שתף קטע נבחר

חשד: עוד איש עסקים נתן לפואד 1.5 מיליון ש'

מסתמן שחקירתו של הח"כ תסתיים בהמלצה לכתב אישום על שוחד של מיליונים. אחרי נניקשווילי ומוצפי, איש עסקים שלישי יעיד על סכום שהעביר

אחרי שהסתיימה הלחימה בדרום חוזרת פרשת בנימין בן אליעזר לקדמת הבמה: המשטרה חושדת שבנוסף לאברהם נניקשווילי ורוי מוצפי, איש עסקים שלישי העביר לחבר הכנסת ללא הסבר סכום כסף גדול - כ-1.5 מיליון שקל בהעברה בנקאית. החקירה נמצאת בישורת האחרונה, וראש אגף חקירות, ניצב מני יצחקי, צפוי להגיש בקרוב את התיק עם המלצה להגשת כתב אישום על קבלת שוחד בסכום שבין שלושה לארבעה מיליון שקל. במשטרה מחכים עדיין להגעתו של איש העסקים הנוסף מחו"ל, על מנת לגבות ממנו עדות ולסיים את החקירה.

 

פרשת בן אליעזר - כתבות נוספות:

 

בן אליעזר ונניקשווילי ()
בן אליעזר ונניקשווילי

עד כה היה ידוע על 400 אלף דולר שהועברו לח"כ בן אליעזר מאיש העסקים אברהם נניקשוולי בטענת הלוואה, ועוד 700 אלף שקל שהעביר לו מוצפי. בנוסף לכך אותרה כספת של בן אליעזר בסניף בנק בירושלים עם 600 אלף דולר. במהלך החקירה עלתה גם ההעברה של 1.5 מיליון שקל מאיש העסקים שנמצא בחו"ל.

 

לאורך התקופה האחרונה המשיכה המשטרה לחקור את הפרשה. במהלך ימי צוק איתן נחקר איש העסקים ג'קי בן זקן על הכסף שהעביר שותפו נניקשווילי. בן זקן תרם לבן אליעזר למערכת הבחירות סכום כסף המותר על פי חוק, וביחידה הארצית לחקירות הונאה חקרו אותו על העברת 400 אלף הדולרים.

 

על פי חשד החוקרים, הכסף שקיבל פואד נועד לקדם את אישור הזיכיון שקיבלה החברה של נניקשווילי ובן זקן לקידוח נפט.

 

ההערכה היא שבמשטרה מתכוונים להעביר בקרוב את התיק של פואד לפרקליטות עם המלצה להגשת כתב אישום. על פי החוקרים, יש תשתית ראיות להגשת כתב אישום גם נגד נניקשווילי ובן זקן, ואולם תהיה זאת החלטה של אנשי הפרקליטות.

 

מי שככל הנראה לא יואשם הוא איש העסקים רוי מוצפי, ששיתף פעולה עם החוקרים וטען שבתחילה העביר לח"כ בן אליעזר את הכסף כחבר, אך בשלב מסוים הבין את המתרחש והפסיק.

 

כזכור, החשדות נגד ח"כ בן אליעזר התעוררו במהלך המרוץ לנשיאות ואילצו אותו לפרוש. על פי מידע שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה, במשך תקופה ארוכה הוזרמו סכומי כסף אדירים לבן אליעזר - סכומים שאין להם הסבר עסקי כלשהו. חלק מהכסף, על פי המידע, הופקד בחשבונות בנק של קרובי משפחתו ומשם הועברו אליו. לפחות על פי מידע מודיעיני אחד, המועמד לנשיאות פדה במזומן המחאה של מאות אלפי שקלים בחנות change להמרת כספים.

 

סלע המחלוקת בין אליעזר לחוקרים היה בתחילה סביב הלוואה של 1.2 מיליון שקל שקיבל מנניקשווילי. מבדיקה שערכה המשטרה עולה כי אכן בוצעה העברה ישירה מחשבונו של איש העסקים לבן אליעזר בסכום זה. שניהם לא הכחישו עובדה זו ונניקשווילי אף הסביר לחוקרים שמדובר בהלוואה שנתן לבן אליעזר לצורך רכישת דירה ביפו, הלוואה שנעשתה על ידי עורכי דין בחוזה כתוב ומסודר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ בנימין בן אליעזר
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי מועלם
ניצב מני יצחקי
צילום: אבי מועלם
מומלצים