שתף קטע נבחר

צילום: AP, שאול גולן

ברחובות עזה חילקו ממתקים: "תחטפו עוד"

משפחות האסירים ברצועה והרשתות החברתיות הפלסטיניות קשרו בין היעדרות הנערים הישראלים ללכידת גלעד שליט, וקראו לפעולות נוספות

תושבי עזה, ובהם משפחות האסירים הפלסטינים בישראל, הוסיפו לחגוג היום (שבת) את היעדרות שלושת הנערים הישראלים שייתכן שנחטפו. ממתקים חולקו באוהל המחאה של המשפחות ברצועה והנוכחים במקום שיבחו את "הפעולה בחברון" וקראו לחטיפות נוספות.

 

חטיפת הנערים - כותרות נוספות ב-ynet: 

 

חלוקת ממתקים בעזה ()
חלוקת ממתקים בעזה

מימין: גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ()
מימין: גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח

מחלקים ממתקים בביר זית  ()
מחלקים ממתקים בביר זית

מחלקים ממתקים בעזה ()
מחלקים ממתקים בעזה

גילויי שמחה ברצועה ()
גילויי שמחה ברצועה

תושבי עזה חוגגים ()
תושבי עזה חוגגים

"אנחנו חוגגים את הפעולה המכובדת בחברון", אמר דובר ועדת משפחות האסירים מיסבאח עבד רבו, שווח עם ביטאון חמאס א-ריסאלה. "תמיד קראנו לחטוף חיילים. אנחנו רואים בכך את הפתרון היחיד והטוב ביותר לשחרור בנינו מבתי הכלא של הכיבוש". בדומה לבכירים אחרים בחמאס, גינה עבד רבו את מאמצי הרשות לסייע באיתור הנעדרים וקרא לבכיריה "להתלכד סביב העם הפלסטיני או לשמור על שתיקה בנושא", כהגדרתו.

 

עם פרסום פרטי האירוע, דיווחו כלי תקשורת פלסטינים על צהלות אסירים ביטחוניים בבתי הכלא בישראל ועל חלוקת ממתקים גם בחברון. גילויי השמחה לאיד נפוצו גם ברשתות החברתיות הפלסטיניות, וגולשים קשרו במהירות - בין היתר גם באמצעות קריקטורות - בין התקרית הנוכחית לבין נפילתו בשבי של גלעד שליט.

 

הצעירים הנעדרים מאז יום חמישי הם גיל-עד שאער, בן 16 מטלמון, תלמיד ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון; נפתלי פרנקל, בן 16, תושב נוף איילון, גם הוא מישיבת "מקור חיים"; ואייל יפרח תושב אלעד בן 19, שלמד בישיבת שבי חברון. שר הביטחון משה יעלון התייחס מוקדם יותר לאירוע ואמר "כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה שלנו היא שהם בחיים". יעלון הוסיף כי זרועות הביטחון עושות מאמץ משותף בניסיון להביא לחילוץ הנערים, והודה כי "המקרה הזה כנראה עבר לנו מתחת לרדאר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים