שתף קטע נבחר

אח בשיבא כינה חיילי צה"ל "פושעי מלחמה" - והושעה

עובד ממוצא ערבי מבית החולים שיבא העלה לעמוד הפייסבוק האישי שלו סטטוס בו הוא הוא מכנה את חיילי צה"ל פושעי מלחמה. הוא הוזמן לשימוע, ומשלא הגיע - פוטר. "כל המפר את עקרון הסובלנות אין מקומו איתנו", אמר מנהל בית החולים

מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, השעה היום (ג') עובד סיעוד ממוצא ערבי לאחר שכתב בפייסבוק שלו סטטוס פומבי בו כינה את חיילי צה"ל פושעי מלחמה. "גם בימי שלום ולא רק בימי מלחמה צודקת על הגנת העורף, האשמת שווא של צה"ל כאילו חייליו פושעי מלחמה, אינה יכולה להתקבל כלל ובודאי שלא על ידי עובד מדינת ישראל", הסביר.

 

 

פרופ' רוטשטיין הזמין את העובד, שמועסק בבית החולים לילדים, לשימוע אך הוא לא הגיע. לאור זאת, הוא הושעה באופן מיידי והמשך הטיפול המשמעתי בו הועבר לנציבות שירות המדינה. "שיבא מהווה אי של סובלנות לכל צוותו והבאים בשעריו. פגיעה בערך זה בצורה כל כך בוטה, ובמיוחד בתקופה זו בה בית החולים כולו מגוייס לטיפול בחיילים ובאזרחים, וגם בפצועים וחולים פלסטינים המגיעים מרצועת עזה, אינה יכולה לעבור לסדר היום וכל המפר את עקרון הסובלנות אין מקומו איתנו", אמר פרופ' רוטשטיין.

 

בימים האחרונים מתפרסמים ברשתות החברתיות ביטויי כעס רבים על פוסטים שיוצאים בצורה בוטה נגד צה"ל, חלקם מטעם עובדים בבתי חולים, שהם מוסדות שידועים בכך שקיים שוויון בקרב עובדיהם ומטופליהם ללא קשר ללאום. לפני מספר ימים פורסם ב-ynet שרופא בבית חולים שערי צדק פרסם קריקטורה של ראש הממשלה בבנימין נתניהו כערפד רוצח ילדים פלסטינים.

 

ברשתות החברתיות גם דווח על עובד בבית החולים הדסה שהביע שמחה על מותם של 13 חיילים בלילה אחד, אך לבסוף התברר שמדובר בעובד שעזב כבר לפני ארבע שנים את בית החולים, ובהדסה הגישו תלונה במשטרה על התחזות. עם זאת, כאמור, עובד אחר בהדסה טען שפעולות צה"ל בעזה דומות לפעולות שהיטלר ביצע בעבר. לא התקבלה תגובת הדסה למרות פניות חוזרות מ-ynet.

 

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' ארנון אפק, הנחה את בתי החולים לשמור על דו הקיום במערכת הבריאות ולהזמין לבירור עובדים שיחצו את גבולות חופש הביטוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות יח' הצילום שיבא
ביה"ח שיבא
באדיבות יח' הצילום שיבא
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים