שתף קטע נבחר

עבר טראומה בתאונת דרכים. הפיצוי 4.1 מיליון

בן 11 היה נוכח בתאונה מחרידה שבה נהרגה אחותו, ואמו ושני אחיו נפצעו קשה. בית המשפט הסכים שהוא סובל מנזק נפשי ולא יוכל לעבוד לעולם

בית המשפט המחוזי מרכז פסק לאחרונה פיצוי של כ-4.1 מיליון שקל לצעיר שבילדותו עבר תאונת דרכים מחרידה במכונית המשפחתית, ובמסגרתה נהרגה אחותו בת השש, ואמו ושני אחיו נפצעו קשה. חברת הביטוח הפניקס תשלם את הסכום לאחר שנקבע כי הוא סובל ממצב חרדתי משתק וקשה, והסכום מתווסף ליותר ממיליון שקל שמשלם לו הביטוח הלאומי.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

על פי השופטת אסתר דודקביץ, מצבו של התובע מחייב אותו להימצא סמוך לאדם קרוב במשך כל שעות היממה, ועד סוף חייו לא יתאפשר לו לעסוק בעבודה כלשהי.

 

 

התאונה ארעה ב-2002, כשהתובע היה בן 11. הוא נסע במכונית עם אמו ושלושת אחיו כשהתנגשו ברכב אחר. הוא היה היחיד שנפצע קל.

 

את התביעה הוא הגיש באמצעות עורכי הדין אריאל פרויליך ושחר רום ממשרד "פרויליך-פרחי". בית המשפט הסכים שמאז התאונה נמצא הצעיר במצב חרדתי קשה ביותר, בהשגחה וליווי משך כל שעות היממה. הוא סובל מנזק נפשי קשה, חוסר יכולת לישון לבד, הימנעות מכניסה לרכב וסימפטומים נפשיים נוספים.

 

בית המשפט קיבל את הטענה שהתובע לא חזר למעגל חיים נורמטיבי והוא נזקק לליווי של בן משפחה או חונך בכל שעות היממה, או לפחות לנוכחות קרובה שלהם. בית המשפט קיבל את טענות התובע כי מצבו הנפשי לא יאפשר לו לעבוד בעבודה כלשהי וייגרמו לו הפסדי הכנסה מלאים עד לתום תוחלת חייו.

 

בהתבסס על חוות דעת רפואיות של מומחים בתחום הנפשי והשיקומי נקבעה לו נכות נפשית של 70% ונכות תפקודית של 80%.

 

משכך, ובהתבסס על המשכורת הממוצעת במשק, נפסקו לצעיר הפסדי הכנסה לעתיד על סך כשני מיליון שקל והפסדי שכר לעבר על סך 237 אלף שקל. בגין עזרה וסיעוד נפסקו 2.26 מיליון שקל, הפסדי פנסיה 277 אלף שקל ונזק שאינו ממוני כ-183 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: Shutterstock
אילוסטרציה
קרדיט: Shutterstock
עו"ד אריאל פרויליך
מומלצים