שתף קטע נבחר

האישה התחננה: "שכבתי עם נערים, עזרו לי"

עיריית קריית גת מכחישה שידעה, אבל ל-ynet נודע שדיווחים התקבלו לאורך השנים. בין השאר מעובדת סוציאלית, יועץ חינוכי, החשודה עצמה ואחותה

עיריית קריית גת ומחלקת הרווחה התעקשו שלא ידעו דבר על כך שתושבת העיר קיימה לאורך שנים יחסי מין עם מאות קטינים, אבל המציאות כנראה אחרת. ל-ynet נודע שפעם אחר פעם, בנסיבות משתנות ועל ידי גורמים מגוונים, הובא סיפורה הקשה של האישה לידיעת הגורמים הרלוונטיים, אבל מחלקת הרווחה, שבקודקודה עומד ראש העיר אבירם דהרי, שהוא גם מחזיק תיק הרווחה בעירייה, לא נקפה אצבע. חלק מהממצאים שנחשפים כאן הובאו בימים האחרונים לידיעת שר הרווחה מאיר כהן, שטרם החליט כיצד לנהוג כלפי האחראים.

 

עוד בחדשות:

 

בעוד יומיים יוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום חמור נגד האישה בת-38. היא תואשם בין השאר בביצוע מעשי סדום בקטינים ובין השאר יתוארו באישום עשרות מקרים שבהם קיימה יחסי מין עם נערים מתחת לגיל 14. מעבר לכך עשויות להיחשף בבית המשפט ההוכחות לכך ששירותי הרווחה ידעו על המתרחש אך בחרו להתעלם.

 

עם פרסום הפרשה הצהיר מנהל אגף הרווחה בעירייה, יהודה לגמי, שלא ידע דבר, והוסיף: "אם הייתי יודע לא הייתי נותן לזה לקרות". אלא שכבר בינואר 2012 הועבר אליו דיווח כי האישה מקיימת יחסי מין עם קטינים, ול-ynet נודע שהיא עצמה פנתה באותה תקופה לעובדת סוציאלית וביקשה שיסייעו לה לחדול ממעשיה. "אני מבקשת עזרה, אני רוצה להפסיק עם זה", התחננה.

החשודה בבית המשפט. "אני רוצה להפסיק עם זה" (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
החשודה בבית המשפט. "אני רוצה להפסיק עם זה"(צילום: אבי רוקח)

עוד קודם לכן, בפברואר 2011, פנתה האישה פנתה לעובדת בשירותי הרווחה וסיפרה לה על קבוצות של נערים שמגיעים לשכב איתה. העובדת הסוציאלית דיווחה שמדובר במקרה שיש לטפל בו במהרה וללא דיחוי.

 

בספטמבר 2012 שמע יועץ חינוכי בבית ספר בעיר מאחד התלמידים כי קבוצה של נערים נוהגת לנסוע לביתה ולשכב איתה תמורת 50 שקל. היועץ דיווח לממונים עליו וכי מדובר בין השאר בתלמידי כיתות ז'. אחד התלמידים סיפר לו שהאישה מקיימת איתם יחסי מין בזמן שבתה בת השנתיים ממתינה בחדר הסמוך.

 

באוקטובר 2012 הגיעה פנייה גם מכיוון המשפחה. אחותה של האישה דיווחה למחלקת הרווחה שנערים מגיעים אליה לכל מקום ומקיימים איתה יחסי מין. עוד דיווחה האחות כי מצבה הנפשי של אחותה בכי רע וכי היא מדי יום היא שוכבת עם לפחות 30 גברים, כולל נערים, ללא תשלום.

 

דיווח נוסף התקבל ברווחה על ידי עובדת סוציאלית, שלה סיפרה האישה כי היא שוכבת עם גברים ללא אמצעי מניעה.

 

המקרים הללו – וכנראה שגם רבים אחרים - צפויים לעלות לדיון במהלך המשפט. ככל הידוע, אף לא אחד מהם הובא לידיעת המשטרה או למשרד החינוך.

הבוקר (א') הוארך מעצרה של האישה בארבעה ימים וביום רביעי יוגש נגדה כתב האישום. במקביל הנחה מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, את צוות החקירה המיוחד לבחון את ההיבטים הפליליים כלפי עובדי הרווחה שידעו, לכאורה, על המעשים.

 

מעיריית קריית גת נמסר בתגובה: "האישה ומשפחתה הגרעינית מטופלות מאז הגעתה לקריית גת לפני שבע שנים. בתה הושמה במסגרת חינוכית ופנימייתית וזוכה לטיפול פרטני משולב. במהלך השנים סירבה הגברת לכמה מסגרות שבהן הושמה ואף לוותה בידי עובדת סוציאלית פרטנית. יצוין כי במהלך שנים אלה לא נתקבלה במחלקת הרווחה אף לא תלונה אחת על יחסים אסורים על פי חוק, וכי מתן הסעד לגברת נסב על ניסיונות עיקשים להביאה למוטב ולשפר את כשירותה ההורית והאזרחית, גם תוך שיתוף פעולה עם משפחתה המורחבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
החשודה מקריית גת. "אני מבקשת עזרה"
צילום: בראל אפרים
מומלצים