שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  המבצעים הפיננסיים: הלוואות לעסקים בדרום

  הלוואה ללא ריבית או בריבית מוזלת לעסקים בקו העימות, פורטל המרכז זכויות שונות במצבי חירום, והתייעצות עם שמאי ביטוח. ברקע הלחימה בדרום

  זכויות שונות במבצע "צוק איתן"

  מיזם כל-זכות השיק פורטל "צוק איתן – זכויות במצב חירום" המרכז את כל המידע והזכויות הרלוונטיים לימים אלה.

   

  • לעוד הטבות והקלות בנקאיות לתושבי הדרום

   

  בין הנושאים הקיימים בפורטל: מידע על מוקדי חירום, מידע ושאלות ותשובות בנושא יחסי עבודה בשעת חירום, מידע על זכויות בנושא גיוס חירום למילואים, קישורים למידע בתחומי חינוך, קייטנות ופעילויות חינוכיות אחרות, מידע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מידע ושאלות ותשובות בנושא פגיעות בגוף וברכוש ועוד. הפורטל תורגם גם לערבית ולאמהרית .

   

  הפורטל מתעדכן על בסיס יום-יומי בהתאם להתפתחויות ולמידע שיועבר לכל-זכות על ידי עמותות וארגונים ציבוריים.

   

  כל-זכות מפעיל מאז 2010 אתר אינטרנט בחינם וללא כוונת רווח שמהווה מאגר מידע מקיף, אמין, עדכני ונגיש באינטרנט על זכויותיהם של תושבי ישראל.

   

  הלוואה ללא ריבית לבעלי עסקים בדרום

  האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, גייסה בעקבות מבצע "צוק איתן" 1.75 מיליון דולר, אשר יוענקו בתוך זמן קצר כהלוואות לבעלי עסקים בדרום.

   

  המציאות הביטחונית בדרום הארץ, בעקבות מבצע "צוק איתן", מערימה קשיים מיוחדים על ציבור בעלי העסקים הקטנים, הנאלצים להתמודד עם מכשולים שונים כגון הפסד ימי עבודה, נזק פיזי למקום ומחסור בעובדים אשר נשארים עם ילדיהם.

   

  ההלוואות יעמדו על סכום של עד 45 אלף שקל לבעלי עסקים הנמצאים עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה, ושהמחזור החודשי שלהם הוא לכל היותר 150 אלף שקל. כמו כן תנאי לקבלת ההלוואה הוא שירות צבאי או לאומי.

   

  הלווים צריכים לספק שני ערבים בעלי משכורת חודשית של 3,000 שקל נטו לפחות ולהוכיח כי אין מגבלה על חשבון הבנק שלהם.

   

  פריסת ההחזר היא עד 52 תשלומים כאשר 12 התשלומים הראשונים עומדים על סך 300 שקל בלבד., ניתן למצוא את כל הפרטים באתר האגודה. המעוניינים, יכולים גם לתרום ולסייע לבעלי העסקים. 

   

  הלוואה בריבית מוזלת לעסקים בקו העימות

  קרן קורת הודיעה כי תסייע באשראי חירום לעסקים קטנים ובינוניים בנגב שנפגעו (הן באופן ישיר והן באופן עקיף) עקב ירי הרקטות מעזה במהלך מבצע "צוק איתן".

   

  הקרן תספק ערבויות של 50% להלוואות עד 100,000 שקל ללקוחות קיימים של בנק לאומי. ההלוואות תהיינה לתקופה של עד שלוש שנים עם תקופת גרייס, בריבית מועדפת של פריים + 1.5%. לא תידרש תכנית עסקית, ואישור ההלוואות יהיה בתהליך מזורז. לקוחות בנק לאומי יפנו ישירות לסניף הבנק שלהם לקבלת הסכמת הבנק להלוואה.

   

  עסקים קטנים ובינוניים הממוקמים באזור הנגב ואינם לקוחות בנק לאומי יכולים להגיש בקשה להלוואה דומה ישירות מקרן קורת בטלפון 1-700-50-90-10 או באמצעות אתר האינטרנט של העמותה (www.kiedf.org). עסקים אלה יידרשו להעביר תמצית נתונים על העסק, ופרטים על חשבונות הבנק שלהם. מתן ההלוואה יהיה כפוף לאישור קרן קורת ובנק לאומי.

   

  יוזמה זו באה כהמשך ישיר ליוזמות דומות אותן הפעילה הקרן במהלך מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 ובמהלך "עופרת יצוקה" בשנת 2008 ו"עמוד ענן" בשנת 2012, בהן הועמדו הלוואות להון חוזר לכ- 800 עסקים קטנים ובינוניים. 

   

  הלוואה מהציבור לעסקים בדרום

  חברת BTB – פלטפורמת הלוואות קהילתית, מציעה הלוואות בתנאים מועדפים לעסקים שנפגעו מסבב הלחימה הנוכחי. ההלוואות שיינתנו לעסקים יהיו בסכום של עד 75 אלף שקל, בריבית של בין 5% ל-7% וללא עלות פתיחת תיק הלוואה. ב-BTB מייעדים את ההלוואות המועדפות לעסקים שממוקמים גיאוגרפית מאשדוד דרומה.

    

  העסקים הלווים יקבלו הלוואה לאחר שעמדו בהצלחה בבחינת אשראי של מערכת חברת דן אנד ברדסטריט וצוות האנליסטים של מיזם ההלוואות. בנוסף לכך BTB דורשת למתן הלוואה להמציא שני ערבים לעסק הלווה. כל הלוואה ניתנת ל 36 חודשים בתשלומי החזר חודשיים קבועים שמועברים ישירות למלווים. ניתן לפרוע את ההלוואה בכל זמן, ללא קנס.

   

  הקדמת תשלום

  לאומי מרחיב את ההטבות לתושבי הדרום ומקדים את התשלומים לעסקים הנמצאים בקו העימות (הנמצאים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה).

  עסקים בדרום, בעלי הסכם לתשלום דחוי עם הבנק, מוזמנים להעביר את החשבוניות לבנק לצורך הקדמת התשלום, ללא תלות בתנאי התשלום הנקובים בהסכם מול הבנק.

   

  התייעצות עם שמאי ביטוח

  איגוד שמאי הביטוח מציע לכל מי שרכושו ניזוק עקב המצב הביטחוני, להיעזר בייעוץ מקצועי חינם. במידת הצורך יפנה האיגוד את הנפגעים לשמאי שיוכל לייעץ וללוות מקצועית את נפגעי הרכוש. מוקד הסיוע המיוחד של האיגוד יטפל בנזקים הנגרמים בענפי החקלאות לסוגיו ובנזקי רכוש - בתי מגורים, מפעלים, עסקים וכלי רכב. ניתן לפנות בטלפון 03-5615516.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים