שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איל שר ישמש מנכ"ל פסטיבל ישראל

  שר, יוצר קולנוע ומנהל המחלקה לתרבות ולאמנות בקרן ירושלים, יחליף בתפקיד את יוסי טל גן - שעמד בראש הפסטיבל ב-22 השנים האחרונוות

  הוועד המנהל של פסטיבל ישראל אישר הבוקר את מינויו של איל שר לתפקיד מנכ"ל. שר, יוצר קולנוע, לשעבר מנהל סינמטק ירושלים והמנהל היוצא של המחלקה לתרבות ולאמנות בקרן לירושלים, ייכנס לתפקידו כבר בימים הקרובים ויחליף את יוסי טל גן, שעמד בראש הפסטיבל ב-22 השנים האחרונות. ההודעה על פרישתו של טל גן פורסמה לראשונה ב-ynet לפני כשנה, ומאז הוגשו לוועדת האיתור כמאתיים מועמדים. בחירתו של שר התקבלה פה אחד. כבר עם כניסתו לתפקיד יידרש המנכ"ל החדש לשאלת מינויו של מנהל אמנותי במקום משה קפטן, ששימש בתפקיד בשנתיים האחרונות.

   

  "יש הרבה עבודה לפנינו וזה כולל חשיבה מחודשת על מינוף הפסטיבל, רענון וניתוב שיחזיר אותו כשחקן מרכזי ורלבנטי בזירת התרבות בעיר ירושלים, בארץ ובעולם", אומר שר (57), בראיון ראשון ל-ynet. "לאורך השנים האחרונות היו שינויים בהרגלי צריכת התרבות, ואם בזמנו הפסטיבל היה הפלטפורמה היחידה בארץ בה אפשר היה לראות לראשונה להקות בינלאומיות בעלי שם או הפקות ישראליות בבכורה, המפה השתנתה. בכל עיר מתרחשים עשרות פסטיבלים מסוגים שונים, הקהל הישראלי יוצא יותר לחו"ל והחשיפה גדולה מבעבר. יש יותר שחקנים בזירה וזה דורש היערכות מחודשת, דגש על היתרונות היחסיים של הפסטיבל, מיצוב וייצוב שלו מבחינת איכות בלתי מתאפשרת, הנגשה והרחבת קהלים. יש הרבה סימני שאלה ורעיונות ועכשיו צריך להיכנס לעובי הקורה". בכך מצביע המנכ"ל הנכנס על חצי ביקורת נרחבת שהופנתה בשנים האחרונות כלפי הפסטיבל.  

   

  שר מגיע עם מטען רב בעיקר בתחום הקולנוע, אך בפסטיבל ישראל משוכנעים כי ניסיונו כחבר ועד מנהל של גופי תרבות מובילים, בהם תיאטרון ירושלים, בית הספר לתיאטרון חזותי, הצוללת הצהובה ועונת התרבות בירושלים, יתרום רבות לתפקידו. כך גם קשריו הבינלאומיים. "אחד הדברים הראשונים שעומדים על הפרק הוא הגדלת המקורות הכספיים של הפסטיבל", אומר המנכ"ל היוצא יוסי טל גן.

   

  "אני מאמין שאיל, עם כל הניסיון בגיוס תורמים שהוא מביא איתו מהקרן, יוכל להצליח בזה יותר ממני. תקציבי הפסטיבל - הן הממשלתיים והן העירוניים - נשארו על אותם הסכומים הנומינאליים בעשור האחרון, ואולי מה שצריך הוא להפוך שולחנות ולהילחם. בחרתי להילחם בדרכי כיוון שהאמנתי שרעש עלול ליצור דימוי משברי והדרך שלי לפתור את המצוקה היתה בעזרת שגרירויות וממשלות זרות שעזרו לפסטיבל בהיקפים אדירים.

   

  היום המציאות שונה וקשה יותר ויותר לגייס כספים מבית ומבחוץ. אני עוזב את התפקיד אבל מטבע הדברים אסייע איפה שרק אוכל. מדובר במקום שחשוב לי ואני רוצה שימשיך לשגשג ולהצליח. הגיע הזמן לרענן ולהתרענן וזה אומר חשיבה שונה, דור חדש, אנשים מעורבים שאכפת להם", סיכם טל גן. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לביא פייר
  איל שר. הסתגלות לשינויים בהרגלי הצריכה
  צילום: לביא פייר
  לאתר ההטבות
  מומלצים