שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

יעלון: הנחת העבודה היא שהנערים בחיים

השר יעלון התייחס לראשונה לחשש לחטיפת הנערים ביום חמישי בגוש עציון. הוא אמר כי הוקפצו כוחות לאזור וסיפר כי סוכלו 44 נסיונות חטיפה בשנה וחצי האחרונות, אך הניסיון הזה "עבר לנו מתחת למכ"ם"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון קיים בצהריים (שבת) הערכת מצב בחטיבה המרחבית יהודה לגבי החשש לחטיפתם של שלושה נערים. בסוף הערכת המצב הוא אמר לעיתונאים כי הנחת העבודה היא כי השלושה בחיים. ynet העביר את התדרוך בשידור חי.

 

עוד עדכונים על משבר החטופים:

 

יעלון דיבר בצהריים לראשונה מאז תחילת משבר החטופים, ואמר לתקשורת: "כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה שלנו היא שהם בחיים". השר יעלון אמר כי כל זרועות הביטחון עושות מאמץ משותף בניסיון להביא לחילוץ הנערים. הוא הזכיר כי ב-2013 היו יותר מ-30 מזימות לחטוף ישראלים שלא צלחו, ומאז תחילת השנה הנוכחית - 14. "המקרה הזה כנראה עבר לנו מתחת לרדאר", אמר יעלון.

 

שר הביטחון יעלון בהצהרה שמסר בצהריים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שר הביטחון יעלון בהצהרה שמסר בצהריים(צילום: גיל יוחנן)

צה"ל העביר לאזור החיפושים כ-2,000 לוחמים, חלקם מחטיבת הצנחנים. בינתיים הם שוהים בבסיס סמוך לגזרה. בצה"ל הוחלט שלא להציב בינתיים מחסומים סביב חברון ולאפשר את המשך אורח החיים התקין של הפלסטינים, כך שהתנועה של כלי רכב פלסטינים אל מחוץ לחברון ולתוכה נמשכת כל העת. במערכת הביטחון מציינים כי בניגוד לניסיונות השלהוב של חמאס, הפלסטינים בחברון - שרובם דתיים ומזוהים עם הארגון - לא ירצו להפגין או להפר את הסדר.

 

גורם צבאי בכיר רמז הבוקר כי אירוע החטיפה עלול להימשך ימים - לפחות. "ייתכן שאנחנו לפני אירוע ארוך ומורכב מאוד שלא יימשך כמה שעות למרות כל המאמצים המושקעים", אמר אותו גורם, "חטיבת הצנחנים הוקפצה לגזרה וכך גם יחידות מיוחדות".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

התכונה הצבאית סביב מבצע החיפושים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התכונה הצבאית סביב מבצע החיפושים(צילום: גיל יוחנן)

הרכב השרוף שבו לפי החשד השתמשו המחבלים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הרכב השרוף שבו לפי החשד השתמשו המחבלים(צילום: EPA)

אותו גורם אמר כי לפי שעה אין אינדיקציה אם החטופים חיים או מתים, אך אמר: "יש התקדמות בחקירה וכמה כיוונים". הגורם הוסיף כי התיאום הביטחוני

 מול הפלסטינים ענייני מאוד ומקיף "את כל מה שאפשר". הוא אמר כי הרשות מבינה שלא מדובר ב"עוד פיגוע ביהודה ושומרון", וכי אנשי הביטחון הפלסטינים מבינים את משמעות האירוע. הגורם הוסיף כי "מטרת המעצרים הלילה באזור חברון הייתה להתקרב למעגל הפנימי הנוגע למצבם של שלושת הנערים הנעדרים". לדברי הגורם, "כל הכיוונים האפשריים נבדקים, כולל הוצאתם של השלושה משטחי יהודה ושומרון או השארתם בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר הביטחון יעלון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים