שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   בנק לאומי ישלם כ-100 מיליון ש' על גביית יתר
   תביעה ייצוגית נגד בנק לאומי נסגרה בפשרה: עשרות אלפי חייבים, שלאומי נקט נגדם בהליכים משפטיים ב-13 השנים האחרונות, יקבלו 2,500 שקל. מי ששילם כבר את חובו וחשבונו נסגר, יצטרך לפנות לבנק כדי לקבל את הכסף

   בית המשפט המחוזי בלוד אישר אתמול (ד') הסכם פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד בנק לאומי על גביית יתר מחייבים. על פי ההסכם הבנק ישלם סכום כולל של מעל 100 מיליון שקל לאלפי חייבים שגבה מהם ריבית גבוהה מהמותר.

    

    

   מדובר בחייבים שננקטו נגדם הליכים משפטיים, חלקם בבתי המשפט וחלקם בהוצל"פ, החל משנת 2001. על פי הסכם הפשרה, יקבל כל אחד מאותם חייבים סכום של 2,500 שקל, כאשר אלו שיש להם עדין חשבון פעיל בבנק יקבלו את הסכום באופן אוטומטי לחשבונם ואילו אותם לקוחות שכבר סגרו את חשבונם ושילמו את החוב, יצטרכו קודם לפנות לבנק ויקבלו את אותו סכום.

    

   על פי כתב התביעה שהוגשה בשנת 2008 באמצעות עורכי הדין יעקב אביעד, גיל רון ואהרן רבינוביץ, הבנק לא ביצע הפרדה בין סוגי חיובים שונים ולמעשה חייב את כלל הלקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים, בריבית הגבוהה יותר וזאת גם בניגוד להוראות בנק ישראל. לאומי הגיש בעקבות זאת בקשת ערעור לבית המשפט העליון אולם חזר בו והדיון נמשך בבית המשפט המחוזי.

    

   עו"ד יעקב אביעד מציין כי מדובר בקבוצה רגישה יותר באוכלוסיה שלא תמיד מודעת לזכויות שלה. "במיוחד אותם לקוחות לשעבר שכבר סגרו את החשבון ושילמו את מלוא החוב, לא ממש מודעים לכך", אומר אביעד בשיחה עם ynet. "הם גם לא יקבלו את הכסף שמגיע להם אם לא יפנו לבנק , לכן חשוב מאוד לפרסם את זה שיוכלו לממש את זכותם"

    

   יש לציין כי טרם נקבע מספרם המדוייק של הזכאים לתשלום ולצורך כך מינה בית המשפט רואה חשבון שיבחן את הנושא, אך ההערכה היא שמדובר בעשרות אלפי לקוחות.

    

   לקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים ומעוניינים לברר את זכאותם, יכולים לעשות זאת בטלפון 03-7538808.

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים