שתף קטע נבחר

צפו: כשהמוזיקאים פולשים לחדר ניתוח ב"שערי צדק"

החולים והצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק הופתעו לגלות 35 נגנים של האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, שביצעו יחד את Here comes the sun של הביטלס - כדי לעודד אותם ולהפיח תקווה במאושפזים. צפו בהם בפעולה

לזה החולים והצוות הרפואי בבית החולים "שערי צדק" לא ציפו: האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים "השתלטה" על מרחבי בית החולים עם 35 נגני תזמורת שביצעו במקום פלאשמוב מפתיע באמצע היום - הכל כדי לשמח את החולים ולתת תקווה לכל מי שעובר טיפולים כאלה ואחרים וזקוק למעט עיוד.

 

 

 

חדשות בריאות נוספות:

 

אנה שפירא, האחראית על נושא המעורבות החברתית באקדמיה למוזיקה ולמחול - הקרובה לבית החולים שערי צדק - ריכזה מתנדבים שביצעו יחד במקום את השיר Here comes the sun של הביטלס, ובהם זמרת האקדמיה אנה שפיץ, סטודנטים באקדמיה, ילדים המנגנים בקונסרבטוריון, תלמידי תיכון ועוד. כולם נענו בשמחה לפרסום שהפיצה בנוגע לפרויקט.

 

בין נגני התזמורת נמצא אחד מתלמידי האקדמיה, ויולן שעובר בימים אלה טיפולי הקרנות. שפירא ביקשה להעניק לו הזדמנות לנגן בתזמורת גדולה מבלי שיחוש שמרחמים עליו או מתאמצים במיוחד בשבילו.

 

לאחר שסיימו לנגן בלובי, התפזרו הנגנים בין המחלקות וניגנו בפני החולים עד סוף היום.

 

השימוש בשיר הנבחר לא היה פשוט. במשך עשר שנים לא אפשרה הקרן של ג'ורג' האריסון לבצע את Here comes the sun בעיבוד השונה מהמקור, ורק כמה חודשים לאחר שבועז דורות, בוגר האקדמיה למוזיקה ולמחול, שלח לאנשי הקרן את העיבוד התזמורתי שכתב - הם אישרו את השימוש בו ללא עלות.

 

בשנה שעברה יזמה האקדמיה פרויקט דומה בבית החולים הדסה, אז ניגנו את "ואלס פרחים" של צ'ייקובסקי. בהפנינג שערכה השנה עיריית ירושלים במתחם התחנה למען ילדים בסיכון הם ניגנו את הוואלס מ"היפהפייה הנרדמת".

 

צילום ועריכה: point of you; עיבוד: בועז דורות; שירה: אנה שפיץ; ניצוח: לילך קרקואר; יוזמת ומנהלת הפרויקט: אנה שפירא.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: point of view
ניגנו בין המחלקות עד סוף היום
צילום: point of view
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים