שתף קטע נבחר

פרשת הרפז: אשכנזי - הנחקר הבכיר הבא

לאחר יום חקירה ארוך נוסף של מזכיר הממשלה סיימו חוקרי להב 433 את חקירת כל המעורבים פרט לרמטכ"ל לשעבר. גם רעייתו צפויה להיחקר

הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במיל' גבי אשכנזי, הוא הבכיר הבא שיגיע לחקירה במשרדי להב 433 בנוגע לפרשת מסמך הרפז.

 

עוד סיפורים - בפייסבוק שלנו  

עוד בחדשות:

הצמחונים חוגגים: "יש לנו ייצוג בבית הנשיא"

שבוע אחרי שנפצע בפיגוע: חולץ מדירה בוערת

 

אשכנזי צפוי להיחקר באזהרה בקרוב, ייתכן שאפילו מחר. וגם רעייתו רונית צפויה להיחקר. מזכיר הממשלה אביחי מנדבליט הגיע גם אתמול (יום ג'), זה היום השני ברציפות, לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה).  

המסמך חשף את המלחמה בין אשכנזי לברק (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
המסמך חשף את המלחמה בין אשכנזי לברק(צילום: דודו אזולאי)

אתמול נחקר מנדלבליט במשך 10 שעות בחשד להפרת אמונים. על פי החשד, מזכיר הממשלה קיבלת את מסמך הרפז מאשכנזי והחזיק בו עוד לפני שזה הגיע למשטרה.

 

פרשת הרפז החלה ב-2010 בפרסום מסמך מזויף שלכאורה נועד להשפיע על מינוי הרמטכ"ל, ומאז התפתחה לממדי ענק וחשפה מלחמה כוללת שהתנהלה במחצית השנייה של העשור הקודם בין לשכת שר הביטחון דאז אהוד ברק לבין לשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי.

מנדלבליט יוצא מהחקירה שלשום (צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות") (צילום: צביקה טישלר,
מנדלבליט יוצא מהחקירה שלשום(צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות")

המסמך המקורי דימה תוכנית אסטרטגית שמטרתה קידום המועמד של השר ברק, האלוף יואב גלנט, תוך הכפשת מועמדים אחרים. בהמשך התברר שהמסמך היה מזויף ומקורו בבועז הרפז, המקורב למשפחת אשכנזי. בנוסף התברר שהמסמך הגיע לידיהם של גורמים רבים בלשכת הרמטכ"ל, כולל הוא עצמו, זמן רב לפני שהועבר למשטרה.

 

חקירת הפרשה המשיכה להתנהל בחודשיים האחרונים חרף הפרופיל הנמוך שעליו מנסים לשמור ביחידה הארצית לחקירות הונאה. לפני כמה שבועות נחקר ראש המלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון), אמיר קין, במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד להפרת אמונים ושיבוש חקירת הפרשה.

 

הסערה הקודמת בפרשה התרחשה באמצע חודש מרס, אז נעצרו דובר צה"ל דאז אבי בניהו, ועוזרו לשעבר של הרמטכ"ל, אל"מ ארז וינר. במקביל אליהם נחקר שוב גם הרפז, והוא נשלח באותם ימים רק למעצר בית.

 

הפרשה, שמכונה במשטרה "404", חסתה במשך תקופה תחת צו איסור פרסום גורף. אולם עם מעצרם של וינר ובניהו התיר בית המשפט לצמצם אותו. העבירות שמיוחסות להם הן קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה וגילוי בהפרת חובה.


פורסם לראשונה 10/06/2014 20:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
גבי אשכנזי
צילום: ירון ברנר
מומלצים