שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות הלחימה: הקלה לנוטלי משכנתא מהמדינה

  לווים שקיבלו משכנתא מוזלת מהמדינה במסגרת זכאותם, יוכלו לדחות את תשלום שני ההחזרים החודשיים הקרובים. בנוסף יוקפאו פינויים מדירות, עד סיום המבצע הצבאי. בשבוע שעבר, הודיעו חלק מהבנקים, גם כן, שיאפשרו לתושבי קו העימות לדחות את תשלומי המשכנתא

  בעקבות מבצע "צוק איתן" פרסם היום (ג') משרד האוצר הנחיות להקלה על מי שנטלו משכנתאות מכספי המדינה.

   

  • ירידה בביקוש, אך המשכנתאות ממשיכות לגדול

   

  מדובר בלווים שקיבלו משכנתא בריבית מוזלת מהמדינה (מכספי המדינה, באמצעות הבנקים), במסגרת זכאותם (חוק הלוואות לדיור). אלו יוכלו לפנות עד לתאריך ה- 31.8.14 לבנק בו מתנהלת הלוואתם בבקשה לדחות את תשלום שני ההחזרים החודשיים הקרובים (" גרייס").

   

  על פי ההנחיה, המשותפת למשרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון, לווים אשר זכאים לפנות לוועדה המיוחדת להקלה יוכלו לעשות זאת עד לתאריך ה- 31.8.14 באמצעות בקשה שתשלח לבנק וללא חקירת יכולת כלכלית.

   

  כמו כן הורתה החשבת הכללית במשרד האוצר, לתאגידים הבנקאיים כי עליהם להקפיא את כל הפינויים שאושרו על ידי בית המשפט ותוכננו להתבצע בתקופת מבצע "צוק איתן".

   

  בשבוע שעבר פרסמו הבנקים הקלות והטבות שונות לתושבי קו העימות (הנמצאים עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה), כאשר חלק מהבנקים הודיעו גם כן, כי יאפשרו דחייה בתשלומי המשכנתא. בעקבות פניית ynet בנושא, שני הבנקים הגדולים – פועלים ולאומי אף הצהירו כי יאפשרו דחיית תשלומי המשכנתא גם לחיילי המילואים.

   

  יצויין, כי סך יתרת חוב ההלוואות לדיור, במשכנתאות שניתנו מכספי המדינה (הלוואות מכוונות), מסתכם בכמעט 20 מיליארד שקל. סכום זה מהווה כ-6% מסך חוב המשכנתאות של משקי הבית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי רוקח
  מבצע צוק איתן יירוט רקטה כיפת ברזל באשדוד
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים