שתף קטע נבחר

"רגעים שקטים" לילדים המיוחדים בדרום

עמותת "יד לילד המיוחד" המטפלת במהלך כל השנה בילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם, החלה במבצע חירום "רגעים שקטים" להוצאת משפחות עם ילדים אוטיסטים או בעלי מוגבלות קשה - מאזורי הלחימה למקומות בטוחים במרכז ובצפון. נחוצים: אתרי נופש ומתנדבים

עמותת "יד לילד המיוחד" מטפלת במהלך כל השנה בילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. בעיתות חירום פועלת העמותה להרחקת הילדים המיוחדים מבתיהם המצויים באזורי סיכון.

 

לרגל מבצע "צוק איתן" החלה העמותה במבצע חירום "רגעים שקטים" להוצאת משפחות עם ילדים אוטיסטים או בעלי מוגבלות קשה - מאזורי הלחימה המסוכנים אל מקומות בטוחים ונעימים במרכז ובצפון.

 

לצורך כך מגייסת העמותה תרומות של ימי נופש בעשרות אתרים שקטים בכל הארץ, לצד מתנדבים רבים שמסיעים את המשפחות שאין להם יכולת להגיע בכוחות עצמם.

 

בעמותה הצטברו פניות רבות של משפחות שמבקשות לצאת מאזור הלחימה, בעקבות זאת מופעל מצב חירום להעברתם למרכזי הארחה באזורים רגועים. פניות רבות מגיעות באמצעות מחלקות הרווחה באזורי הלחימה שמפנים אלינו משפחות. בד בבד נפתחה קייטנה לילדי הדרום במלונית של העמותה בחיפה בליווי צוות מתנדבות העמותה.

 

"אתגר קשה עד בלתי אפשרי"

"מלחמה היא קשה לכולם. כולם מפחדים ולכולם קשה לשבת בחדרים האטומים אך ישנן משפחות רבות, שבנוסף לכך נאלצות להתמודד עם ילד בעל צרכים מיוחדים אשר אינו מודע לאזעקה המייללת, ולקולות נפילת הטילים מסביבו", מסביר מנדי בלינצקי מנכ"ל העמותה. "ילד כזה הופך את השהות במרחב המוגן - שגם ככה אינה נעימה - לאתגר קשה עד בלתי אפשרי למשפחה כולה. לדעתי הממשלה צריכה ליזום את הוצאת הילדים המיוחדים מהיישובים שמפוגזים ללא הפסקה. בלית ברירה אנחנו עושים זאת, בעזרתם של תורמים מהארץ ומהעולם".

 

טלי חייט אבירז, סמנכ"לית העמותה ומנהלת "רגעים שקטים" מוסיפה: "הרעיון נולד בתקופת מבצע 'עמוד ענן', לאחר שפורסם ב-ynet סיפורה של אפרת חג'בי משדרות, אמא חד הורית לאוהד שמרותק לכסא גלגלים. אוהד נאלץ לבלות את כל שעות היממה בממ"ד, כשכל יציאה שלו מעלה מאוד את רמת החרדה. כאשר 'צבע אדום' תפס אותו מחוץ לממ"ד החרדה הפכה להיסטריה. מיד כשראינו את הפרסום ב-ynet הזמנו את אפרת ואוהד להתארח במלון צימרים 'רוח הגלילית' ביישוב גורן שתרמו עבורם את הסוויטה המלכותית... את הימים השקטים שהם בילו בסוויטה לא ישכחו אפרת ואוהד לעולם".

 

טלי עצמה היא תושבת נס ציונה והשבוע חוותה לראשונה בחייה אזעקה וריצה לממ"ד עם הילדים. "מדובר בחוויה קשה לכל הורה עם ילדים, על אחת כמה וכמה להורה עם ילד אוטיסט או בעל מגבלה קשה. אני לא יכולה לדמיין איך זה לרוץ עם ילד בכסא גלגלים למקלט או לחדר המדרגות באמצע הלילה, זה נשמע לי לא מציאותי ומפחיד מאוד".

 

  • לבירור פרטים שלחו מייל ל:  info@special.org.il
  • הורים לילדים אוטיסטים או בעלי מגבלות קשה שמעונינים להתארח (ללא תשלום) מוזמנים לפנות לדניאל: 054-2535770
  • מתנדבים המעוניינים להתנדב ולהסיע ילדים ומשפחות מהדרום נא לפנות לאימייל: tali@special.org.il   
  • לתרומות חדרי אירוח, משחקים, מזון, כרטיסי כניסה לאטרקציות או תרומות כספיות - טלי: 050-6375175 .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפרת חג'בי
אפרת ואוהד חג'בי- סיפקו השראה לרעיון
צילום: אפרת חג'בי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים