שתף קטע נבחר

תקיפה בעזה: חוסלו שני מחבלים שירו רקטות

חיל האוויר תקף בצהריים מכונית ליד מחנה הפליטים שאטי ברצועה, שבה נסעו שני בכירים מהזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית. בישראל אומרים שבשבועות האחרונים היו מעורבים בירי רקטות על יישובי הדרום. התקיפה: קרוב לביתו של הנייה

חיל האוויר תקף בצהריים (יום ו') רכב שבו נסעו שני מחבלים ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים, שניהם בכירים בזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית. במערכת הביטחון אומרים כי השניים היו מעורבים בשבועות האחרונים בירי רקטות על ישראל.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר הרכב, שהיה רכב אזרחי, בשעה שנסע בסמוך למחנה הפליטים שאטי שבמרכז הרצועה. מקום האירוע קרוב לביתו של בכיר חמאס איסמעיל הנייה. לפי מקורות בעזה ההרוגים בתקיפה הם אוסמה אל-חסומי ומוחמד אל-פסיח. גופותיהם פונו לבית החולים שיפא בעזה. בצה"ל אמרו כי מעבר לירי הרקטות בשבועות האחרונים, השניים גם תכננו בימים האחרונים פיגועי טרור נגד ישראלים.

זירת החיסול בצהריים (קרדיט: רויטרס) (קרדיט: רויטרס)
זירת החיסול בצהריים(קרדיט: רויטרס)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר בעקבות התקיפה: "לפני שעה קלה פגע והרג כלי טיס של חיל האוויר פעיל טרור ברצועת עזה, שהיה אחראי בימים האחרונים לשיגור רקטות לעבר יישובי דרום הארץ ותכנן לבצע פעילויות טרור נוספות כנגד אזרחי ישראל.

איננו מתכוונים לעבור לסדר היום על כל ירי לעבר ישראל או ניסיון פגיעה באזרחינו ובחיילי צה"ל. נרדוף ונכה ביד קשה את כל מי שיעשה או יתכנן זאת, כפי שפעלנו היום. אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואל לו לבחון את סבלנותנו ונחישותנו. נוסיף לפעול באחריות ובשיקול דעת כדי לאפשר לתושבי עוטף עזה ויישובי הדרום, ולאזרחי ישראל בכלל, להמשיך בשגרת חייהם".

 

ההפצצה בעזה באה אחרי שהבוקר התפוצץ מטען בצד העזתי של גדר המערכת בדרום הרצועה. לא היו נפגעים ונזק קל נגרם לרכב צבאי שביצע פעילות שגרתית של סיור פתיחת ציר באזור. טנקים השיבו אש לעבר מרחבים חשודים. והזירה בודדה על ידי כוחות שהוקפצו למקום לצורך סריקות.

הרכב ההרוס שבו נסעו המחבלים (קרדיט: רויטרס) (קרדיט: רויטרס)
הרכב ההרוס שבו נסעו המחבלים(קרדיט: רויטרס)
 

בשבועיים האחרונים, במקביל למבצע "שובו אחים" שמתנהל ביהודה ושומרון, חלה הסלמה גם בגבול הדרומי. יותר מ-20 רקטות נורו אל יישובי הדרום בשבועיים האלה.

 

ביום ראשון האחרון חדר מחבל עם רימון מרצועת עזה לשטח ישראל. המחבל נתפס בסופו של דבר על ידי סייר, בין היישובים יתד ושדי אברהם שבעוטף עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים