שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  "צוק איתן": עשרות כלבים חולצו מהדרום
  בעמותת "תנו לחיות לחיות" אספו במהלך מבצע "צוק איתן" עשרות כלבים וחתולי חסרי בית מערי ויישובי הדרום. "צריך לחלץ את החיות גם בתקופת מלחמה", אומר נהג האמבולנס של העמותה. כעת מחפשים להם בתי קבע וגם משפחות אומנות. בעמותת "sos חיות" הקימו מדור אימוץ מיוחד למען כלבי וחתולי הדרום

  מאז תחילת מבצע "צוק איתן" בעמותות למען בעלי חיים מתמודדים לא רק בפעילות יומית בטיפול בכלבים וחתולים בזמן האזעקות וחשש מנפילות בשטח בתי המחסה, אלא גם בחילוץ כלבים וחתולים מאזורים תחת אש, בעיקר באזור יישובי הדרום.

   

  צביקה לזרוביץ', נהג האמבולנס של עמותת "תנו לחיות לחיות", משחזר כי בתחילת הימים הראשונים למבצע, אחת המטרות היתה להוציא כמה שיותר כלבים מההסגר העירוני באשקלון, שהיה עמוס לאחר שכלבים רבים ננטשו בעיר או ברחו מבעליהם.

   

  באשקלון הצליח לזרוביץ לאסוף כלבה עם תשעה גורים שנאספה על ידי תושב איכפתי. "ברוב המקרים אני מוזעק למקרים של אנשים שמדווחים לעמותה על כלבים או חתולים במצוקה ועל הדרך, אני נתקל בכלבים רבים".

   

   (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
  (צילום: תנו לחיות לחיות)

   

  חילוץ גור כלבים בשדרות בזמן "צבע אדום"

  "יש כלבים שזוכים לבתים מאמצים בקצב מהיר. בתחילת המבצע גם כשהיו מטחים כבדים על היישובים בדרום,

  שלחו אותי לאסוף ארגז קרטון ובתוכו חמישה גורי כלבים קטנים על סף התייבשות ואחרי שטיפלו בהם במרפאה, מצאנו לכל אחד מהם בית מאמץ", מגלה לזרוביץ.

   

  לזרוביץ מספר כי באחד החילוצים, הגיע אל תחנת הרכבת בשדרות בעקבות דיווחים על כלב קטן וחסר בית באזור. "איך שהגעתי, בדיוק נשמעה אזעקת "צבע אדום" ובאותו הזמן, אני רואה מולי גור בן שלושה חודשים, מבוהל לחלוטין, שמרוב פחד התיישב ולא זז, פשוט קפא במקום", הוא מספר. "סיפרו לי שהוא מסתובב כשבוע וחצי באזור התחנה, ניזון מלחם ומים, אז לקחתי אותו איתי".

   

   (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
  (צילום: תנו לחיות לחיות)

   

  מחפשים משפחות אומנה

  "זה לא פשוט להשאיר משפחה בבית ולהסתובב בחוץ כדי להציל חיות", הוא אומר. "אבל מישהו צריך לחלץ את החיות גם בתקופת מלחמה. בדרך כלל אנחנו בודקים אם יש לכלבים משוטטים שבב אבל ברוב הפעמים מדובר בכלבים חסרי בעלים או שפרטי הבעלים אינם מעודכנים ואי אפשר להגיע אליהם. לכן כולם מועברים לטיפול בבית המחסה של העמותה בכפר רות".

   

  אם ביום יום בית המחסה של העמותה מאכלס למעלה מ-120 כלבים ועשרות חתולים, בתקופת הלחימה מצוקת המקום חייבה את העמותה להיעזר לא רק בפנסיונים פרטיים או אלא גם במשפחות אומנות שיספקו בית זמני לכלבי בית המחסה, עד שניתן יהיה לאושש ולמצוא בית לכלבים שנאספו מאזור הדרום.

   

  יעל ארקין, מנכ"לית העמותה מספרת כי אחד הדברים הבולטים במהלך המבצע היה ריבוי של כלבים וחתולים ששרויים במצוקה קשה במקומות שספגו נפילות פצצות מרגמה ורקטות. "לבעלי החיים יש חושים חדים ולא רק האזעקות מבהילות אותן, אלא גם רעשי הפיצוצים העזים, כל זה בנוסף לאתגרי הקיום ללא מחסה בטוח או מזון", היא אומרת.

   

   (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
  (צילום: תנו לחיות לחיות)

   

  "הגיעה אלינו כלבה שברחה מבעליה בשדרות ונאסף על ידי תושבים איכפתיים. רק לאחר שהגיעה אלינו, מצאנו את בעליה והשבנו אותה אליהם בזכות העובדה שהיה לה שבב זיהוי. אנחנו עדיין זקוקים לבתי אומנה ולאנשים שיגיעו לאמץ כלבים וחתולים".

   

  בימים הראשונים של המבצע קראו בעמותה לציבור לסייע באימוץ זמני של כלבים מבית המחסה, דבר שאיפשר להם בסופו של דבר להעניק מקום לכלבים נטושים מהדרום. בעמותה הדגישו כי לא היתה באפשרות להיענות לעשות פניות שהתקבלו מאנשים ברחבי הדרום עקב מצוקת מקום בבית המחסה. 

   

  • לאימוץ כלבים וחתולים לבית קבוע או זמני - תנו לחיות לחיות:03-6241776. לאתר העמותה

   

   

  חלק קטן מהכלבים הנטושים בדרום גם מוצאים בסופו של דבר בית חם. אל עמותת "הרצליה אוהבת חיות" הגיעה לאחרונה משפחה של כלבה ושני גורים שנמצאו נטושים בבאר שבע.

   

  משפחה צעירה תושבת המקום מצאה את האם המיניקה משוטטת בכביש ראשי בעיר. לדברי העמותה, בתחילה חשבו במשפחה כי מדובר בכלבה שברחה מבעליה עקב האזעקות ונפילות הטילים בעיר. לאחר חיפוש קצר, הם גילו שני גורים נוספים שגילם מוערך בשלושה חודשים והעניקו להם מקלט זמני אצלם בבית.

   

  משפחת כהן עם הגור בוני במתחם חוצות שפיים (צילום: יח"ץ) (צילום: יח
  משפחת כהן עם הגור בוני במתחם חוצות שפיים(צילום: יח"ץ)

   

  מתנדבת העמותה, גלית בוחבוט הביאה את החבורה ליום אימוץ שנערך במתחם חוצות שפיים ואחד הגורים אומץ על ידי משפחה מהיישוב הדר -עם.  בעמותה מציינים כי הכלבה בת כשנה וחצי, מעוקרת, מחונכת לצרכים ומסתדרת עם כלבים וחתולים. כעת מנסים בעמותה למצוא בית לאם ולגור נוסף. 

   

  לאימוץ כלבים והענקת בית אומנה לכלבים - הרצליה אוהבת חיות, אימוץ ומידע: 054-4497795, לאתר העמותה

   

   

  בעמותת "sos חיות" מנסים לסייע גם לכלבים נטושים מהדרום ובמסגרת הצלת כלבי הדרום פתחו עמוד מיוחד באתר העמותה כדי לנסות ולמצוא בית לכלבים מהדרום.  

  ארצ'י הגיע מאשקלון (צילום: SOS חיות) (צילום: SOS חיות)
  ארצ'י הגיע מאשקלון(צילום: SOS חיות)
   

   

  לאחרונה הצליחו למצוא בית למספר כלבים, אך הם מציינים כי עדיין ישנם כלבים רבים שזקוקים לבית מאמץ. שני כלבים שהגיעו מאשקלון בתקווה למצוא בית אוהב הם ארצ'י, זכר בן תשעה חודשים, מסורס ומחוסן. מחונך לצרכים ומסתדר עם חתולים. מתאים למשפחה. בנוסף, צ'ארלי, כלב בן כשנתיים, מחוסן וגדול.  

   

  לפרטים: SOS חיות,03-7441010, 03-7441111, לאתר העמותה 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תנו לחיות לחיות
  אחד הגורים שמחכה לאימוץ ב"תנו לחיות לחיות"
  צילום: תנו לחיות לחיות
  צילום: תנו לחיות לחיות
  צביקה לזרוביץ' עם כלבה שחילץ בדרום
  צילום: תנו לחיות לחיות
  צילום: SOS חיות
  צ'ארלי. הגיע מאשקלון ומחכה ב sos חיות
  צילום: SOS חיות
  מומלצים