שתף קטע נבחר

החשש לחטיפה: 2,000 לוחמים הוקפצו לגזרת חברון

הכוחות - ביניהם לוחמים מחטיבת הצנחנים ומיחידות מיוחדות - הוצבו בינתיים בבסיס אימונים במרחק קצר מגיזרת יהודה ובצבא נערכים לכך שהלוחמים שהוקפצו יבצעו משימות כמו הטלת עוצר או סגר על המרחב הפלסטיני, שבו יתגלה כי הנערים נמצאים בו

צה"ל נערך לאפשרות של הסלמה והטלת סגר בחברון: על רקע החקירה המאומצת לאיתור שלושת הנערים הנעדרים באזור חברון, הקפיצו בצה"ל קרוב ל-2,000 לוחמים לגזרת חברון כתגבור לאפשרויות של הפרת השקט היחסי, שהיה עד כה בגיזרה אתמול והיום. לגיזרה הוקפצו שלושה גדודים של חטיבת הצנחנים, שעסקו בימים האחרונים באימון בצפון וגדוד נוסף מחטיבת כפיר. גורם צבאי אמר מוקדם יותר כי לאזור יגיעו גם יחידות מיוחדות.

 

 
הכוחות הוצבו בינתיים בבסיס אימונים במרחק קצר מגיזרת יהודה ובצבא נערכים לכך שהלוחמים שהוקפצו יבצעו משימות כמו הטלת עוצר או סגר על המרחב הפלסטיני, שבו יתגלה כי הנערים נמצאים בו.

 

חטיפת הנערים - העדכונים האחרונים:

גורם צבאי: יש התקדמות בחקירה, אבל זה לא ייגמר בכמה שעות

דיווח פלסטיני: גל מעצרים באזור חברון

החטיפה: "סיכוי קלוש שהנערים הועברו לירדן"

 

בצה"ל הוחלט שלא להציב בינתיים מחסומים סביב חברון ולאפשר את המשך אורח החיים התקין של הפלסטינים, כך שהתנועה של כלי רכב פלסטינים מחוץ ולתוך חברון וסביבתה נמשכת כל העת. במערכת הביטחון מציינים כי בניגוד לניסיונות השילהוב של חמאס, הפלסטינים בחברון - שרובם דתיים ומזוהים עם הארגון - לא יירצו להפגין או להפר את הסדר.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

 

גורם צבאי בכיר רמז הבוקר כי אירוע החטיפה עלול להימשך ימים - לפחות. "ייתכן שאנחנו לפני אירוע ארוך ומורכב מאוד שלא יימשך כמה שעות למרות כל המאמצים המושקעים", אמר אותו גורם, "חטיבת הצנחנים הוקפצה לגזרה וכך גם יחידות מיוחדות".

 

אותו גורם אמר כי לפי שעה אין אינדיקציה אם החטופים חיים או מתים, אך אמר: "יש התקדמות בחקירה וכמה כיוונים". הגורם הוסיף כי התיאום

 הביטחוני מול הפלסטינים ענייני מאוד ומקיף "את כל מה שאפשר". הוא אמר כי הרשות מבינה שלא מדובר ב"עוד פיגוע ביהודה ושומרון", וכי אנשי הביטחון הפלסטינים מבינים את משמעות האירוע. הגורם הוסיף כי "מטרת המעצרים הלילה באזור חברון הייתה להתקרב למעגל הפנימי הנוגע למצבם של שלושת הנערים הנעדרים". לדברי הגורם, "כל הכיוונים האפשריים נבדקים, כולל הוצאתם של השלושה משטחי יהודה ושומרון או השארתם בשטח".

 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, דיבר בצהריים לראשונה מאז תחילת משבר החטופים, ואמר לתקשורת: "כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה שלנו היא שהם בחיים". השר יעלון אמר כי כל זרועות הביטחון עושות מאמץ משותף בניסיון להביא לחילוץ הנערים. הוא הזכיר כי ב-2013 היו יותר מ-30 מזימות לחטוף ישראלים שלא צלחו, ומאז תחילת השנה הנוכחית - 14. "המקרה הזה כנראה עבר לנו מתחת לרדאר", אמר יעלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חיילים באזור חברון
צילום: AFP
מומלצים