שתף קטע נבחר

המבצעים הפיננסיים: הקלות בנקאיות לתושבי הדרום

גם החברות הפיננסיות מציעות הטבות לתושבי איזור העימות: הלוואה בריבית נמוכה יותר, דחיית הלוואות והחזרי משכנתא, הקלות לעסקים קטנים וגם הטבה למשרתי המילואים בחזית

בעקבות מבצע "צוק איתן" בדרום הארץ, מציעים גם התאגידים הבנקאיים הטבות שונות לתושבי הדרום. יש לציין כי ברוב הבנקים ההטבות מיועדות לתושבי קו העימות, הנמצאים במרחק של עד 40 ק"מ מרצועת עזה.

 

 

בשני הבנקים הגדולים, פועלים ולאומי, מציינים כי ההטבות שלהם יוענקו גם לחיילי המילואים, אולם כדאי גם ללקוחות הבנקים האחרים, שגוייסו למילואים ומעוניינים להסתייע בהטבות השונות - לנסות את מזלם ולפנות אל מוקדי הבנקים והסניפים ולבקש לקבל אותם.

 

הפיקוח על הבנקים הורה לתאגידים הבנקאיים להקל בכמה תחומים על תושבי קו העימות. בין הייתר הבנקים לא יוכלו להגביל חשבון או בעל חשבון, בשל צ'קים שסורבו, הם יוכלו להגדיל את מסגרת האשראי של הלקוחות  בגמישות גדולה יותר, בהתאם לשיקול דעתם וכן יאפשרו הצטרפות של לקוחות לשירות קבלת הוראות טלפוניות בייתר קלות. הבנקים גם הונחו לתגבר את המוקדים הטלפוניים.

 

בכל מקרה, בין אם ההקלות הן הוראות מלמעלה ובין אם הן באות מ"רצון טוב" של הבנקים כלפי לקוחותיהם, מומלץ קודם לבחון בכלל את הצורך בנטילת ההטבה. כך למשל הלוואה - גם אם היא זולה יותר, או אפשרות להגדיל את האוברדראפט - אלו לא ניתנים בחינם, וגם נצטרך להחזיר בסופו של דבר את הכסף לבנק.

 

אז מה מציעים הבנקים?

בנק הפועלים מאפשר דחיית תשלומי המשכנתא לבעלי משכנתא בבנק הפועלים לתקופה של עד שלושה חודשים, שבירה של פיקדונות שקליים לא צמודים (עד 50 אלף שקל) לתקופה של עד שנה (החזר הקרן, ללא קנס).

 

בנוסף מוצעת הלוואה חד פעמית בגובה של עד 30 אלף שקל בריבית פריים + 1% ובהחזר של עד 48 תשלומים. שתי ההטבות הללו יינתנו גם למשרתי המילואים.

 

הבנק פתח "קו חם" לעסקים קטנים שמספרו 2403* ויפעל בימים א'-ה' בין השעות 07:00-22:00 וביום ו' בין השעות 07:00-14:00 ויעניק ייעוץ וליווי לעסקים הקטנים בדרום.

 

כמו כן, הבנק מעמיד אשראי מיוחד לתקופה זו לעסקים קטנים: הלוואה בגובה של עד 100 אלף שקל ב"ריבית אטרקטיבית" ובהחזר של עד 60 תשלומים (ההלוואה בכפוף לתנאי הבנק). כמו כן הבנק יעניק את שירות פועלים On Time עסקי, חינם למשך 3 חודשים.

 

לאומי: הטבות גם למגוייסי המילואים

בנק לאומי מעמיד קו חם לרשות תושבי קו העימות בטלפון 5523*, הפעיל בימי א'-ה' בין השעות 06:00-24:00 וביום ו' בין השעות 06:00-14:00 וכן מציע את ההטבות הבאות לקוחות פרטיים:

 

הלוואת התארגנות עד 30,000 שקל ל-12 חודשים, עם אפשרות דחייה של 3 חודשים להחזר הראשון ובריבית של פריים + 1.5%.

 

אפשרות לדחיית תשלומי המשכנתא לתקופה של עד 3 חודשים ללווים, ללא עמלה.

 

בנוסף, חיילי מילואים בכל הארץ, בשירות מילואים פעיל, יוכלו לקבל את הטבות הלקוחות הפרטיים שלאומי מעניק לתושבי הדרום.

 

הבינלאומי: הלוואה בריבית מוזלת

הבנק הבינלאומי מעניק הטבות ללקוחות סניפי הדרום: הלוואה ללקוחות פרטיים בסכום של עד 30 אלף שקל לתקופה של עד 60 חודש, בריבית מוזלת של פריים פלוס 1% לשנה.

 

הלוואה לעסקים קטנים לתקופה של שנתיים בסכום של עד חצי מיליון שקל, בריבית צמודה למדד פלוס 1% לשנה. וכן הלוואה בסכום של עד 250 אלף שקל, בריבית קבועה של 2.25% לתקופה של שנתיים.

 

בבנק מציינים כי לא תגבה תוספת ריבית חריגה בגין יתרות חורגות ממסגרת האשראי, לא תגבה ריבית פיגורים בגין פיגורים בהלוואות, וכן לא תיגבה עמלת עריכת מסמכים בגין ההלוואה.

 

דיסקונט: דחייה בתשלומי המשכנתא

בנק דיסקונט מציע הלוואה ללקוחות פרטיים בסכום שלעד 30 אלף שקל ובריבית פריים + 2.5% ועד 3.5%, בהחזר של עד 36 חודשים. כמו כן תינתן אפשרות לדחיית תשלומי הקרן עד שלושה חודשים.

 

בנוסף תינתן הלוואה מיוחדת לעסקים קטנים בסכום של עד 100 אלף שקל, בריבית שנתית של פריים + 2.5%.

 

הבנק יאפשר גם דחייה בתשלומי המשכנתא למשך תקופה של חודשיים וזאת בכפוף לבקשת הלקוח באמצעות מוקד המשכנתאות. 

 

בנק מרכנתיל מציע ללקוחות פרטיים הלוואה בסכום של עד עשרת אלפים שקל, בריבית פריים+1.5%. תקופת ההלוואה היא עד 24 תשלומים חודשיים, עם אפשרות דחייה של מועד תחילת פירעון ההלוואה בחודשיים. ההלוואה תינתן ללא עמלת פירעון מוקדם.

 

ללקוחות עסקיים מציע מרכנתיל הלוואה בסכו של עד 50 אלף שקל בריבית פריים+1.5%. תקופת ההלוואה היא עד 24 תשלומים חודשיים, עם אפשרות דחייה של מועד תחילת פירעון ההלוואה בשלושה חודשים. ההלוואה תינתן ללא עמלת פירעון מוקדם.

 

הטבות לעסקים מחברות האשראי

קבוצת ישראכרט מציעה לכל בתי העסק ברחבי ישראל, שלקחו הלוואות דרכה, 3 חודשים גרייס (דחייה). יהיה ניתן לנצל את ההטבה עד סוף אוגוסט. בית עסק אשר מעונין בקבלת ההטבה מוזמן לפנות למוקד בתי העסק בישראכרט.

 

חברת כרטיסי האשראי כאל, מעניקה הטבה ללקוחותיה העסקיים בכל רחבי הארץ. במסגרת ההטבה, תאפשר החברה הקדמת זיכויים לכל בעלי העסקים עם מחזור סליקה של עד מאה אלף שקל בחודש.

 

הקדמת הזיכויים תאפשר לבתי העסק לקבל את יתרת הזיכויים העומדים לרשותם, עד ארבעה ימים בלבד ממועד הפניה לקבלת ההקדמה ולא במועד הרגיל, הצפוי להיות ב-2 לאוגוסט. ההטבה תינתן ללקוחות ללא עלות, החל מתאריך ה-10 ליולי. להקדמת הזיכוי ניתן לפנות למוקד שירות עסקים. 

 

בבנק מסד מציעים למורים, עובדי מדינה וגמלאי הוראה (בשרות המדינה) המתגוררים בישובי הדרום הלוואה מסובסדת, מכספי האוצר, בסך 8,000 שקל ל-4 שנים בריבית חשכ"ל. כמו כן מוסיף בנק מסד סכום זהה, של 8,000 שקל, באותם תנאים – ובסה"כ 16,000 שקל. להלוואה זכאים המתגוררים עד 40 ק"מ מגבול עזה.

 

גם בבנק מזרחי מציעים אפשרות לדחיית החזרי המשכנתא בחודשיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים