שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצב בדימוס אריה עמית על מחדל הטלפון למוקד 100: "להקשיב לשיחה ולהתפוצץ"
  קצינים בכירים לשעבר הזדעזעו מהטיפול המשטרתי הקלוקל בעקבות השיחה של גיל-עד שער למוקד 100. ניצב אריה עמית: "זו אחריות מפקד המחוז". המפכ"ל לשעבר אסף חפץ: "תוצאה חמורה שאסור להשלים איתה"

  הקלטת השיחה שביצע גיל-עד שער למוקד 100 של מחוז ש"י בליל חטיפת הנערים בגוש עציון שינתה לחלוטין נקודת המבט על האירוע. חשיפת השיחה לציבור אחר הצהריים (ג') גררה תגובות קשות של גורמי משטרה בכירים לשעבר, בהם ניצב בדימוס אריה עמית שאמר לערוץ 2: "בתור מי שהיה גם מפקד מחוז, כשיש תקלה בקנה מידה כזה - זו אחריות של מפקד המחוז".

   

  השיחה למוקד 100 של המשטרה    ( )

  השיחה למוקד 100 של המשטרה    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ניצב עמית היה נסער והדגיש עד כמה ברור היה צריך להיות לאנשי המוקד שמדובר בשיחת מצוקה שחייבה פעולה מיידית. "כשאתה שומע את השיחה הזאת אתה רוצה להתפוצץ", אמר. "זאת שיחה שהייתה צריכה להקפיץ את כל מחוז ש"י בטירוף. אם היו עושים את הפעולות כמו שצריך אני מניח שלפחות היו תופסים את הרוצחים מהר ולא מכניסים את המדינה לטירוף של יותר משבועיים".

   

  הוא התייחס להמלצה של ועדת הבדיקה שתחקרה את התנהלות המשטרה, ובעקבות המלצותיה הורה המפכ"ל יוחנן דנינו להדיח מתפקידיהם קצין בכיר בדרגת ניצב משנה, את מפקד מרכז השליטה במחוז ש"י בדרגת רב-פקד, את אחראית המשמרת במוקד ואחראית מוקד 100 במחוז ש"י.

   

  אסף חפץ מדבר על מחדל המשטרה    ( צילום: אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  אסף חפץ מדבר על מחדל המשטרה    ( צילום: אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עמית: "האם האחריות צריכה להסתיים בקצין האג"מ? זאת שאלה פילוסופית. אם הדחת את האנשים מתפקידם ונתת להם תפקיד אחר, אז מה עשינו בדיוק? אני מדבר על הקצינים הבכירים. האחריות היא אחריות מפקד והכוונה היא למפקד מחוז, זה לא קצין האג"מ, שהוא מפקד מטה". להקלטת השיחה התייחס גם המפכ"ל לשעבר, אסף חפץ, שאמר במשדר המיוחד של ynet: "התוצאה חמורה וזו נורמה שאסור להשלים איתה". לטענתו, "המפכ"ל שידר את זה" בצעדים שנקט.

   

  ההקלטה המצמררת פורסמה וחשפה את הרגעים הדרמטיים ביותר באירוע חטיפת שלושת הנערים שנרצחו - נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. השעה: 22:25 ביום חמישי, 12 ביוני 2014, בגוש עציון. שיחת טלפון קצרה למוקד 100, ושתי מילים מצמררות - אולי האחרונות - שלוחש גיל-עד לשוטר הצעיר שבקו השני: "חטפו אותי".

   

  לאחר מכן נשמעות צעקות, קולות ירי, אנחות כאב ברקע. למרות שלא בכל יום מתקבלת הקלטה כזו - השוטרים לא השכילו להבין בזמן אמת מה קורה מעבר לקו ולהגיב במהירות. בשל המחדל, שעות ארוכות ניתנו לחוטפים להסתיר את גופות הנרצחים ולהימלט. עד מציאת הגופות אתמול חלפו 18 יום, והרוצחים עדיין לא אותרו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים