שתף קטע נבחר

הכיסא של הרב עובדיה מוצע למכירה

לכסאו של הרב המנוח ערך סנטימנטלי רב, ויש המייחסים לו סגולות על-טבעיות להושיע את היושבים עליו מצרותיהם. כעת הוא עומד למכירה לכל המרבה במחיר, שעומד על סכום התחלתי של עשרות-אלפי דולארים. בעליו מבטיחים כי התמורה תופנה לצדקה

מי יזכה לשבת על כסאו של "מרן" – וכמה זה יעלה לו? בית הכנסת "היזדים", שאירח במשך שנים רבות את שיעורו השבועי של הרב עובדיה יוסף, החליט להעמיד למכירה פומבית את הכיסא המפואר שעליו ישב הרב בזמן שהרביץ תורה בחסידיו - לכל המרבה במחיר. שוויו של הרהיט מוערך בכמה עשרות-אלפי דולרים, והתמורה עליו תופנה למטרות צדקה - קיום לומדי תורה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לכסאו של הרב המנוח ערך סנטימנטלי רב, ויש המייחסים לו סגולות על-טבעיות להושיע את היושבים עליו מצרותיהם. כעת, כך מפרסם אתר "כיכר השבת", מבקשים בעליו להפיק ממנו תועלת "גשמית" ומעשית יותר - תרומה כספית לכולל האברכים הפועל בבית הכנסת "תפארת ירושלים" (שמו הרשמי של "היזדים"), שנקלע לקשיים כלכליים. עד שיימכר, בוּטח הכיסא מפני גניבה, הוצא מהמבנה ואוחסן במקום חלופי.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

זו איננה הפעם הראשונה שבה נמכר מושבו של הרב עובדיה. בעבר נקלע בית הכנסת עצמו לקשיים, ומכר את הכיסא הקודם של ה"מרן". גם אז נמצא קונה שתרם תמורתו עשרות-אלפי דולרים שהעניקו ל"יזדים" אורך נשימה.

 

נעלם, בוּטח, הוחבא, וסביבו נקשרו סגולות רבות. הכיסא של הרב עובדיה  (צילום: באדיבות העיתון יום יום) (צילום: באדיבות העיתון יום יום)
נעלם, בוּטח, הוחבא, וסביבו נקשרו סגולות רבות. הכיסא של הרב עובדיה (צילום: באדיבות העיתון יום יום)

 

הכיסא שנקנה תחתיו שימש את הרב יוסף בשיעורים – עד שאלה עברו, מפאת גילו ומצב בריאותו, לבית הכנסת הצמוד לביתו שבשכונת הר נוף בבירה. מאז ישב עליו הרב בעיקר בעצרות וכינוסים המוניים שבהם השתתף, לשם הובא הכיסא במיוחד.

 

הכיסא שנעלם

לפני שנתיים בדיוק החסירו בעלי הכיסא פעימה, כאשר גילו לתדהמתם כי הוא נעלם ממקומו בבית הכנסת, וסברו כי נגנב. "צריך להיות לא סתם גנב,

אלא אדם ממש חסר רגשות כדי לגנוב דבר שכזה, שיש בו קדושה ומשמעות עצומה בשביל כל כך הרבה אנשים", אמר אז ל-ynet גורם המכיר את המקרה, והעריך כי הכיסא עשוי היה להימכר בכ-100 אלף דולר.

 

בעקבות פרסום דבר ה"גניבה", הודיע אחד הגבאים כי השאיל את מושב הרב לשימוש בברית מילה, זאת מבלי להודיע לאיש, והתחייב כי יחזירו בתוך זמן קצר.

 

הוא סיפר כי בעלי השמחה - ממשפחת רבנים מוכרת בציבור החרדי-ספרדי - סברו שהרב עובדיה יוסף ישתתף בברית וישמש בה כסנדק, וביקשו להפתיע אותו ולהביא למקום את כסאו המפואר כדי שישמש "כיסא של אליהו הנביא" שעליו נהוג למול את התינוק. לבסוף, הרב לא הגיע – ומאז היה מונח הכיסא בבית הגבאי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות העיתון יום יום
עשרות-אלפי דולארים מחיר התחלתי
צילום: באדיבות העיתון יום יום
מומלצים