שתף קטע נבחר

השרה התחרטה: מספט' תבוטל הפלרת המים בישראל

סוף למלחמת ההפלרה: אף שהבטיחה שרת הבריאות יעל גרמן כי תאפשר לרשויות המקומיות לבחור אם להפליר את המים או לא, כעת הודיעה שהפלרת המים בישראל תיאסר לחלוטין, למרות החשש מפגיעה בשיני הילדים. משרד הבריאות: "יינתן מענה מקומי לאוכלוסיות הזקוקות לכך"

הרשויות המקומיות לא יוכלו לבחור אם להפליר את המים: למרות דבריו בכנסת של בכיר במשרד הבריאות, בקרוב ייכנסו לתוקף תקנות המים שימנעו לחלוטין הפלרה בישראל, ללא אפשרות בחירה. חלק מראשי הרשויות ממשיכים להתנגד להחלטה זו של שרת הבריאות יעל גרמן.

 

אחת מפעולותיה הראשונות של גרמן בתפקידה הייתה לאשר את תקנות המים החדשות, שאמורות להיכנס לתוקף כבר בסוף אוגוסט. כתוצאה מכך, הפלרת המים הנהוגה כיום בישראל תיאסר לחלוטין.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

עוד על הפלרת מים בישראל:

פלואור במים: הרשויות יוכלו להפליר בעצמן

שרת הבריאות החדשה: אשקול ביטול הפלואור במים

מהנדס מש' הבריאות האחראי להפלרה: "טעיתי"

 

מומחים לרפואת השן ולרפואת ילדים הביעו התנגדות בשנה האחרונה להפסקת ההפלרה, ורק לפני פחות מחודשיים הודיע ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, שנבחנת האפשרות להתיר לרשויות מקומיות שירצו בכך להפליר את המים. כעת מתברר כאמור שהדבר לא יקרה - והתקנות ייכנסו לתוקף כלשונן.

 

ראשי הערים אלעד ובני ברק, איגוד רופאי הילדים וגורמים מקצועיים נוספים פנו לאחרונה לגרמן והביעו חשש מפגיעה בבריאות השן של ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך עקב הפסקת ההפלרה.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "לקראת כניסה לתוקף של התקנה בעניין ההפלרה, קיימה שרת הבריאות דיון בראשותה עם הגורמים המקצועיים במשרד. בסופו של הדיון הוחלט שלא לקדם גם את האפשרות להפלרה, בשל העובדה שקיימות עדויות מדעיות שלפיהן פלואוריד בכמויות גדולות עלול להביא לפגיעה בריאותית.

 

"אספקת פלואוריד באמצעות מי השתייה, בין שברמה ארצית ובין שברמה מקומית, עלולה להביא לצריכת יתר ולחשיפה לכמות גבוהה, בשל העובדה שאין כל בקרה לגבי כל כמות הפלואוריד הנצרך בפועל.

 

"משרד הבריאות פועל כדי לתת מענה לאוכלוסיות הזקוקות לכך (באמצעות אפליקציה מקומית של פלואוריד, שהמינון שלו נשלט). כמו כן, מתקיימת פעילות נרחבת כדי להגביר את ההסברה והחינוך לצחצוח שיניים ותזונה נכונה, שהן חשובות לא פחות במניעת עששת".

 

איגוד רופאי הילדים מסר בתגובה: "אנו מצרים כי דעתנו בדבר החשיבות הבריאותית והחברתית של ההפלרה לא התקבלה על ידי השרה. אנו מקווים מאוד שלא נשלם על ההחלטה המוטעית מחיר כבד בעתיד". 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
חשש מפגיעה בבריאות השן של ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים