר לעיתים בפארק "באקן" בדוכנים ובמתקנים השונים. הזוג אף הקליט ב-2008 אלבום שירי חג המולד.

 

מסרשמידט הוא אחד מארבעת החברים שזכו להיכנס לפרלמנט האירופי ממפלגת "העם הדני" האירו-סקפטית, שידועה ברטוריקה האנטי-מוסלמית שלה. גם מסרשמידט לא חוסך לשונו נגד מהגרים. ב-2002 הוא הורשע בהסתה לשנאה גזענית בשל מודעה שלו שבה נכתב: אונס המוני, אלימות מחרידה, חוסר ביטחון, נישואים בכפייה, דיכוי נשים, כנופויות פשע. זה מה שהחברה הרב-אתנית מציעה לנו".

 

ב-2007, הוא הואשם באמירת דברי שבח והלל לצורר הנאצי, אדולף היטלר, ובשירת שירים נאציים בפומבי. הוא הודה כי ביצע את הדברים בגילופין. הוא זוכה שנתיים לאחר מכן.

 

למען העובדים

הפעם לא מדובר במחוקק הזוי, אלא בחברת פרלמנט אמיצה. קוסטדינקה קונבה שנולדה בבולגריה החלה לעבוד כמנקה אחרי שעברה ליוון כדי למצוא פרנסה. קונבה, שלמדה היסטוריה באוניברסיטה, הפכה לפעילה למען זכויות עובדים והותקפה בחומצה כשיצאה מביתה ב-2008.

קונבה. לוחמת למען העובדים (צילום: AP) (צילום: AP)
קונבה. לוחמת למען העובדים(צילום: AP)
 

אף שסבלה מכוויות מסכנות חיים, היא המשיכה בקמפיין נגד פגיעה בזכויות עובדים תוך שהיא עוברת ניתוחים שיקומיים ביוון ובצרפת. היא נבחרה לפרלמנט האירופי עם המפלגה השמאלנית "סיריזה" שניצחה בענק בבחירות וקיבלה 27 אחוזים מהקולות. קונבה, בת 50, הבטיחה בקמפיין כי תפעל להטלת מגבלות על מכירת חומצה באיחוד האירופי.

 

אלוף השמאל

פבלו איגלסיאס, פרופ' למדע המדינה, צץ כמעט משום מקום לפוליטיקה הספרדית. מפלגתו השמאלנית "פודמוס" (אנחנו יכולים) הפתיעה את כולם כשזכתה בחמישה מושבים אף שנוצרה רק לפני ארבעה חודשים.

 

איגלסיאס, עם זקן וקוקו, הבטיח כי אם ייבחר הוא יישכן את דרי הרחוב בדירות ריקות שמחזיקים הבנקים. הוא גם הציע לאסור על שרים לשעבר להחזיק במשרות מנהלתיות בחברות גדולות. איגלסיאס מעדיף ג'ינס וחולצה בלויה מחליפה ועניבה ומעריציו דולקים אחריו בשל הרוגע שהוא משדר.

הצוענייה הפמיניסטית שדוגלת בחינוך אקלימי מחדש לגברים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הצוענייה הפמיניסטית שדוגלת בחינוך אקלימי מחדש לגברים(צילום: רויטרס)
 

 

הצוענייה הפמיניסטית

סוראיה פוסט (57) השבדית, אם לארבעה ממוצא צועני (רומה), פועלת זה שנים רבות

למען זכויות הצוענים באירופה ובנובמבר אשתקד היא הצטרפה לשורות מפלגת "היוזמה הפמיניסטית" בשבדיה.

 

אולם אלה מטרותיה של מפלגתה שעשויות להיחשב ייחודיות בנוף הפוליטי של האיחוד: קידום האיסור על טיסות למרחקים קצרים וייבוא של מים מינרליים כדי להביא לצמצום פליטת גזי החממה.

 

המפלגה הפמיניסטית קושרת את שינויי האקלים בהתנהגות גברית. לטענת המפלגה, "יש לחנך מחדש גברים לשנות את הרגלי הצריכה שלהם ואת דפוסי התחבורה של הם כדי להביא לשינוי אקלימי רציני".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מפארק השעשועים לפרלמנט
צילום: AP
מומלצים