שתף קטע נבחר

האו"ם מודה: מצאנו 20 רקטות בבי"ס בעזה

ישראל מדגישה כל העת שחמאס משתמש באזרחים כמגן אנושי, סוכנות הסיוע לפליטים מצאה את האקדח המעשן: "בבדיקה שגרתית גילינו לראשונה כלי נשק פלסטיניים שהוטמנו בבית ספר ריק. אנחנו מגנים זאת"

סוכנות האו"ם לסיוע לפליטים הפלסטינים (אונר"א) הודיעה היום (ה') כי גילתה לראשונה רקטות פלסטיניות מיועדות לשיגור בבית ספר בעזה.

 

לקריאת כתבה זו באנגלית - לחצו כאן

 

עוד עדכונים על מבצע "צוק איתן" :

 

לפי אונר"א, "אתמול במהלך בדיקה שגרתית בבניינים גילינו כ-20 רקטות שהוחבאו בבית ספר ריק ברצועת עזה. אונר"א מגנה בתוקף את הארגונים האחראיים להצבת נשק באחד ממתקניה".

הרס ברצועת עזה, היום (צילום: AP) (צילום: AP)
הרס ברצועת עזה, היום(צילום: AP)

דובר אונר"א כריס גאנס אמר: "אונר"א מגנה בתוקף את הארגון או הארגונים האחראים להצבת כלי הנשק האלה באחד ממתקניה. זו הפרה בוטה של החסינות של מתקני אונר"א במסגרת החוק הבינלאומי. האירוע הזה, שהוא הראשון מסוגו בעזה, סיכן אזרחים, כולל את אנשי הסיוע, וסיכן את פעילותה החיונית של אונר"א שנועדה לסייע לפליטים הפלסטינים בעזה ולהגן עליהם".

האו"ם: 75% מההרוגים - אזרחים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האו"ם: 75% מההרוגים - אזרחים(צילום: AFP)
 

בהודעת אונר"א נמסר כי מיד לאחר גילוי הרקטות אתמול עדכנה אונר"א את "הגורמים הרלוונטיים", וכי הם "נקטו את כל הצעדים הנחוצים לסילוקן". אונר"א נמנעת בהודעתה מלהאשים את חמאס או ארגון ספציפי אחר, ומסרה כי היא פתחה בחקירה סביב נסיבות המקרה. הסוכנות הדגישה כי מתקניה אמורים להיות נייטרליים ולשמש למטרות הומניטריות בלבד, וכי מעתה תגביר את אכיפת העיקרון הזה.

 

"האזרחים הפלסטינים בעזה סומכים על אונר"א שתספק להם סיוע הומניטרי ומחסה", נכתב בהודעה, שהדגישה את קדושת מתקני הסוכנות.

 

ישראל האשימה את חמאס, כידוע, בכל אחד מהמבצעים האחרונים שלה ברצועת עזה וגם במבצע הנוכחי, "צוק איתן", בהטמנת כלי נשק

ורקטות במוסדות חינוך ובתי מגורים, תוך שימוש באזרחים כמגנים אנושיים ומתוך הנחה שאם ישראל תחליט לפגוע במאגרי הנשק האלה - הדבר יפגע בה קשות מבחינה הסברתית.

 

לפי האו"ם, לפחות 231 פלסטינים נהרגו בעזה ועוד כ-1,700 נפצעו בהפצצות ישראל. לדברי האו"ם, יותר מ-75% מההרוגים הם אזרחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הרס ברצועת עזה בעקבות הפצצות צה"ל
צילום: EPA
מומלצים