שתף קטע נבחר
צילום: AFP, רויטרס

רופאים מגנים את ישראל: 'טבח ופשעי מלחמה'

24 רופאים ומדענים פרסמו מכתב גלוי בכתב העת הרפואי היוקרתי Lancet ובו ביטויים קשים נגד ישראל והפעילות הצבאית ברצועה. "התנהגות ישראל מבישה את המין האנושי, אלו פשעי מלחמה שאסור לעולם לשתוק בגינם"

העיתון הרפואי Lancet נגד ישראל: כתב העת היוקרתי פרסם בימים האחרונים מאמר שעליו חתומים 24 רופאים ומדענים, המגנה בחריפות את פעילות צה"ל בעזה וקורא לעולם "לא לשתוק אל מול פשעי המלחמה של ישראל והטבח ההמוני שהיא מבצעת נגד אזרחים וילדים".

 

על המסמך חתומים כאמור 24 רופאים, מרביתם מאיטליה, חמישה מבריטניה ואחד מנורבגיה. בלנסט הגדילו לעשות והוסיפו לצד הגרסה המקוצרת של המאמר טופס מקוון שבו ניתן לחתום על תמיכה במכתב נגד ישראל. עד כה חתמו על העצומה כמעט 16,000 איש.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

נשארים בריאים בצוק איתן:

משרד הבריאות מנע משלוח סיגריות לחיילים

הדרך שתעזור לכם להפסיק לפחד מהאזעקה

נפגעי חרדה: איך לעזור לאדם ברגע האירוע?

 

וכך כותב המאמר: "אנו, רופאים ומדענים, מבקשים מחברינו, אנשי מקצוע ותיקים וצעירים, להוקיע את התוקפנות הישראלית. אנו דוחים את התעמולה הישראלית המצדיקה את התוקפנות בחזות של טבח. במציאות, מדובר בתקיפה אכזרית שמשכה אינה מוגבל במידתה ובעוצמתה.

 

"אנו מזועזעים מהמתקפה הצבאית של ישראל על אזרחים בעזה, תוקפנות שאותה מסווה ישראל כאילו היא מענישה מחבלים. זוהי התקיפה השלישית בקנה מידה צבאי על עזה מאז 2008. בכל פעם נהרגים אנשים חפים מפשע בעזה, בעיקר נשים וילדים, תחת התירוץ הבלתי מתקבל על הדעת של ישראל שלפיו כביכול התושבים מתנגדים פוליטים לכיבוש ולמצור שמטילה ישראל על הפלסטינים.

 

"אנשים בעזה סובלים רעב, צמא, זיהום אוויר, מחסור בתרופות, חשמל ואבטלה. אלו אסונות שנגרמו במישרין או בעקיפין על ידי המצור הישראלי. אנשים בעזה מתנגדים לתוקפנות הישראלית כיוון שהם חפצים בחיים טובים יותר ונורמלים.

 

"למרות התנאים הקשים, קיימו התושבים בעזה ומנהיגיהם הפוליטים תהליך של פיוס בין הפלגים ויצרו ממשלת אחדות. פיוס זה התקבל על ידי רבים בקהילה העולמית, אך נדחה על ידי ישראל שמנסה להרוס את האחדות הפלסטינית ההולכת וגדלה. ישראל מפיצה שקרים ומציינת כי אזרחים בעזה הם בני ערובה של החמאס, ואילו האמת היא שהם שבויים בידי הישראלים והמצרים".

  

בסיום המכתב הגלוי שפורסם במהדורה המקוונת של כתב העת טוענים הרופאים כי "התנהגותה של ישראל מעליבה את המין האנושי, את האינטליגנציה ואת כבוד האדם. ישראל מבצעת מעשי טבח איומים ופשעים נגד האנושות.

 

"משך ה'תוקפנות ההגנתית' לכאורה של ישראל הוא בלתי מוגבל במידתה ועוצמתה והיא חייבת להיפסק. ישראל מבצעת פשעי מלחמה והעולם חייב לנקוט סנקציות מיידיות נגד ישראל, כולל הפסקת כל סחר והסכמי שיתוף פעולה עם אירופה.

 

"אנו קוראים לעולם לא לשתוק יותר. עזה לכודה במצור והתושבים נהרגים על ידי אחד ממכונות המלחמה הצבאיות המודרניות, הגדולות והמתוחכמות בעולם. הקרקע הורעלה על ידי נשק עם השלכות לדורות הבאים. אם נשתוק, נהיה שותפים להרס חייהם של 1.8 מיליון תושבים בעזה".

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ילד פלסטיני פצוע בתקיפה ישראלית ב בית ספר של אונר"א עזה בית חנון צוק איתן
צילום: רויטרס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים