שתף קטע נבחר

עוד אב בית במעון רה"מ תובע: "לקיתי בהתקף לב בגלל לחץ נפשי"

שוב תביעה על העסקה פוגענית: עמנואל סלע טוען שקרס בעת ארוחת הערב שבני הזוג נתניהו ערכו לנשיא צרפת. בתביעה לביטוח לאומי הוא טוען ללחץ כבד, עבודה תובענית ושעות ארוכות: "כעת אני כבר לא מסוגל לעבוד". משפחת נתניהו: "יוכח שאין קשר בין מצבו הרפואי לעבודתו בבית רה"מ"

תביעה שלישית של אב בית לשעבר במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין העסקה פוגענית לכאורה: עמנואל סלע (61), ששימש בתפקיד בין ספטמבר לנובמבר 2013, הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כדי שיכיר בו כנכה, מאחר שלטענתו לקה בהתקף לב בשל עומס פיזי, לחצים נפשיים ועבודה מאומצת תחת בני הזוג בנימין ושרה נתניהו.

 

עוד בחדשות:

 

בתביעה לביטוח לאומי לא מוזכרת רעיית ראש הממשלה, אך בשיחות סגורות מסביר סלע שהלחצים הנפשיים נבעו מהתעמרויות של שרה נתניהו. התביעה לביטוח לאומי היא ככל הנראה צעד מקדים לפני תביעה משפטית שהוא שוקל להגיש נגד משרד ראש הממשלה. את התביעה הגישה בשמו עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת גם את שני התובעים הקודמים - מני נפתלי וגיא אליהו.

 

סלע הועסק באמצעות חברת "קלינור אחזקה". במכתבה לביטוח הלאומי טוענת עו"ד לנדאו, כי "מרשנו נדרש לעמוד במטלות המרובות שהוטלו עליו כאב בית במעון ראש הממשלה וכל זאת על רקע סביבת עבודה תובענית".

בני הזוג נתניהו (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
בני הזוג נתניהו(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

במכתב היא מפרטת אירוע ספציפי שגרם לסלע להתקף לב ולמעשה לנכות. ב-17 בנובמבר 2013 הגיע נשיא צרפת פרנסואה הולנד לביקור בן שלושה ימים בישראל, לקראת ארוחת הערב במעון ראש הממשלה גברו והלחצים שהופעלו על התובע "לעמוד בכלל המשימות לשביעות רצון הממונים עליו".

 

לקראת ההכנות לביקור, במהלכו ולאחריו, נדרש סלע - על פי התביעה - לעבודה מאומצת בשעות רבות, לעמוד לרשות הממונים עליו בעת ארוחת הערב ולאחר מכן להשיב את המעון לקדמותו. העבודה המאומצת אילצה אותו לעבוד שעות רבות בכל יום. כך, למשל, ביום הביקור הוא עבד החל מ-7:00 ועד 00:30.

 

"בזמן ההכנות לביקור ובמהלכו חש מרשנו כאבים בחזה", כתבה עו"ד לנדאו. "מרשנו, אשר היה סבור שמדובר בבעיה גסטרונומית, המשיך בעבודתו המאומצת חרף העובדה שחש ברע, וזאת עד ליום 23 בנובמבר בלילה, כשלא יכול היה לשאת יותר את הכאבים ופנה לבית החולים הדסה עין כרם. ב-24 בנובמבר הוא עבר צנתור כלילי וזאת לאחר שאובחן כסובל מאוטם שריר הלב. שלושה ימים לאחר מכן שוחרר מבית חולים ונדרש למנוחה".

 

על פי התביעה, ב-5 בדצמבר שובץ סלע לעבודה במשרד ראש הממשלה, וזאת לאחר שהוחלט כי לא יוכל לשוב לעבודתו במעון ראש הממשלה בשל מצבו הרפואי. אך לאחר יומיים הוא נשלח למנוחה מאחר שחש ברע, ומאז לא חזר.

 

ב-17 בדצמבר הועבר סלע – על ידי הממונה עליו בחברת קלינור - לתפקיד מפקח על העובדים בסינמה סיטי. הוא עבד שם כמעט חודשיים וב-14 בפברואר החל שוב לחוש ברע וסבל מסחרחורת עד שלא יכול היה להמשיך בעבודתו. מאז לא שב סלע לעבודה והוא נמצא בבית.

 

"מרשנו מתקשה בביצוע פעולות פיזיות", נכתב בתביעה לביטוח הלאומי. "הוא אינו מסוגל לתפקד במאמץ פיזי ולו בסיסי, נתקל בקשיים וחש ברע בעת הליכה מהירה, עליית מדרגות ופעילות פיזית מתונה. מרשנו אף אינו מסוגל לשוב לעבודתו הקודמת, חברת אבטחה למניעת גניבות בקיבוצים, שכן לשם כן עליו לעבור קורס הכולל ריצות ומאמץ פיזי, דבר אשר אינו מסוגל לעמוד בו לאור מצבו הרפואי הנוכחי".

 

לנדאו מציינת שלפני תחילת עבודתו נהג סלע לבצע פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע ובעבר אף שימש מדריך טניס. בדיקותיו הרפואיות לפני שעבד במעון ראש הממשלה היו תקינות. "כעת, על רקע מצבו הרפואי הנוכחי... מרשנו אינו מסוגל לשוב לעבודתו או לכל עבודה מתאימה אחרת. הוא גם נדרש לקבל טיפול תרופתי על בסיס קבוע. אשר על כן אנו מבקשים כינוסה של ועדה רפואית בעניינו של מרשנו בהקדם האפשרי".

 

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "נראה כי מדובר במקרה נוסף, כחלק מהקמפיין המאורגן, שמטרתו להוציא כספי ציבור מקופת המדינה תוך הכפשת משפחת נתניהו. אין פלא כי גם הפעם מייצגת את התובע אותה עורכת דין המייצגת את גיא אליהו ומני נפתלי. התרענו בעבר כי יצוצו מקרים נוספים כחלק מהשיטה הנלוזה הזאת. אנו משוכנעים כי יוכח שאין שום קשר בין מצבו הבריאותי של התובע לבין תקופת עבודתו הקצרה בבית ראש הממשלה, ומאחלים לעמנואל סלע בריאות טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמנואל סלע
צילום: סטודיו גילי ומירית
עו"ד נעמי לנדאו
צילום: סטודיו גילי ומירית
מומלצים