שתף קטע נבחר

"חום אנושי" - בני נוער ישראלים למען הסורים

הנוער הישראלי לא נשאר אדיש לזוועות בסוריה: תנועות הנוער משתפות פעולה עם ארגון הסיוע Israeli Flying Aid במבצע ארצי חוצה מגזרים לאיסוף מזון יבש למשפחות בקרב הפליטים והעקורים הסורים. רוצים להצטרף? היכנסו

מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה בשנים האחרונות יצרה משבר הומניטרי חמור עם מיליוני פליטים ועקורים הנמצאים בסכנת חיים מתמדת עקב מחסור באמצעי מחייה בסיסיים. מאז פרוץ הסכסוך נהרגו מעל 180,000 בני-אדם, כחצי מהם אזרחים וביניהם יותר מ-14,000 ילדים. כ-9 מיליון תושבים המהווים 40% מהאוכלוסייה הסורית, בעיקר נשים וילדים, חיים היום ללא קורת גג ומחסה ראוי. מרבית הפליטים והעקורים סובלים ממחסור חמור במזון, סיוע רפואי וציוד בסיסי וקריטי כדי לשרוד. בנוסף למחסור, הרעבה מכוונת הפכה להיות חלק מטקטיקות הלחימה בצד הסורי.

 

כפועל יוצא מהמציאות הנוראה המתרחשת מעבר לגבולנו, התקבלה החלטה משותפת של ארגון ה-ISRAELI FLYING AID, המתמחה בהעברת סיוע מציל חיים לאוכלוסיות במצבי סכסוך ואסון, ושל מועצת תנועות הנוער, להוביל מבצע ארצי וחוצה מגזרים לסיוע לפליטים ועקורים סורים, בדגש על ילדים ונשים. "חום אנושי" החל לפני חצי שנה במבצע ארצי מוצלח לאיסוף בגדים חמים, כעת, הוחלט להמשיך את הסיוע על ידי איסוף מזון יבש. תנועות הנוער המשתתפות במבצע הם: תנועת הצופים, הסתדרות הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, כנפיים של קרמבו (המשלבת ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים) ומכבי צעיר.  

 

 

היוזמה הנוכחית היא המשך למבצע הקודם בו נאספו יותר מ-30 טונות של בגדים וציוד חם לחורף. כעת, היעד הוא איסוף של 7,500 ארגזי מזון יבש ובהם 450,000 ארוחות. חניכי התנועות קיבלו הנחיות מחמירות ביותר לגבי אופן האריזה כדי לשמור על שלמות הציוד במהלך העברות וכדי לוודא שהמזון שמועבר אכן יסייע למי שצריך.

 

"הנוער הזה הוא עדות לחוסן המוסרי של הדור הצעיר", אומרת ברכת קלימשטיין לוי, נציגת ארגון ISRAELI FLYING AID - I.F.A המסייע לאנשים במדינות מוכות אסון בעולם כולו, "הנוער מכל שכבות האוכלוסייה, יהודי דרוזי, מוסלמי נוצרי ובדואי, מצליח להתאחד ולהתעלות מעל כל שיקול כשמדובר בהצלת חיים. הנוער הזה זוכר ולא שוכח".

 

נפתלי דרעי, מזכ"ל מועצת תנועות הנוער מוסיף "חניכי תנועות הנוער הפועלים למען תיקון עולם, מוכיחים במבצע 'חום אנושי' את

מחויבותם למען ילדים ונוער באשר הם ללא הבדל דת, גזע ומין".

 

מארגני המבצע קוראים לציבור הרחב להירתם למבצע החשוב ולהעביר לסניפי התנועות מזון יבש בלבד: סוכר, אורז, בקבוקי שמן, חומוס, שעועית ועדשים.

 

האיסוף יתקיים בסניפים השונים של תנועות הנוער המשתתפות במבצע. ניתן למצוא את רשימת הסניפים באתר של מבצע "חום אנושי". מסניפי התנועות יועברו ערכות המזון למחסני ה- I.F.A. פרטים נוספים גם בדף הפייסבוק של "חום אנושי". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אסי כהן
חום אנושי
צילום:אסי כהן
צילום:אסי כהן
חום אנושי
צילום:אסי כהן
צילום:אסי כהן
חום אנושי
צילום:אסי כהן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים